Królestwo – Ciekawostki

 • Jennifer Garner zemdlała dwa razy na planie w Phoenix ze względu na bardzo wysoką temperaturę, która wynosiła ponad 46 stopni Celsjusza.
 • Oryginalnie film był znacznie dłuższy i jego czas miał wynosić 2,5 godz. Sceny które reżyser Peter Berg chciał zawrzeć w filmie miały mieć większy rozwój postaci i bardziej dramatyczny wydźwięk tej historii. Jednak studio Universal podjęło decyzję o wycięciu wielu scen z filmu i zmusiło Berga by zmienić nieco ton i skrócić czas filmu.
 • Na koniec film został dedykowany  takim osobom jak: Thomas Aguilar, Lance Gunnin i Nick Papac, wszyscy członkowie załogi, którzy zginęli w czasie produkcji:
 1. Thomas Aguilar (twórca rekwizytów) zmarł tydzień po przyjęciu go do szpitala, kiedy narzekał na ból żołądka, a następnie odkryto, że mężczyzna ma raka prostaty.
 2. Lance Gunnin (pracownik budowlany) zginął w wypadku motocyklowym w drodze na plan filmowy.
 3. Nick Papac (asystent scenografa) zginął w zderzeniu na planie filmowym, kiedy doszło do zderzenia między jego pojazdem terenowym Gator, a SUV’em, w którym był Peter Berg.

 • Zdjęcia do filmu kręcono w Abu Dhabi – Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Mesie, Gilbert i Phoenix – Arizona, USA, National Mall w Waszyngtonie, a także w Puerto Peñasco – Meksyk.
 • Agent specjalny Ronald Fleury, którego odgrywa Jamie Foxx, w jednej ze scen w rozmowie z dziennikarką, wymienia nazwę gazety – „Terrell Tribune”. Terrell (stan Teksas) to rodzinne miasto tego aktora.
 • Zespół produkcyjny początkowo chciał nakręcić film w Arabii Saudyjskiej, ale kwestie polityczne i logistyczne były zbyt trudne do wykonania. Zamiast tego, Tom Duffield i zespół scenografów zrekonstruował zewnętrzne sceny miejskie do pościgów i strzelanin na pustej przestrzeni  w pobliżu Mesa – Arizona. W tym celu wykorzystywali fotografie z internetu, a sam reżyser Peter Berg przed rozpoczęciem zdjęć do filmu udał się z wizytą do Arabii Saudyjskiej. Jednak niektóre dodatkowe zdjęcia były kręcone w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obejmuje to Pałac  Książęcy i większą część ujęć z wieżowców, głównych ulic i autostrad.

 • Robert De Niro był pierwotnie brany pod uwagę do roli dyrektora FBI.
 • Gdy Reżyser Peter Berg próbował zdobyć Marcusa Luttrella do pomocy przy tworzeniu filmu Ocalony, Berg powiedział Marcusowi, by obejrzał jego film Królestwo, a jeśli mu się nie spodoba, to  reżyser nie będzie więcej przeszkadzał Luttrellowi. Ostatecznie reżyserowi udało się przekonać weterana do pomocy przy filmie. Wspomnianego mężczyznę odegrał Mark Wahlberg w filmie Ocalony.
 • Intro z filmu, czyli scena z ludźmi bawiącymi się w odkrytym basenie, czy dzieci uczące się w szkole jest faktyczny materiałem filmowy. ARAMCO, czyli pierwsze zamknięte amerykańskie osiedle dla pracowników  znajdowało się w Centrum Rekreacji w Dhahran, Arabia Saudyjska.

https://www.youtube.com/watch?v=9bHlO057DyY

 • Reżyser, scenarzysta i producent Michael Mann wcześniej współpracował z Peterem Bergiem przy filmie Zakładnik (2004). Mann jest producentem tego filmu, a Berg reżyserem. Aktor Jamie Foxx wystąpił także we wspomnianym obrazie, oraz omawianym Królestwie.
 • Jennifer Garner and i Jason Bateman ponownie spotkali się na planie w tym samym roku, tylko tym razem odgrywali rolę małżeństwa starającego się o dziecko w obrazie Juno, gdzie w roli głównej wystąpiła Ellen Page.
 • Jamie Foxx (Fleury) i Jason Bateman (Leavitt) zagrali razem także w Szefowie wrogowie oraz Szefowie wrogowie 2.
 • Reżyser obrazu Peter Berg,  zaliczył w filmie małe cameo, jako jeden z agentów FBI na konferencji na temat ataku al-Rahmah w biurze agencji w Waszyngtonie.

https://www.youtube.com/watch?v=T7xGu-SnWUk

Źródła: imdb.com, youtube.com/ Ilustracja wprowadzenia: mat.prasowe

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?