Wojownik – Ciekawostki

 • Joel Edgerton kręcąc sceny w klatce, zerwał więzadło poboczne piszczelowe w stawie kolanowym, przez co wstrzymano kręcenie scen walki na 6 tygodni. Wypadek podczas zdjęć nie ominął również Toma Hardy’ego, który m.in. złamał palec u nogi, ręki, a połamał kilka żeber.
 • W pierwszym dniu zdjęć tuż po nakręceniu jednej z pierwszych scen w restauracji, Nick Nolte dostał od ekipy filmowej owację na stojąco. Scena została później wycięta, ale pojawia się jako dodatek w wydaniu DVD.
 • Podczas kręcenia zdjęć w Pittsburghu, Gavin O’Connor, Anthony Tambakis, Tom Hardy, Joel Edgerton i Frank Grillo wszyscy mieszkali razem w luksusowych apartamentach The Cork Factory Lofts.
 • W celu przygotowania do roli Tommy’ego Conlona Tom Hardy przeszedł intensywny trening i nabrał ponad 13 kg masy mięśniowej.

Znalezione obrazy dla zapytania warrior 2011

 • Współscenarzyści filmu Anthony Tambakis i Gavin O’Connor zostali sobie przedstawieni przez komika Bryana Callena, który gra samego siebie w filmie u boku pisarza Sama Sheridana. Callen przez 9 lat był związany z reżyserką Patty Jenkins, która znana jest m.in. z wyreżyserowania filmu Monster oraz Wonder Woman. Obecnie od 2007 roku Jenkins jest w związku małżeńskim z Sheridanem.
 • Alternatywna scena otwierająca film miała miejsce w Moundsville State Prison w Zachodniej Wirginii, gdzie postać Toma Hardy’ego walczy w więzieniu. Ostatecznie jednak wycięto scenę.
 • Bracia (2015), to Bollywoodzki remake tego filmu. Obraz stał się hitem w Indiach.
 • Postać promotora granego przez Gavina O’Connora była oryginalnie napisana dla Charlesa Lewisa, który był założycielem firmy TapouT. Niestety na krótko przed rozpoczęciem zdjęć Lewis został potrącony przez pijanego kierowcę i zginął 11 marca 2009 roku. Film jest dedykowany właśnie jemu.

Znalezione obrazy dla zapytania joel edgerton warrior workout

 • Złoty medalista olimpijski Kurt Angle zagrał rosyjskiego wojownika „Koba”, którego pseudonim został zaczerpnięty od Józefa Stalina. W pierwotnym scenariuszu „Koba” miał nazywać się „King Kong”, ale został zmieniony ze względów prawnych. Pseudonim „Koba” zaproponowała Samantha Ellison, siostra asystenta Gavina O’Connora.
 • Scenarzysta Anthony Tambakis odgrywa w filmie rolę przedstawiciela Sparty, natomiast Gavin O’Connor odgrywa postać promotora walk J.J. Rileya. O’Connor zgodził się zagrać J.J. Rileya dopiero po tym, jak jego przyjaciel i współscenarzysta Tambakis zgodził się wystąpić w epizodzie.
 • Na zakończenie filmu Anthony Tambakis i Gavin O’Connor wybrali utwór About Today zespołu The National. Panowie mieli już wybraną piosenkę, zanim takowa scena została napisana w scenariuszu. Scena została napisana przez scenarzystów w domu O’Connora, w czasie kiedy piosenka leciała zapętlona.

Podobny obraz

 • Frank Grillo oparł swoja postać na słynnym trenerze MMA Gregu Jacksonie. Podczas preprodukcji Grillo i Joel Edgerton trenowali oraz mieszkali z Jacksonem w jego siłowni w Nowym Meksyku. Wszystkie sceny między Grillem oraz Edgertonem, które pojawiły się w scenariuszu, zostały dopieszczone radami Jacksona.
 • Lokalizacją dla scen w Iraku był w rzeczywistości opuszczony parking na obrzeżach Pittsburga, który miał przypominać wspomniany pustynny obszar. Za scenografię odpowiadał Dan Leigh.
 • Postać Brendana Conlona może być luźno oparta na życiu prawdziwego zawodnika UFC Richa „Ace’a” Franklina. Podobnie jak filmowy bohater, Franklin również był nauczycielem w liceum, który brał udział w walkach w klatkach, by zarobić dodatkowe pieniądze.
 • Rola Paddy’ego została napisana dla Nicka Nolte’a przez Anthony’ego Tambakisa i Gavina O’Connora, którzy sąsiadują z aktorem w Malibu. Studio było przeciwne obsadzeniu Nolte’a, ale scenarzyści bronili mocno swojego wyboru. Ostatecznie Nolte został obsadzony, a za odegraną rolę zdobył uznanie międzynarodowych krytyków. Aktor został również w 2012 roku nominowany do Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za film Wojownik.

Podobny obraz

 • Zawodnicy UFC Anthony Johnson oraz Nathan Marquardt zagrali w filmie wojowników Sparty.
 • Postać „Koby” wydaje się luźno przypominać prawdziwego zawodnika Mieszanych Sztuk Walk Fedora Emelianenko, który był numerem 1 w rankingu wagi ciężkiej w MMA przez ponad siedem lat i został uznany za nie do pobicia. On również był Rosjaninem i wygrywał wiele razy. Ponadto, istnieje nawet fizyczne podobieństwo, Fedor był biały, łysy, a także przypominający rozmiary Koby.
 • Niestety, był to drugi sportowy film, który Gavin O’Connor wyreżyserował, a w którym ktoś tragicznie zginął w wypadku samochodowym w trakcie produkcji. Kilka lat wcześniej Herb Brooks zginął w wypadku samochodowym podczas kręcenia filmu Cud w Lake Placid (2004).

Znalezione obrazy dla zapytania warrior movie

https://www.youtube.com/watch?v=uKfqrzovecQ

https://www.youtube.com/watch?v=OrprgOXSiWQ

Źródło: imdb.com/ Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?