Narodziny Gwiazdy – Ciekawostki

 • Lady Gaga przekonała Bradleya Coopera aby w czasie kręcenia scen oboje śpiewali na żywo ponieważ piosenkarka nie lubi oglądać filmów, w których aktorzy śpiewają z playbacku, a ich głosy i usta są źle zsynchronizowane.
 • Część scen była nagrywana na Festiwalu Coachella w 2017 roku, na którym Lady Gaga po raz pierwszy, od dziesięciu lat, była główną kobiecą gwiazdą imprezy. Najbardziej zapaleni festiwalowicze musieli zapłacić dziesięć dolarów aby móc oglądać sceny, które były kręcone do filmu. Wszelkie urządzenia nagrywające były zabierane i chowane, aby żaden fragment nie wyciekł do sieci.
 • Gaga musiała zaśpiewać I’ll Never Love Again kilka minut po tym, jak dowiedziała się, że jej przyjaciółka, Sonja Durham, zmarła. W wywiadzie dla EW Gaga powiedziała:

Moja najlepsza przyjaciółka, Sonja, tamtego dnia zmarła na raka. Za 30 minut mieliśmy kręcić, gdy nagle jej mąż do mnie zadzwonił. Przyjaciółkę słyszałam w tle. Opuściłam plan zdjęciowy, wsiadłam do samochodu i pojechałam do nich. Spóźniłam się 15 minut. Zmarła. Leżałam z nią, jej mężem, ich psem i snem. Gdy wróciłam na plan, Bradley był bardzo delikatny wobec mnie. Wykonałam piosenkę. Bradley powiedział, że nie muszę wykonywać jej jeszcze raz, jednak jedyne co wtedy chciałam robić, było śpiewanie. Nigdy nie zapomnę tego dnia. To była bardzo ważna scena dla mnie, nigdy nie zapomnę tego momentu.

 • Większość scen z drag queen były improwizowane i nie znajdowały się w scenariuszu. Dziewczyny miały mieć znacznie mniej dialogów, jednak ich szczere żarty sprawiły, że wprowadzały do filmu bardzo dużo rozrywki, dlatego Bradley zdecydował poszerzyć te sceny i pozwolić im zagrać po swojemu.
 • Nauczycielem gry na gitarze Bradleya Coopera był Lukas Nelson, syn Williego Nelsona. Prawie każdego wieczoru, przez rok, mężczyźni spotykali się w piwnicy Coopera, aby ten nauczył się jak prezentować się w roli rasowego muzyka.
a star is born

Fot. Warner Bros

Zobacz również: Narodziny gwiazdy – recenzja filmu Bradleya Coopera z Lady Gagą!

 • Bradley Cooper codziennie musiał być spryskiwany sztuczną opalenizną oraz metanolem wokół oczu aby wyglądały na zaczerwienione i na haju. W międzyczasie Lady Gaga poza balsamem do ust i kremu nawilżającego nie nosiła makijażu.
 • Lady Gaga powiedziała, że w pewnym momencie tak przywiązała się do swojej bohaterki, że zaraz gdy skończyły się zdjęcia musiała przefarbować włosy na blond, aby uwolnić się od Ally. Stwierdziła również, że w prawdziwym życiu nie jest podobna do Ally.
 • Gdy Ally wychodzi z pracy i zmierza na koncert, idzie przez korytarz z murowaną ścianą i żółtym oświetleniem, śpiewając piosenkę z Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Jest to wyraźny hołd skierowany dla Dorotki kroczącej murowaną, żółtą drogą, zmierzającą na spotkanie z czarodziejem, graną przez Judy Garland w 1939 roku. Aktorka w 1954 roku wcieliła się w główną bohaterkę w filmie Narodziny Gwiazdy.
 • Bradley Cooper rozmyślał o nakręceniu Narodziny Gwiazdy w czasie pracy nad filmem Snajper (2014). Cooper i Lady Gaga nakręcili próbną scenę, po czym producenci Warner Bros byli na tyle zachwyceni chemią między nimi, że od razu dali zielone światło na nakręcenie filmu.
 • Barbara Streisand, gwiazda Narodziny Gwiazdy z 1976 roku, pojawiła się na planie filmu, aby porozmawiać z aktorami na temat nowej wersji filmu.
narodziny gwiazdy

Fot. Warner Bros

Zobacz również: TOP 20: Najlepsze filmy muzyczne w historii!

 • Lady Gaga podczas zdjęć próbnych chciała oszukać Coopera poprzez założenie “no-makeup” makeup. Jednak reżyser przejrzał ją, wziął chusteczkę do usuwania makeupu i powiedział do Gagi, że ma zetrzeć makijaż.
 • Wstępne rozmowy nad czwartym remakiem Narodzin Gwiazdy miały już miejsce w 2011 roku z Clinetem Eastwoodem. Beyonce miała zagrać główną rolę, jednak projekt został odwołany przez ciążę piosenkarki. Rozmowy do głównej roli męskiej były prowadzone z Christianem Balem, Leonardem DiCaprio, Tomem Cruisem, Johnnym Deppem i Willem Smithem.
 • Do roli Lorenzo rozważani byli Robert De Niro, John Turturro i John Travolta.
 • Relacje głównej bohaterki z ojcem są odzwierciedleniem relacji Lady Gagi i ojca piosenkarki. Scena, w której Ally rozmawia z ojcem o tym, jak wiele razy nosił jej pianino po schodach i siadał przy niej, gdy ona pisała piosenki, są odzwierciedleniem momentów, które Lady Gaga dzieliła ze swoim ojcem.
 • Erin Benach, projektantka kostiumów do powiedziała, że finalna scena filmu, w której Ally nosi niebieską sukienkę, była inspirowana Grace Kelly.

 • Elizabeth Kemp była mentorem i nauczycielem aktorstwa Bradleya Coopera i Lady Gagi. Kobieta zmarła tuż przed premierą filmu. Film jest dedykowany jej pamięci.
 • Zdjęcia do produkcji trwały 42 dni.
 • Przed premierą Bradley Cooper przyleciał do Lady Gagi aby pokazać jej ukończony film. Piosenkarka przyznała, że od pierwszego ujęcia zaczęła płakać. Łzy jej towarzyszyły do samego końca filmu. Musiała zobaczyć film jeszcze kilka razy zanim  była w stanie ujrzeć go publicznie.
 • Produkcja zadebiutowała na Festiwalu Filmowym w Wenecji 31 sierpnia 2018 roku. Bradley Cooper oraz Lady Gaga, po premierowym seansie, zostali nagrodzeni ośmiominutową owacją na stojąco.
 • Na Festiwalu Filmowym w Wenecji, Cooper powiedział, że charakter filmu był inspirowany koncertem Metallica, w którym uczestniczył mając 16 lat.

Ilustracja wprowadzenia: Warner Bros.

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?