Rock’N’Rolla – Ciekawostki

 • Według Guya Ritchiego jest to pierwszy film wchodzący w skład planowanej trylogii. Każdy kto oglądał obraz, wie, że przed końcowymi napisami reżyser informuje „Johnny, Archy i Dzika Banda powróci w „Prawdziwym RocknRolla’owcu””. Niestety, choć film miał swoja premierę w 2008 roku, nie powstała do tej pory żadna kontynuacja omawianego filmu.
 • Christopher Nolan powiedział, że to właśnie występ Toma Hardy’rgo w filmie Rock’N’Rolla, przekonał go do zaangażowania aktora w Incepcji (2010) oraz Mrocznym Rycerzu Powstaje (2012).
 • Istnieją dwie postacie, których nazwiska są nawiązaniem do bohaterów w innych filmach. Postać Przystojniaka Boba (Tom Hardy) jest odniesieniem do roli Jasona Stathama, który grał Przystojniaka Roba we Włoskiej robocie (2003), oraz postać Freda jest podobna do Douga z poprzedniego filmu Ritchiego Przekręt (2000).

Znalezione obrazy dla zapytania rocknrolla movie making of

 • Zespół, który gra podczas sceny w klubie to The Subways ze swoją piosenką „Rock and Roll Queen„.
 • W filmie wykorzystana zostaje piosenka zespołu Black Strobe „I’m a Man„. Grupa ta stała się sławna w latach 90’ swoim utworem „Me and Madonna„, nawiązując do słynnej piosenkarki i byłej żony Guya Ritchiego.
 • Numer domu, gdzie Raz Dwa mieszka to trzy i cztery.
 • W dniu kręcenia sceny seksu, Gerard Butler miał paskudną infekcję gardła i Thandie Newton nie chciała go pocałować. Guy Ritchie wpadł zatem na pomysł i zaimprowizował scenę, zmieniając jej montaż w szalony i zabawny sposób.

https://www.youtube.com/watch?v=a_gtmHkAdOA

 • Postać Uri wydaje się być inspirowana prawdziwym życiem rosyjskiego biznesmena Romana Abramowicza. Bohater fizycznie przypomina Abramowicza i prowadzi spotkanie biznesowe na stadionie piłki nożnej, którego jest właścicielem. Warto przypomnieć, że Roman Abramowicz w roku 2003 kupił angielski klub piłkarski Chelsea F.C.
 • Zarówno Tom Hardy jak i Idris Elba odegrali role złoczyńców w serii Star Trek. Hardy grał Pretora Shinzona w Star Trek: Nemesis (2002), natomiast Elba zagrał władcę Krall w obrazie Star Trek: W nieznane (2016).
 • Postać Johnny’rgo Quida wzorowano na Peterze Doherty, byłym frontmanie grupy Libertines.

Znalezione obrazy dla zapytania rocknrolla movie making of

 • Postać Cookie, którą grał w tym filmie Matt King, faktycznie odegrał reżyser Guy Ritchie w brytyjskim komediowym programie telewizyjnym Star Stories (2006), w odcinku Madonna: The Wife’s Life. Ritchie w jednym z wywiadów wspomniał, że nie zdawał sobie sprawy z tego, aż do momentu kiedy produkcja została ukończona.
 • Na początku filmu, Cookie wspomina, że unika swoich bliźniaków, biorąc je na ryby. W 2003 roku Matt King wystąpił sitcomie Peep Show, gdzie wcielił się w rolę Super Hansa. Bohater również posiadał bliźniaki, o których posiadaniu wspomniał raz, mówiąc, że je zaniedbuje.
 • Tom Hardy, Idris Elba, Mark Strong oraz Gerard Butler, wszyscy Ci aktorzy zagrali w filmach opartych przynajmniej po części na podstawie komiksów: Tom Hardy – zagrał Bane’a w Mrocznym Rycerzu Powstaje, Idris Elba – Heimdalla w Thorze, Mark Strong – Sinestro w Green Lantern, Gerard Butler – Leonidasa w 300.
 • Wiele osób uważa za kultową w filmie scenę tańca Gerarda Butlera i Thandie Newton.

https://www.youtube.com/watch?v=kO_ZtXQBO48

https://www.youtube.com/watch?v=e68c6whsO_E&list=PLD4270F9ADEDABCFB

Źródło: imdb.com, youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?