AdvertisementWszystko co wiemy o grze Vampyr

Już jutro zadebiutować ma Vampyr. Ten mroczny RPG akcji zabierze nas na dręczone plagą śmiertelnej hiszpanki ulice Londynu. Nim jednak ruszycie w miasto, by zaspokoić swoje wampirze pragnienie krwi, to zobaczcie jakie atrakcje czekać na was będą w najnowszej produkcji studia DONTNOD Entertainment. Postaraliśmy się zebrać najciekawsze informacje, jakie udało nam się znaleźć o Vampyrze.

Fabuła

Vampyr to mroczna gra RPG, w której wcielimy się w chirurga wojskowego Jonathana E. Reida, który powraca do Londynu z frontu I wojny światowej z misją niesienia pomocy chorym ludziom i znalezienia lekarstwa na siejącą śmierć hiszpankę. Jego plany komplikuje drobny szczegół – stał się on wampirem.

Zobacz również: Wszystko co wiemy o Battlefield V

O mechanice rozgrywki słów kilka

Vampyr to (jak już wspomniałem) mroczny RPG akcji. Wpisując się w kanon gatunku, gra będzie oferowała nam szereg wyborów moralnych, które koncentrować się będą głównie na zaspokajaniu naszego pragnienia i wyborze celów do ugryzienia.

Gra będzie nagradzać gracza za jak najmniejszą liczbę morderstw. Im mniej osób zabijemy, tym lepsze jest to dla fabuły i jednocześnie dla świata, który nas otacza. W grze istnieje bowiem swoisty system chaosu. Większa ilość morderstw dokonanych przez naszą postać znajdzie odzwierciedlenie na ulicach Londynu, które staną się mroczniejsze. Nasza bestialska postać uznana zostanie za „persona non grata”. Utraci ona wówczas możliwość handlu z kupcami i dostępu do zadań pobocznych w danej dzielnicy.

Jeśli jednak mimo wszystko zdecydujemy się podążać krwawą ścieżką, to nasza postać stanie się prawdziwą maszyną do zabijania. Każde zabicie niewinnej osoby będzie owocowało przyznaniem dodatkowych punktów doświadczenia, które ulokowane w odpowiedni sposób w drzewku umiejętności, wzmocnią naszego bohatera. Z czasem zabijanie stanie się coraz łatwiejsze, a my coraz silniejsi.

Zobacz również: Frantics – recenzja gry

Świat to coś więcej niż tylko mroczna krypta

Areną naszych zabaw będzie pustoszony przez śmiertelną hiszpankę i głód Londyn. Miasto zostało podzielone na cztery obszary: dzielnicę portową, region Whitechapel, cmentarz i miejscowy szpital, w którym będziemy mogli pomagać ludziom. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami twórców, w grze znajdziemy także olbrzymie podziemia, które rzekomo mają być pełne tajemnic.

Nie samymi kłami wampir zabija

W grze czeka na nas sporo craftingu. Reid (główny bohater) uzbrojony jest nie tylko w zabójcze kły. W swoim arsenale posiada także pistolety i ostrza (niczym asasyn). Wspomniane bronie możemy także stopniowo ulepszać, dzięki materiałom które zdobędziemy w czasie rozgrywki. Jest to niebywale istotny element rozgrywki, bo bez względu na obraną drogę w grze, mocny oręż będzie kluczowy dla naszej postaci. Jeśli naszą drogę będziemy znaczyć setkami zabitych, to staniemy się celem dla innych silnych NPC. Gdy zdecydujemy się oszczędzać cywili (i nie będziemy otrzymywać punktów doświadczenia do wzmacniania postaci) to odpowiednią bronią będziemy musieli zrównoważyć braki w sile i umiejętnościach Reida.

Zobacz również: Ys VIII: Lacrimosa of Dana – recenzja wakacji na przeklętej wyspie!

Vampyrowi wyssie z nas tylko krew…

… a pieniądze zostawi. Jeśli wcześniejsze informacje się potwierdzą, to produkcja studia DONTNOD Entertainment będzie pozbawiona wszelkich mikropłatności i DLC. Dostaniemy w nasze ręce w pełni skończony i kompletny produkt. Studio zapewnia, że woli skoncentrować się na tworzeniu kolejnych pełnoprawnych tytułów, niż dorabiać dodatki do wydanych już produkcji.

Zobacz również: Darkest Dungeon Ancestral Edition – recenzja frustrującej gry, którą i tak będziesz chciał ukończyć!

Vampyr nie wybacza błędów

Na jedno przejście gry będziemy mieli tylko jeden slot na zapis. W Vampyr po każdej naszej decyzji gra wykona automatycznie zapis. Dodatkowo nie będziemy mieli możliwości swobodnego zapisywania, ani wczytywania rozgrywki. Zawsze możemy jedynie kontynuować rozpoczętą przygodę. Takie obostrzenie ma wyeliminować próby manipulowania historią. Studio umieściło w grze cztery różne zakończenia, które mamy odblokowywać podejmując istotne decyzje w trakcie rozgrywki. Producenci nie chcą, aby gracze mogli chodzić na skróty. Jeśli więc będziemy chcieli poznać wszystkie możliwe finały naszych przygód, będziemy musieli rozegrać całą kampanię kilka razy.

Zobacz również: Harry Potter: Hogwarts Mystery – recenzja gry zmieniającej telefon w magiczną różdżkę!

Gra zadebiutować ma na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox On już 5 czerwca 2018 roku.

Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Dziennikarz

Na pełny etat bronię Galaktyki strzelając z blastera, latając X-Wingiem i wymachując mieczem świetlnym.
Później pozwalam odpocząć nadgarstkom od pada relaksując się przy lekturze ulubionych komiksów i oglądaniu filmów.
A o moje zdrowie i kondycję dbają troskliwe Pokemony, które codziennie wyciągają mnie z domu na długie spacery.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?