TOP 10: Keanu Reeves – najlepsze role

5. Constantine (2005) reż. Francis Lawrence

cnstantine 1000x600

Film mocny, niepokojący i z dreszczykiem – Keanu Reeves gra w nim obdarzonego szczególnym darem Johna Constantine, któreg misją jest pokonywanie demonów, kroczących po ziemi w ludzkich ciałach. Rola Reeves’a w Constantine jest barwna i interesująca, a cały film pozostawia na widzu niezapomniane wrażenie. Tą rolą aktor udowodnił, że doskonale sprawdza się w filmach o klimacie „komiksowym”. Wspaniale też wypada w duecie z Rachel Weisz.


4. John Wick (2014) reż. David Leitch, Chad Stahelsky

Film pełen szybkich samochodów, strzelanin, przemocy i pięknych kobiet. John Wick (Reeves) jest byłym płatnym zabójcą, który wycofał się z biznesu na prośbę swojej zmarłej niedawno żony. Teraz jednak, gdy syn gangstera zabił mu psa i ukradł ulubiony samochód, Johnowi nie pozostaje nic innego poza powrotem do swojej profesji i szukaniem zemsty. Kino może mało ambitne, ale naprawde dobrze zrobione. Sam Keanu Reeves w roli bezwzględnego mściciela wypada niezwykle przekonująco.

Zobacz równieżJohn Wick: Chapter Two – zobaczcie jak Keanu Reeves przygotowywał się do swojej roli


3. Moje własne Idaho (1991) reż. Gus Van Sant

idaho 1000x600

Ciekawa rola Keanu Reeves’a- tym razem występuje on jako homeseksualista i zbuntowany przeciw bogatemu ojcu narkoman Scott, parający się prostytucją. Aktor zagrał tą rolę na tyle dobrze, że brukowce długo potem rozpisywały się na temat zmiany jego orientacji seksualnej. Film porusza trudne tematy i rola Scotta na pewno nie była tu łatwym wyzwaniem, w każdym razie Keanu poradził sobie znakomicie.


2. Dracula (1992) reż. Francis Ford Coppola

dracula keanu

W filmie Dracula Reeves gra w świetnym duecie wraz z Winoną Ryder. Niektórzy zarzucają Keanu sztywną grę bez wyrazu – ja jednak odbieram to jako pozytywny aspekt jego roli. Postać Johnatana z założenia była nudna i pozbawiona pasji, tak też przedstawiona była w książce, której film jest ekranizacją. Rola była dużym wyróżnieniem dla aktora, który, mimo młodego wieku mógł zagrać u boku samego Gary’ego Oldmana.


1. Trylogia Matrix (1999-2003) reż. Rodzeństwo Wachowscy

neo 1000x600

Najsłynniejsza chyba rola Keanu Reevesa to Neo- genialny haker, który dowiaduje się nagle, że cały świat jest tylko projekcją przesłaną do jego mózgu. Film Część pierwsza Matrixa jest uznawana za film kultowy. Mimo wszystko cała trylogia jest warta obejrzenia ze względu na wspaniałą postać Neo, która moim zdaniem jest najlepszą jak dotąd rolą w karierze Keanu Reeves’a. Film pozwolił aktorowi stanąć w jednym rzędzie z największymi gwiazdami Hollywood i był największym krokiem na przód w jego karierze. 

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka podróży, kina, wspinaczki, dobrych książek i "Harry'ego Pottera". Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?