Ant-Man – Ciekawostki

 • Początkowo film miał skupić się na oryginalnym Ant-Manie, w którego wcielić miał się Hank Pym. Jednak twórcy uznali, że Pym posiada zbyt dużo nieprzyjaznych rodzinnych historii (m.in. dręczył swoją dziewczynę Janet), zamiast tego twórcy postanowili skupić się na następcy Hanka, którym był Scott Lang, a sama postać Pyma stała się mentorem i wsparciem Langa.
 • Epizod Falcona w Ant-Manie powstał, kiedy Adam McKay i Paul Rudd poszli pewnego dnia do kina, by zobaczyć Kapitana Amerykę: Zimowy Żołnierz (2014). Po seansie, postać Falcona tak bardzo spodobała się panom, że chcieli ją włączyć do swojego planowanego filmu. Zasugerowali Kevinowi Feige, że mają taki pomysł i opowiedzieli jakby to mniej więcej wyglądało w scenariuszu. Feige powiedział, że rzeczywiście ma to sens, gdyż Falcon teraz należy do nowego składu Avengers po wydarzeniach z Avengers: Czas Ultrona (2015).
 • Gdy Paul Rudd powiedział swojej dziewięcioletniej córce, że będzie Ant-Manem, jego córka powiedziała: „Wow, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak głupkowate to będzie.”
 • Michael Douglas obchodził swoje 70-te urodziny na planie filmu. Jako hołd dla jego charakteru na ekranie i uczczenie jego kariery, załoga przedstawiła mu tort urodzinowy, udekorowany w szpule filmową po której wchodzi mrówka.
 • Michael Douglas żartował w odniesieniu do jego młodszej wersji stworzonej przez CGI. Powiedział, że czuł się jakby robił prequel do jednego z jego starszych filmów, w którym był dużo młodszy: „Widząc siebie na początku filmu trzydzieści lat młodszy dzięki CGI, było czymś niesamowitym! Miałem te małe kropki na całej mojej twarzy. Zastanawiałem się czy robimy prequel do Miłość, szmaragd i krokodyl (1984)”.

 • Paul Rudd w jednym z wywiadów dla New York Timesa, powiedział, że przed pracą nad filmem kupił ogromną farmę mrówek i patrzył, jak mrówki wspólpracują razem. Aktor był tym tak zainspirowany, że zdecydował się zatrzymać farmę po zakończeniu zdjęć do obrazu.
 • Według Michaela Douglasa, kostium dla Paula Rudda musiał być zmieniony przez jego mięśnie. Rudd poszedł na intensywne treningi i ćwiczenia, by nabrać i stworzyć odpowiednią sylwetkę i mięśnie dla super bohatera. Dlatego też twórcy musieli zmiękczyć jego kostium, aby aktor normalnie mógł w nim grać.
 • Dźwięki wystrzelanych laserów  z kostiumu Yellowjacketa są takie same, jak odgłosy głównych działek w AT-AT, które możemy zobaczyć w filmach o Gwiezdnych Wojnach, gdyż Disney posiada prawa do Marvela i Gwiezdnych Wojen.
 • Oprócz pracy z trenerem na siłowni i ciężarami, Paul Rudd współpracował także z gimnastykiem. W jednym z wywiadów Rudd powiedział „Wiedziałem, że będę musiał turlać się, robić koziołki i tego typu rzeczy. Po prostu chciałem być tak przekonujący, jak to tylko możliwe.”

 • Reżyser Edgar Wright, jest wielkim fanem Ant-Mana. W 2003 roku zaproponował Marvelowi stworzenie takiego filmu, opisując go jako „komedie i akcję połączoną z przygodą”.  Od tamtej pory miał rozwijać ten film, kręcić zdjęcia testowe i wynająć obsadę. Był bardzo blisko aby rozpocząć kręcenie filmu. Jednakże w 2014 roku został odwołany z powodu „różnic twórczych” między nim a Disneyem, który wykupił Marvel Studios pięć lat wcześniej.
 • Mrówki były specjalnie zaprojektowane, aby były mniej przerażające i bardziej przyjazne niż to jest w prawdziwym życiu:

             – Zasadniczo wzięto pod uwagę tak zwane Saharan silver ants, czyli mrówki z rejonu Sahary: posiadają one dłuższe nogi, mogą używać przednich nóg jako broni i mają futro, które sprawia, że wyglądają bardziej na                            błyszczące i uzbrojone.

             – Ich ruchy zostały spowolnione, aby stworzyć uczucie, że wyglądają jak imponujące bestie.

             – Niektóre z mrówek miały wyglądać na cięższe. Ich włosy były grubsze, by przypominały rogi.

             – Na szalone mrówki miały wpływ szczenięta, które są pełen werwy i chcą się bawić.

Znalezione obrazy dla zapytania ant-man ant

 • Michael Douglas wyjaśnił, dlaczego wziął rolę Hanka Pyma, mówiąc: „A co najważniejsze, zrobiłem to dla moich dzieci. One są bardzo podekscytowane. Tata jest ‘cool’. Musisz zrozumieć, przez większość mojej kariery robiłem tak wiele filmów z kategorią wiekową R. One nigdy nie widziały żadnego z moich filmów. Niedawno, w wieku 14-stu i 12-stu lat, są one coraz bardziej świadome niektórych filmów w których wystąpiłem.”
 • Montażysta Dan Lebental powiedział, że mimo odejścia Edgara Wrighta i przejęcia pałeczki reżysera przez Peytona Reeda, studio wciąż trzymało się pierwotnej daty premiery. Oznaczało to, że zespół post-produkcji filmu stracił 10 tygodni w chwili zmian na stołku reżyserskim, aby ukończyć film. Lebental powiedział, że to na pewno przyspieszyło nakład pracy ze strony edycji, dźwięku, efektów wizualnych i 3D. Zespół zajął się ostatecznym miksowaniem dźwięku, zanim niektóre z setek wizualnych efektów specjalnych przyszły do nich. Lebental powiedział, że jest to normą w branży, ale to była ekstremalna sytuacja, biorąc pod uwagę odejście Wrighta i zastąpienie go Reedem.
 • Gdy Scott Lang mówi Pym, że ich pierwszym ruchem powinien być telefon do Avengers, Pym reaguje, mówiąc, że są oni pewnie zajęci ratowaniem spadającego miasta z nieba. Jest to bezpośrednie odniesienie do wydarzeń w Avengers: Czas Ultrona (2015).
 • Na początku filmu widzimy, że w 1989 roku Triskelion jest dopiero budowany. Budynek był główną kwaterą T.A.R.C.Z.Y w obrazie Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014).

 • W jednej ze scen rozgrywanej w San Francisco można dostrzec plakat firmy Pingo Doce, czyli miejsca pracy Bruce’a Bannera z filmu Incredible Hulk.
 • Wcześniej planowany do tego projektu reżyser Edgar Wright, chciał by film był całkowicie autonomiczny, bez żadnych odniesień do innych filmów z Kinowego Uniwersum Marvela. Plan ten nie pasował do założeń studia Marvel dla ich Kinowego Uniwersum, dlatego też miedzy innymi to doprowadziło do zrezygnowania ze wspomnianego reżysera.
 • W wywiadzie na Comic-Con, reżyser Peyton Reed powiedział, że Marvel początkowo chciał Steve’a Buscemi w roli Hanka Pyma, ale z powodu różnic kalendarzowych, musieli wybrać drugi typ, którym był Michael Douglas.
 • Chociaż Edgar Wright wypadł z filmu, duża część scenariusza, którą napisał znalazła się w filmie.
 • Paul Rudd i kaskaderzy nosili rzeczywiste kostiumy Ant-Mana, podczas gdy Corey Stoll nosił strój motion-capture dla Yellowjacketa. Ta decyzja została podjęta na początku tworzenia filmu, gdyż kręcenie zdjęć z rzeczywistym kostiumem Yellowjacketa okazało się niepraktyczne.

 • Według twórców, głównym tematem tego filmu jest „przekazywanie pałeczki”.
 • John Slattery ponownie wciela się w rolę Howarda Starka, ojca Tony’ego Starka z Iron Man 2 (2010).
 • Według Evangeline Lilly, rola Hope była znacznie mniejsza w projektach Edgara Wrighta. Została znacząco rozwinięta, kiedy Lilly napisała i przedstawiła pewne pomysły twórcom.
 • Film nakręcono  w  proporcjach obrazy wynoszącymi 1.85: 1, a nie jak to zwykle ma miejsce dla większości filmów Marvela 2,35: 1. Miało to na uwadze przypominać niski wzrost tytułowego bohatera.
 • Luis, grany przez Michaela Pena, został oparty na prawdziwym przyjacielu Pena.

 • Gdy rola Wasp (miłość i żona Hanka Pyma) była w scenariuszu, Rashida Jones i Emma Stone były wówczas rozważane do tej roli.
 • Paul Rudd i Adam McKay przekonali aktora Bobby’ego Cannavale’a by wziął udział w filmie. Cannavale powiedział: „Obaj zadzwonili do mnie i powiedzieli ” Musisz to zrobić”. „Zadzwonili do mnie zanim zadzwonił do mnie Marvel „. Cannavale miał wrażenie, że atmosfera wielkiego budżetowego filmu przypomina bardziej tą, jaka jest przy niezależnym filmie, ponieważ był on w stanie improwizować wiele scen.
 • Pancerz Yellowjacketa jest oparty na G.I. Ant-Man, czyli pancerzu z komiksu „Irredeemable Ant-Man”. W hełmie skafandra uwzględniono także rysy twarzy nikczemnego robota Hanka Pyma – Ultrona.
 • Michael Douglas porównywał Hanka Pyma do jego roli Liberace w Wielkim Liberace (2013): „Czasami możesz wstrząsnąć nim trochę i mieć trochę zabawy.”
 • Reżyser Peyton Reed stwierdził, że kostium Ant-Mana różnił się od tego który pokazany na nagraniach testowych.

 • Sean Bean, Pierce Brosnan i Gary Oldman byli rozważani do roli Hanka Pyma.
 • W komiksach, to Hank Pym stworzył Ultrona. Ciekawostką jest, że to właśnie Ant-Man był pierwszym filmem po Avengers:  Czas Ultrona (2015).
 • Brytyjski aktor Simon Pegg opisał scenariusz Edgara Wrighta jako „śmiały, zabawny i niezwykle ekscytujący.” Ubolewał później, że ten scenariusz nie zostanie przelany na ekran.
 • Pomysł na potencjalny film o Ant-Manie krążył wokół gdy Marvel miał własne studio filmowe. Po tym jak rozwinęło się Kinowe Uniwersum Marvela, były plany by zamieścić go fazie pierwszej i włączyć go w skład Avengers. Plany te nie doszła do skutku, a obraz miał w końcu pojawić się w fazie drugiej. Jednak wtedy również nie znaleziono dla niego miejsca i tak film stał się pierwszym obrazem w  fazie trzeciej, ale nawet wtedy rozważano tę decyzję i ostatecznie zdecydowano, że ten film będzie rzeczywiście finałem fazy drugiej po Avengers: Czas Ultrona (2015), a Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów (2016) rozpocznie fazę trzecią.
 • Artyści z VFX postanowili włączyć techniki, które sprawiają, że ten film różni się od innych filmów w których widzimy kurczenie się. Techniki te obejmują i motion-capture. Zastosowano również triki fotografowania: zbliżenia, zdjęcia lotnicze i długie ujęcia z szerokimi obiektywami były głównymi technikami zastosowania, tak aby uzyskać dobrze oddane otoczenie dla Ant-Mana, który znajdował się w gigantycznym środowisku.

 • Michael Pena i Evangeline Lilly powiedzieli  w wywiadach, że wielu aktorów rozmawiało o swoich postaciach i przepisywało je, co doprowadziło do rozszerzenia ich ról.
 • Michael Douglas (filmowy Hank Pym) powiedział, że chciałby, by w pewnym momencie w przyszłości jego żona Catherine Zeta-Jones, odegrała rolę Janet van Dyne, czyli niegdyś super bohaterki i żony Pyma.
 • Reżyser Peyton Reed jest wielkim fanem Marvela i skorzystał z okazji, aby wyreżyserować film w MCU, nawet jeśli oznaczało to, by w ostatniej chwili przejąć projekt do którego wcześniej przygotowywał się Edgar Wright. Przed premierą filmu twórca powiedział, że absolutnie chciałby wyreżyserować również  sequel. Tak też się stało i w 2018 roku Reed wyreżyseruje film Ant-Man and the Wasp.
 • Jessica Chastain odrzuciła główną rolę kobiecą Hope van Dyne z powodu konfliktów harmonogramu. Ta sama aktorka, z tego samego powodu odpadła wcześniej z kandydatki na rolę Maya Hansen w Iron Man 3 (2013).
 • Adrien Brody, Joseph Gordon-Levitt i Ewan McGregor byli brani pod uwagę do roli Scotta Langa.

 • W ostatniej scenie filmu, kiedy pewna kobieta rozmawia z Samem Wilsonem/Falconem mówi, ”We got a guy who jumps, we got a guy who swings, we got a guy who crawls up the wall”. Jest to bezpośrednie odniesienie do Spider-Man, który zadebiutował w MCU w Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów.
 • Producentka wykonawcza Marvela Victoria Alonso wykrzyknęła pewnego ranka podczas kręcenia filmu „Nigdy w to nie uwierzycie! Znalazłem mrówkę w wannie i uratowałam ją! Mówiłam do niej!”
 • W komiksach, córka Hanka Pym, Hope Pym była ciężkim charakterem, który emanował niechęcią wobec ojca. Mimo, że w pewnym stopniu jest to przedstawione w filmie, to jest ona znacznie bardziej heroiczna i rozsądna w obrazie.
 • Scenariusz Edgara Wrighta nie zawierał Wasp, z wyjątkiem wzmianki od Pyma.
 • Reżyser tego filmu, Peyton Reed, był rozważany do wyreżyserowania innego filmu ze stajni Marvela Strażników Galaktyki (2014), których ostatecznie wyreżyserował  James Gunn. Reed była także brany pod uwagę do reżyserowania Fantastycznej Czwórki z 2005 roku.

 • Operator Russell Carpenter wcześniej pracował nad filmem Indianin w kredensie (1995), czyli innym obrazie o zmniejszonym bohaterze. Po tym jak zmienili się reżyserzy  Ant-Mana, Carpenter został zatrudniony na stanowisku operatora przez Peytona Reeda. Russell miał mały problem, bo właśnie skończył kręcić niskobudżetowy film w Indiach i długo nie pracował przy filmach podobnych do Ant-Mana. Dlatego też tydzień po tym jak został zatrudniony, by określić ogólny wygląd filmu, zaczął oglądać poprzednie produkcje MCU. Rozpoczął od Iron Mana (2008). Carpenterowi  bardzo spodobał się wygląd filmu Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014). Artysta skończył na tym, że użył przy Ant-Manie tego samego LUT (Look Up Table), czyli koloru korygującego, używając go w końcowej fazie postprodukcji.
 • Pytany przez swego dawnego protegowanego naukowca Darrena Crossa, dlaczego został odepchnięty przez Hanka,  Pym mówi, bo widzi w nim zbyt dużo siebie samego. Później, Darren Cross staje się „Yellowjacketem”. Może to oznaczać fakt, że w komiksach Yellowjacket jest alter ego Hanka Pyma. Hank Pym jest również dość niespokojny psychicznie, włączając  w to agresywne zachowania  w komiksach.
 • Aktorzy Evangeline Lilly i Lee Pace oboje pojawili się w drugiej fazie Kinowego Uniwersum Universe Movie. Dodatkowo oboje pojawili się w Trylogii Hobbita. Lilly zagrała Tauriel w dwóch filmach z trylogii: Hobbit: Pustkowie Smauga (2013) oraz Hobbit: Bitwa Pieciu Armii (2014), podczas gdy Pace odegrał Thranduila we wszystkich trzech filmach o przygodach Bilbo Bagginsa.

 https://www.youtube.com/watch?v=wplqVX2mjsU

https://www.youtube.com/watch?v=iW5oYqT03UY

https://www.youtube.com/watch?v=7yvxSoK24Kw

https://www.youtube.com/watch?v=UNxIRGt1kQY

Źródła: imdb.com, youtube.com/ Ilustracja wprowadzenia: mat.prasowe

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?