Najlepsze bajki dla dzieci Netflix. Ranking najlepszych bajek i animacji na Netflix!

Najlepsze bajki dla dzieci Netflix – użyliśmy właśnie takiego tytułu, a nie wyłącznie „filmy animowane”, ponieważ chodzi nam o milusińskich, a nie dorosłych widzów czy nawet nastolatków. Wiadomo przecież, że nie będziemy polecali dzieciom depresyjnych przygód wiecznie uchlanego Bojacka Horsemana, tylko coś, co jest dla nich odpowiednie na danym etapie rozwoju. „Najlepsze animacje Netflix” będzie całkiem inną parą butów, bo zajmijmy się tymi filmami animowanymi, które warto włączyć dzieciom, aby wypełnić im kreatywnie i wartościowo czas. „Netflix dla dzieci, czyli najlepsze bajki” rozpocznijmy od pięknej klasyki…


Zobacz także:

Najlepsze horrory na CDA.pl


15. Pradawny ląd (1988)

Najlepsze bajki dla dzieci mają zarówno walor edukacyjny, jak i rozrywkowy i ten tytuł spełnia oba te kryteria. Koniec lat 80. i początek 90. to okres, w którym cały świat oszalał na punkcie dinozaurów, więc platformy streamingowe muszą mieć przynajmniej jeden tytuł z wielkimi gadami jako głównymi bohaterami. Dinozauromania trwa w najlepsze, a niedługo przed Parkiem Jurajskiem, a na pewno po nim, te stworzenia zagościły w popkulturze na stałe. Pradawny ląd to najlepsza bajka na Netfliksie, która zaspokoi potrzebę potrzebę domorosłej paleontologii u dzieciaków. Dinozaury są fajne, a Netflix o tym wie!

14. Ratatuj (2007)

Aż trudno uwierzyć, że Ratatuj ma prawie 13 lat. To wciąż naprawdę zabawna, zrobiona z pomysłem animacja, bez której lista „najlepsze bajki i kreskówki” by nie przeszła. Historia szczura, który zamiast „szczurzyć”, postanawia zostać wybitnym kucharzem, wzrusza i opiera się na wysmakowanym koncepcie. Możesz w życiu próbować zostać tym, kim chcesz, obyś wykonywał dobrze wybrane przez siebie zadania. Smaczne, przyjemne, do obejrzenia z pociechami, może nawet wspólnie przy stole. „Najlepsze bajki dla dzieci Netflix”, a może nawet i najlepsze w historii gatunku.

13. Szybcy i wściekli: wyścigowi agenci (2019)

Czy Dominic Toretto miał kuzyna, który podobnie jak on kocha cztery kółka? Co by było, gdyby taki właśnie chłopak szedł w ślady starszego kuzyna? „Najlepsze bajki Netflix” muszą mieć w swoim zbiorze również takie dziwactwa, które powstały na licencji znanej marki. O dziwo całkiem przyjemnie się to rozszerzenie świata Fast ogląda, a Tony Toretto to pocieszna postać. Może i trąci odcinaniem kuponów, ale warto sprawdzić choćby jeden odcinek, jeśli jest się fanem serii.

12. Awatar: Legenda Aanga (2005)

Kultowy już serial o magicznym świecie duchów i potworów, w którym swoje przygody przeżywa Aang, dowiadujący się na początku animacji, że jest kolejną inkarnacją Awatara i musi przywrócić równowagę na świecie. Wiele postaci, zwrotów, a także scen wryło się na zawsze w serca miłośników tej serii. Nic dziwnego – to świetnie animowana, piękna wizualnie i chwytająca za serducho opowieść, bez której listy „najlepsze bajki Netflix” oraz „najlepsze animacje na Netflix” byłyby nieco wybrakowane.

11. Minionki rozrabiają (2013)

Kiedyś słyszeliśmy w redakcji, że jeśli istnieje piekło, to pewnie wypełnione jest minionkami. Niektórym wydają się irytujące, innym przesłodkie, ale na pewno nie można im odmówić tego, że stały się kultowe i niezwykle memiczne. Pełnometrażowa animacja o ich przygodach znalazła się na naszej liście „najlepsze bajki dla dzieci Netflix” nie bez powodu – chcieliśmy wkurzyć kolegę dziennikarza. A tak poważnie – pociechy powinny być zachwycone.

10. Shrek Trzeci (2007)

Oczywiści, że nic, co genialne, nie zdarza się w kinematografii dwa albo trzy razy (poza drobnymi wyjątkami), dlatego kolejna odsłona Shreka rzecz jasna nie dorównuje poziomem protoplaście. Czemu więc trójeczka znalazła się na naszej liście „najlepsze animacje i bajki dla dzieci Netflix”? Ponieważ, jeśli już zabieramy się za jakąś baśń, warto przeczytać wszystkie jej rozdziały. Zresztą Shrek jeszcze na naszej liście dzisiaj zawita.

Shrek

9. Mustang z dzikiej doliny (2002)

Opowieść o dzikim koniu, który zostaje sprzedany żołnierzom, a następnie postanawia na własne „kopyto” wrócić do domu, to piękna, chwytająca za serce animacja studia DreamWorks. Czarująca, ręcznie rysowana kreska, wspaniałe, malownicze krajobrazy – wszystko to czynią z tej animacji ucztę dla oka oraz duszy. Szukacie czegoś mądrego i przepełnionego empatią do zwierząt? Ten film animowany będzie w sam raz! To najlepsza bajka dla dzieci na Netfliksie z kategorii „czułość, piękno i dobro”.

8. Mała stopa (2018)

Odwrócenie historii o Yeti? Ależ proszę. Ta przewrotna animacja opowiada o młodym Yeti, który dowiaduje się o istnieniu… człowieka. Początkowy nikt nie wierzy naszemu bohaterowi. Skoro gdzieś za wioską zawianą śniegiem istnieje świat zewnętrzny, to może znajdują się tam różne cuda, o których Yeti nawet nie śniły? Szalona, pełna sympatycznych bohaterów przygodówka z naszej listy „najlepsze bajki dla dzieci na Netfliksie”, która idealnie pasuje do okresu zimowego.

7. King Fu Panda (2008)

Czymże byłaby lista najlepszych animacji na Netfliksie bez tego tytuły? Sam słoweński filozof Slavoj Źiźek uważa, że to nie tylko przednia zabawa, ale również bardzo ciekawy ideologicznie twór. Porzućmy jednak głębszą rozkminę, bo lista „najlepsze bajki Netflix” sama się nie napisze. Poznajmy pandę, nieco otyłą i niezgrabną, ale noszącą wielkie serce. Nasz bohater musi stawić czoła złu, a drogą ku temu będzie turniej sztuk walki.

Najlepsze filmy animowane XXI wieku

6. Młodzi Tytani Akcja! (2019)

Animacja z bohaterami DC Comics, która w swojej nieco infantylnej, ale bardzo uroczej formie, jest pierwszym tytułem superhero w rankingu na „najlepsze animacje i bajki dla dzieci Netflix”. Pełne swady, wesołej skoczności oraz szalonych pomysłów przedsięwzięcie, które szturmem zdobyło wyznawców zarówno serialu, na którym jest oparte, jak i dorosłych miłośników uniwersum DC.

5. Lego Bohaterowie Marvela: Strażnicy Galaktyki (2019)

Wystarczy przejrzeć katalog, aby zauważyć, że najlepsze bajki dla dzieci Netflix wypchał marką Lego jak dobre ciasto rodzynkami. Jest rzecz jasna więcej animacji będących owocem współpracy Lego i Marvela, natomiast ta jest najciekawsza, bo zabiera nas w przedziwne, kosmiczne rejony, a przy okazji świetnie korzysta z możliwości światotwórczych klocków. Do Lego jeszcze wrócimy, bo w kontekście animacji oraz wartej uwagi popkultury jest do czego, tymczasem przygodę z animacjami rozgrywającymi się w świecie plastikowych bloczków można zacząć tutaj. Najlepsze animacje Netflix wypełnił dla nas tą marką po brzegi, więc jest w czym buszować.

4. Było sobie życie (1987)

Francuski serial animowany oraz najlepsza bajka dla nieco starszych dzieci. Już dwa pokolenia wychowały się na tej podróży poprzez ludzkie ciało, które niesie ze sobą potężny ładunek wiedzy. Ciekawe, ile przyszłych studentów medycyny wybrało drogę życiową dzięki tej animacji? Jeśli podchodzą do badania ludzkiego ciała z taką empatią jak bohaterowie tej kreskówki, którą można obejrzeć na Netfliksie, to tylko lepiej dla opieki zdrowia.

3. Madagaskar (2005)

Starsze, ale wciąż jare. Grupa zwierząt płynąca statkiem do zoo trafia na bezludną wyspę. Jak „mieszczuchy”, czyli zwierzęta nieprzystosowane do życie na wolności, sobie poradzą? Na pewnie nie będzie łatwo, ale poczucie humoru, ciekawość świata oraz przyjaźnie, które zawiązały się w czasie rejsu, pomogą im przetrwać wszystko. Najlepsze bajki Netflix bez tego tytuły nie miałyby racji bytu, a my gorąco polecamy (jeśli są tacy, którzy jeszcze nie widzieli).

2. Lego: Przygoda (2014)

Film animowany w reżyserii Philla Lorda i Christophera Millera (późniejsi współtwórcy animacji Spider-man: Uniwersum) to szalona zabawa, która ani razu nie ogranicza się fabularnie, wszak świat klocków Lego pozwala na wyjątkową kreatywność. Mało tego – to animacja o tym, że nie można pozwolić sobie, aby wpisano nas w sztywne ramy, a kreatywność dziecka należy do najpotężniejszych broni na świecie. A nawet więcej – w różnych światach, bo wesoła paczka ludzików klockowych nie ogranicza się do jednej rzeczywistości. Najlepsza animacja na Netflksie, której scenariusz powinien posłużyć jako wzór tym, którzy chcą pisać dojrzałe kreskówki dla dzieci.

1. Shrek (2001)

O tym, że jest to jedna najlepszych animacji w historii gatunku, pisano już wielokrotnie. Wrzucając ten tytuł na naszą listę „najlepsze animacje i bajki – Netflix” braliśmy pod uwagę, że zna go większość z tych, którzy słyszeli choć raz w życiu zwrot „animacje komputerowe”. Dodajmy, że prawie 20 lat po premierze jest to wciąż świetny przedstawiciel gatunku, który ma szansę stać się ponadczasowym klasykiem.

Redaktor

Z wykształcenia polonista i kulturoznawca. Stworzyły go filmy, może go też zabiją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?