Wszystko co wiemy o Darksiders III

Marki Darksiders nie trzeba nikomu przedstawiać. Od czasu premiery pierwszej odsłony, która zadebiutowała w 2010 roku, gry te zdobyły wierne grono graczy na całym świecie. Ostatnie godziny przyniosły nam wyjątkowo dużo informacji o nadchodzącej trzeciej odsłonie. W natłoku wiadomości łatwo przeoczyć coś istotnego. Dlatego dołożyliśmy starań, aby dla naszych czytelników zebrać wszystkie najistotniejsze informacje o Darksiders III w jednym miejscu.

Fabuła

W Darksiders III wcielimy się potężną magiczkę o imieniu Fury. Naszym głównym celem będzie przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. Aby tego dokonać będziemy musieli pokonać Siedem Grzechów Głównych oraz towarzyszących im pomocników.

Zobacz również: Wszystko co wiemy o grze Vampyr

O mechanice rozgrywki słów kilka

Od strony technicznej Darksiders III nie odbiega od swoich poprzedniczek. Na graczy czekać będzie bardzo dobrze wyglądająca przygodowa gra akcji. Bardzo ważną rolę w rozgrywce odgrywa rozbudowany system walki. Główna bohaterka (Fury) to wojowniczka wyposażona w bicz. W grze zaimplementowano bardzo rozbudowany i efektowny system walki, pełen rozmaitych ciosów, combosów i mocy. Te ostatnie pozwalają wojowniczce przybierać różne formy, co otwiera przed nią dostęp do nowych broni, ruchów i zdolności. Całość została zamknięta w olbrzymim, otwartym świecie, pełnym rozmaitych aktywności, przeciwników i sekretów do odkrycia.

Zobacz również: Frantics – recenzja gry

Jedna gra, trzy różne wydania

Ostatnie godziny przyniosły nam masę informacji o edycjach, jakie będą czekały na graczy. Producent zadbał o to, aby każdy z graczy znalazł wydanie odpowiadające jego preferencjom i zasobności skarbonki. Dlatego decydując się na zakup Darksiders III będziemy mogli wybrać jedną z trzech dostępnych na rynku edycji.

Edycja Standardowa

Najmniej wymagający gracze (lub po prostu ci, którzy nie chcą nadmiernie obciążać swojego budżetu) mogą zdecydować się na zakup podstawowej wersji gry na jedną z dostępnych platform. Decydując się na zamówienie gry w ramach preordera otrzymamy dodatkowe DLC ze zbroją dla Furii.

Edycja kolekcjonerska

Zobacz również: Ys VIII: Lacrimosa of Dana – recenzja wakacji na przeklętej wyspie!

Edycja Kolekcjonerska jest dla kolekcjonerów wyborem pośrednim. Wycenione na około 600 złotych wydanie będzie zawierało:

 • Kopię gry
 • Ścieżkę dźwiękową
 • Figurkę Furii (29 cm)
 • Opakowanie kolekcjonerskie
 • Steelbook
 • DLC zbroi (skórka)

Edycja Apokalipsy

Zobacz również: Wszystko co wiemy o Battlefield V

Decydując się na zakup najbogatszego wydania, musimy przygotować aż około 1600 zł. Jednak w Edycji Apokalipsy na graczy będą czekały aż cztery specjalne figurki. Pełna zawartość tej kolekcjonerki wygląda następująco:

 • Kopia gry
 • Ścieżka dźwiękowa
 • Amulet  (5 cm)
 • Figurka Furii (29 cm)
 • Figurka Vulgrima (25cm)
 • Figurka Wojny (24cm)
 • Figurka Śmierci (24cm)
 • Plakat na ścianę do powiedzenia (77cm x 100cm)
 • Opakowanie kolekcjonerskie
 • Steelbook
 • DLC zbroi (skórka)

A to jeszcze nie wszystko…

Oprócz nowego zwiastuna, gameplaya oraz wszystkich edycji w jakich ukaże się gra, w ostatnich godzinach poznaliśmy chyba najważniejszą dla graczy wiadomość. Wiemy kiedy gra ma zadebiutować. W Darksiders III zagramy jeszcze w tym roku. Tytuł ma jednocześnie zadebiutować na wszystkich docelowych platformach. Dlatego dokładnie 27 listopada gra ma trafić na komputery osobiste oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Dowiedzieliśmy się także, że gra na komputery osobiste otrzyma pełną polską lokalizację. Odpowiedzialna za wydanie gry w Polsce Cenega zapewne zadba także o graczy konsolowych, którzy pewnie także będą mogli cieszyć się pełnym polskim dubbingiem w grze. Na potwierdzenie tej informacji jednak jeszcze czekamy.

Ilustracja wprowadzenia: YouTube (Darksiders)

Dziennikarz

Na pełny etat bronię Galaktyki strzelając z blastera, latając X-Wingiem i wymachując mieczem świetlnym.
Później pozwalam odpocząć nadgarstkom od pada relaksując się przy lekturze ulubionych komiksów i oglądaniu filmów.
A o moje zdrowie i kondycję dbają troskliwe Pokemony, które codziennie wyciągają mnie z domu na długie spacery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?