Uprowadzona – Ciekawostki

  • Liam Neeson spodziewał się, że film okaże się klapą, mimo to, aktor podpisał kontrakt, ponieważ rzadko proponowano mu podobne role. Jak sam stwierdził, chciał spróbować czegoś nowego. Następnie Liam spędził cztery miesiące w Paryżu, ucząc się sztuk walk oraz obsługi broni by w końcu wejść na plan. Jak na ironię film okazał się nie tylko ogromnym hitem, ale Neesonowi udało się stworzyć ikoniczną rolę bohatera kina akcji.
  • Aby odpowiednio przygotować się do roli, Liam Neeson trenował u Micka Goulda byłego żołnierza brytyjskiego oddziału Special Air Service (SAS), który odpowiadał za przygotowanie aktora pod kątem walki wręcz oraz posługiwania się bronią palną.
  • Pierwotnie to Jeff Bridges był brany pod uwagę do obsadzenia roli Bryana Millsa, ale po tym, jak aktor zrezygnował z projektu, Liam Neeson przyjął rolę. Nad decyzją Neesona zaważyła chęć odegrania roli, która wymagałaby od niego więcej pracy fizycznej, niż jak to miało miejsce w jego poprzednich projektach. Po obejrzeniu filmu Bridges stwierdził, że Neeson był o wiele lepszym wyborem do tej roli.

Znalezione obrazy dla zapytania taken film

  • W jednej ze scen Jean Claude (Olivier Rabourdin) opowiada historię o Czerwonym Kapturku dwójce swoich dzieci. Czerwony Kapturek został użyty jako lekcja dla dzieci, aby nigdy nie ufać obcym, którzy mogliby skrzywdzić ich. Została ona również wykorzystana jako ostrzeżenie przeciwko prostytucji. Obydwa motywy pojawiają się w filmie.
  • Zanim miały miejsce jakiekolwiek sceny akcji w filmie, postać Bryana ma już zadrapania na lewej stronie twarzy, co wskazuje na jego aktywność w wolnym czasie”.
  • W filmie postać Katie Cassidy (Amanda) ma dziewiętnaście lat, a postać Maggie Grace (Kim) ma siedemnaście lat. W rzeczywistości, Grace jest starsza od Cassidy o trzy lata.
  • Styl walki użyty przez Liama Neesona to Nagasu Do, będącej hybrydą judo, aikido i jujitsu.

Podobny obraz

  • Liam Neeson podczas kręcenia filmu wykonał większość swoich scen kaskaderskich. W czasie wykonywania niektórych scen walki wręcz aktor nabawił się kilku kontuzji i stłuczeń.
  • Zakrzywionym nożem użytym w ostatniej walce jest karambitKarambit jest zwykle używany w tradycyjnych sztukach walki, wywodzących się z obszaru dzisiejszej Indonezji.
  • Tworzenie tego filmu spowodowało, że Famke Janssen w prawdziwym życiu podjęła działania mające na celu walkę z korupcją. Obecnie pełni funkcję Ambasadora Goodwill w Biurze Narodów Zjednoczonych ds. narkotyków i przestępczości (UNODC).

Znalezione obrazy dla zapytania taken 2008

https://www.youtube.com/watch?v=HYzXsN1vvEY

https://www.youtube.com/watch?v=jZOywn1qArI

https://www.youtube.com/watch?v=nkhjCm8bjRI

Źródło: imdb.com, youtube.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor
Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?