TOP 3: Najbardziej żenujące role Jacka Blacka

Jack Black zawsze jawił się dla mnie jako aktor komediowy z potencjałem do bycia aktorem dramatycznym, co mogliśmy zaobserwować chociażby w świetnym filmie „Holiday”. Związane jest to zapewe z faktem, iż studiował na Wydziale Dramatycznym Uniwersytetu Kalifornijskiego. Dziś jest nie tylko bardzo popularnym aktorem, a także liderem rockowo-folkowego zespołu Tenacious D. Dlaczego więc zdecydował się zagrać role, które są poniżej jakiegokolwiek poziomu w filmach, które można zakwalifikować jako najgorsze z najgorszych ?

3. Rok pierwszy

Rok pierwszy” obraża naszą inteligencję, dobry smak oraz poczucie przyzwoitości. Nielogiczna, żenująco nieśmieszna komedia to jeden z najgorszych filmopodobnych produktów roku. W tym przypadku, aktor wciela się w role Zeda, który jest częścią prymitywnego plemienia żyjącego dzięki zbieractwu i łowiectwu. Niestety nie możemy zaliczyć go do przodowników pracy – tłuściutki brodacz nie potrafi samodzielnie upolować zwierzyny. W tym obrazie Jack Black w swojej roli bije pozostałą obsadę na głowę w tej symfonii obleśności. Aż dziw bierze, że jego występ nie zgarnął Złotej Maliny.

https://www.youtube.com/watch?v=_K0s_2VTflk

2. Eko – jaja

Założenie filmu opiera się na tym, że powinien być śmieszny. Ale nie oszukujmy się, Shore i scenarzyści zachowują się jak komicy na Prozacu, którzy śmieją się z najbardziej dennych żartów. Zupełnie nie okazują tego, że są zdesperowani by rozbawić publiczność. Dziwię się, że film ten nie został zamknięty za ekshibicjonizm. Gdy pojawia się Tenacious D, miałam wrażenie, że coś w końcu jest w stanie mnie ocalić i poprowadzić ku drodze prawdziwej komedii. Niestety nic takiego się nie stało.

https://www.youtube.com/watch?v=NwshxagVS2w

1.Niekończąca się opowieść III

O ile jeszcze można zrozumieć próby nawiązania do powieści Michaela Ende w filmie „Niekończąca się opowieść II„, o tyle film zatytułowany „Niekończąca się opowieść III” jest nieudolną próbą stworzenia czegoś na kształt dwóch poprzednich części.Twórcy postanawiają iść jeszcze dalej – w tym przypadku banda wyrostków może sterować tym, co dzieje się w Fantazji. Wprowadzenie brutalności świata realnego do świata marzeń dziecięcych, do których uciekają też niektórzy dorośli, by go wzbogacić ku uciesze najmłodszych, przypomina raczej ciężką atmosferę niezbyt udanego, agresywnego horroru połączonego z sensacją. Rola Jacka Blacka ogranicza się do bycia tępym osiłkiem, który zachowuje się jak totalny osioł. I choć momentami widać delikatne przebłysk minimalnej próby zabawy rolą, to niemniej jednak jest ona tak źle napisana, że patrzy się na to, z politowaniem. 

https://www.youtube.com/watch?v=XiiyFFZjq0Y

Stały współpracownik

Radiowiec z przypadku, filmowiec z zamiłowania. Dziecko Mensy i wielbicielka filmów klasy Z w jednym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?