TOP 10: Keanu Reeves – najlepsze role

Keanu Reeves, czyli kanadyjski aktor urodzony w 1964 r. w Beirucie, syn Brytyjki i Amerykanina azjatyckiego pochodzenia, to jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci naszych czasów. Ceniony za charakterystyczne role m.in. Neo w Matrixie czy Kevina w Adwokacie Diabła. Mówią o nim, że się nie starzeje… ma ponad 50 lat, a wciąż cieszy się nieustającą sławą i jest uznawany za jednego z najlepiej zarabiających aktorów. Nie można tez nie wspomnieć o popularności, jaką cieszy się wśród damskiej części publiczności. Trudno ocenić, czy jest to kwestia jego talentu aktorskiego, czy może tych przystojnych, delikatnie azjatyckich rysów…w każdym bądź razie, przyjemnie się na niego patrzy. Aktor znany jest również z tego, że pilnie strzeże swojej prywatności i rzadko udziela wywiadów.

Przedstawiamy Wam dziś listę 10 najlepszych, naszym zdaniem, ról Keanu Reevesa:


10. Na fali (1991) reż. Kathryn Bigelow

na fali 1000x600

Na fali to thriller kryminalny, w którym Keanu gra główną rolę razem z Patrickiem Swayze. Johny Utah (Reeves) jest policjantem, który wtapia się w towarzystwo miejscowego gangu surferów, napadających na banki. Keanu Reeves specjalnie do tej roli musiał naucyć się surfować. Johny to postać barwna, ambitna i inspirująca. Mimo, że scenariusz miejscami bywa niespójny, duet Reeves’a i Swayze’a czynią go zdecydowanie wartym obejrzenia. Obaj aktorzy po premierze filmu Na fali zostali przez MTV okrzyknięci najbardziej porządanymi mężczyznami w 1992 r.


9. Adwokat Diabła (1997) reż. Taylor Hackford

adwokat diabła

Kultowy thriller, w którym Reeves gra główną rolę u boku samego Ala Pacino. Kevin Lomax (Reeves) jest młodym, ambitnym i charyzmatycznym adwokatem, który nigdy nie przegrywa swoich spraw. Film trzymający w napięciu do ostatniej sekundy, między innymi dzięki doskonałej grze aktorskiej Keanu Reeves’a, ukazującej studium człowieka, którzy porzuca wszystko, co ważne w życiu w imię bogactwa i kariery. Reeves, przygotowując się do roli spędził wiele czasu na rozmowach z nowojorskimi prawnikami-wszystko po to, by wypaść przekonująco jako adwokat.


8. Speed: niebezpieczna prędkość (1994) reż. Jan De Bont

speed 1000x600

Jeden z najbardziej znanych filmów lat 90., a przy okazji ogromny sukces komercyjny, który uczynił aktora gwiazdorem Hollywood. Keanu Reeves znowu gra policjanta. Tym razem walczy z psychopatą, który porwał autobus. Prywatnie jest to mój ulubiony film Keanu Reeves’a – tworzy on kino rozrywkowe w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ta rola udowodniła, że aktor świetnie sprawdza się w kinie akcji i otworzyła mu drzwi do kolejnych sensacyjnych produkcji.


7. 47 roninów (2013) reż. Carl Rinsch

47.ronin.w.keanu

Film zbombardowany przez krytyków, jednak pokochany przez widzów. Oparta na japońskiej legendzie historia o 47 wyjętych spod prawa samurajach, planujących zemstę za śmierć swojego przywódcy. Kai (Reeves), obdarzony niezwykłymi mocami wyrasta na jednego z liderów 47 roninów. Dla fanów ról Reeves’a, baśni, smoków i magii to pozycja obowiązkowa. Jest to film może nie najwyższej klasy, ale na pewno przyjemny do obejrzenia. 


6. Lepiej późno niż później (2003) reż. Nancy Mayers

somethings.gotta.give.2 1000x600

Rola Keanu Reevesa w tym filmie jest drugoplanowa, jednak postać Juliana (Reeves) pozostaje moją ulubioną z całego filmu. Keanu Reeves jako uroczy doktor podkochujący się w dużo starszej znajomej skradł moje serce – cały film również. Tym razem aktor wyjątkowo nie biega z pistoletem i nie przegnia demonów; jest za to spokojnym, dojrzałym, wrażliwym mężczyzną, który poświęca się swojej pracy lekarza. Co ciekawe, znajomość Keanu i Diane przeniosła się także poza plan filmowy. Połączyło ich zamiłowanie do kuchni i dzieł Shakespeare’a.

Redaktor

Miłośniczka podróży, kina, wspinaczki, dobrych książek i "Harry'ego Pottera". Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?