O co chodzi w Kingdom Hearts? Poznajcie fabułę najbardziej pogmatwanej serii w historii branży gier! (Część 1/2)

Kingdom Hearts (PS2, 2002)

Teraz przechodzimy do pierwszej gry z serii Kingdom Hearts. W tej części głównym bohaterem jest Sora mieszkający na Destiny Islands. Jak wspomniałem wcześniej, narodził się on z serca Ventusa i od tego momentu był uwięziony na tej wyspie. Towarzyszą mu przyjaciele – chłopak Riku oraz dziewczyna Kairi.

Fot. Sora, Kairi, Riku / Square Enix

Cała trójka marzy o opuszczeniu Destiny Island oraz podróży po świecie. W tym celu budują tratwę. Wcześniej jednak następuje potężny sztorm, który przynosi złowrogą ciemność oraz rozdziela przyjaciół. Sora trafia do Traverse Town, gdzie z czasem spotyka Kaczora Donalda oraz Goofy’ego, czyli postacie z animacji Disneya. Łączą oni siły z Sorą, aby pokonać szerzące się po świecie Heartlessy. W tym celu, przy użyciu dzierżonego przez Sorę keyblade’a, muszą pozamykać w każdym ze światów Keyhole (Dziurki od klucza), przez które ze świata ciemności przedostają się wspomniane Bezserca. Odwiedzają więc kolejne krainy, w których spotykają postacie ze światów Disneya.

Fot. Sora, Donald, Goofy / Square Enix

Zobacz również: DLC do Assassin’s Creed Odyssey zmienione, aby lepiej oddawać wybory graczy

W międzyczasie Sora spotyka swojego przyjaciela z wyspy, Riku, jednak ten coraz bardziej pogrąża się w mroku, a na złą stronę jest przeciągany przez Maleficent – na pewno kojarzycie z filmu Śpiąca królewna. Wszystko to wiąże się z losem ich przyjaciółki Kairi, która po zaginięciu straciła serce i zasnęła. Maleficent doradziła więc Riku, że jedyną nadzieją dla dziewczynki jest kradzież serca innej księżniczki – tak, Kairi okazuje się być tajemniczą księżniczką. Maleficent ma oczywiście inny cel – okazuje się bowiem, że zebranie siedmiu czystych serc może otworzyć drzwi do legendarnego Kingdom Hearts – miejsca mogącego przywrócić serca? Szybko wychodzi więc na jaw, że za sznurki tak naprawdę pociąga Ansem, Seeker of Darkness. Przejmuje on kontrolę nad Riku, który również może władać keyblade’em, by zdobyć ostatnie czyste serce znajdujące się w… Sorze.

Fot. Maleficent i Riku / Square Enix

Chodzi tu o serce Kairi, które połączyło się z sercem Sory. Główny bohater serii poświecą się, wbija keyblade’a we własną pierś, po czym serce Kairi wraca na miejsce, a Sora zmienia się w Heartlessa. Zachowuje jednak tożsamość, a przy pomocy mocy księżniczki Kairi wraca też jego wcześniejsza forma. Moment poświęcenia Sory jest dosyć istotny dla fabuły serii, gdyż w tym momencie narodził się Roxas – Nobody Sory, postać, którą poznajemy w Kingdom Hearts II, choć nie jest już to ta sama osoba, ale to później. Gdy serce straciła Kairi, również powstała jej wersja Nobody – Naminé, którą poznamy w Chain of Memories.

Fot. Sora walczy z Riku / Square Enix

Zobacz również: Just Cause 4 – recenzja tropikalnej rozpierduchy

Powróćmy jednak do Kingdom Hearts I. Gdy Sora wraca do swojej dawnej formy, a Riku zostaje pokonany, ujawnia się prawdziwy antagonista tej części – Ansem. Wraz z Donaldem i Goofym Sora odbywa z nim długą walkę i ostatecznie go pokonuje. Na koniec pierwszego Kingdom Hearts Ansem wraz z Riku oraz królem Miki zostają zamknięci za drzwiami do Realm of Darkness, które Sora zapieczętowuje keybladem. Tym samym ciemność znika ze światów, a wszystko wraca do normy.

Fot. Ansem / Square Enix

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

JanetJ777 pisze:

Daj też KHUX i Back Cover bo są w KH3

Mateusz Chrzczonowski pisze:

Te prequele nie są tak bardzo istotne w kontekście Kingdom Hearts III, dlatego nie chciałem już bardziej mieszać przy omawianiu. Może później zrobię jeszcze inny artykuł o nich 🙂

JanetJ777 pisze:

Widziałam epilog po japońsku i były postacie z tych prequeli a przez całą grę KH3 Maleficent szuka pudełko Luxu a Ephemer pomaga w 1 walce Sorze.

P.S. Zrobiłeś kilka błędów, takich jak Sora nie spał 10 lat tylko rok, to Ventus śpi 10 lat. To samo Eraqus nie jest bratem Xehanorta tylko przyjacielem.

Mateusz Chrzczonowski pisze:

Dzięki, błędy poprawione. Co do nawiązań w trójce do prequeli, to niedługo sam ogram i zobaczę. Akurat z tymi częściami nie miałem styczność, więc mi to umknęło.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?