Hooligans – Ciekawostki

  • Charlie Hunnam aby zbadać i rozeznać się w swojej roli, spotkał się z rzeczywistymi członkami ICF (the Inter City Firm, nazwa nadana została od dawnego West Ham – silnej grupy chuliganów piłkarskich).
  • Roboczy tytuł filmu nosił nazwę The Yank.
  • Charlie Hunnam chiał by Tommy Flanagan odegrał rolę jego starszego brata w filmie. Panowie nawet chodzili wspólnie przez trzy noce do baru, gdzie Flanagan siedział często ze scenariuszem w ręku i czytał na głos swoje kwestie. Niestety Tommy nie dostał ostatecznie roli, ale panowie spotkali się później, pracując wspólnie przy serialu Synowie Anarchii.

Znalezione obrazy dla zapytania hooligans movie

  • Filmowcy którzy chcieli nakręcić sceny w Upton Park, zwrócili się z prośbą o pozwolenie do klubu West Ham. Jako, że członkowie klubu byli pod wrażeniem tego, że film miałby uczcić wspaniałą grę i jego fanatycznych zwolenników, zgodził się. Pewnego dnia zdali sobie oni sprawę z prawdziwego tematu jaki film ma poruszyć, jednak miało to już miejsce po nakręceniu zdjęć. Po tym fakcie, klub postanowił oddzielić się od całego projektu.
  • Reżyserka i współscenarzystka Hooligans, Lexi Alexander oryginalnie chciała, by to Jake Gyllenhaal odegrał rolę Matta Bucknera.
  • Twórca serialu Synowie Anarchii, Kurt Sutter, stwierdził, że miał na oku Charliego Hunnama do odegrania głównej roli Jaxa Tellera, tuż po obejrzeniu Hooligans.

  • Aktor Terence Jay, który gra postać Jeremy’ego Van Holdena, wykonuje również piosenkę One Blood, którą słychać podczas ostatniej sceny walki.
  • Aktorzy grający chuliganów z Green Street musieli ćwiczyć pod okiem trenera od cztery do pięciu godzin dziennie. Trener Pat E. Johnson ćwiczył z aktorami do tego stopnia, że doprowadzał ich do wymiotów. Typowy dzień składał się z podstawowych ćwiczeń siłowych i zajęć fitnessowych, które łącznie trwały około dwóch godzin. Reszta czasu poświęcana była choreografii sekwencji walk. Próby odbywały się w godzinach popołudniowych, po czym w godzinach wieczornych wszyscy szli do baru (pewnie dlatego większość z nich wymiotowała następnego dnia). W tym czasie, przez większość rygorystycznego harmonogramu, Elijah Wood był nieobecny, aby podkreślić swój status outsidera.
  • Kiedy Matt idzie po raz pierwszy oglądać mecz drużyny West Ham, powiedziane jest, że ich przeciwnikiem jest drużyna Birmingham, tymczasem gra którą ogląda, rozgrywa się miedzy West Hamem a Gillingham.
  • Brytyjski tytuł filmu to Green Street, który pochodzi od jednej z ulic w Londynie.

Podobny obraz

Źródła: imdb.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor
Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?