TOP 5: Aktorzy, którzy nie dostali Oscara, a powinni

Oscar to niewątpliwie dla każdego aktora ogromne wyróżnienie. Nie od dziś wiadomo, że uhonorowane nim gwiazdy mogą w przyszłości liczyć nie tylko na dużo wyższe gaże, ale i mnóstwo ofert z ciekawymi rolami. Są jednak aktorzy, którym nie było pisane otrzymać nagrody Akademii Filmowej, chociaż na to zasługują. Pomimo świetnych, a nawet kultowych ról, wciąż na swojej półce nie mają Oscara. Sprawdźcie, o kim mowa.

5. Johnny Depp

Wybory filmowe, jakich w ostatnich latach dokonuje aktor, nie są zbyt udane. Depp w przeciągu dwóch lat zgarnął aż dwie nominacje do Złotych Malin („Jeździec znikąd”,”Bezwstydny Mortdecai”). Nie można jednak zapominać o tym, że Johnny ma w swojej filmografii kilka, a może nawet kilkanaście świetnych ról. Jak twierdzi sam zainteresowany– Oscara otrzymać wcale nie chce, a nominacje (3), które już ma na koncie, w zupełności mu wystarczają. My mamy jednak nadzieję, że Deppowi wróci dawna ambicja i jeszcze zobaczymy go odbierającego statuetkę.

4. Edward Norton

Zdarzało mu się grywać w kiepskich filmach (choć wyjątkowo rzadko), ale chyba nie ma takiego, w którym zagrałby źle. To klasa sama w sobie, wielki talent, który świetnie jest wykorzystywany i przez reżyserów, jak i przez samego aktora. Każda jego rola jest inna, Norton nie boi się wyzwań, ról ekstremalnych i złożonych. Póki co na Oscara miał szansę trzy razy, jednak nagrody jeszcze się nie doczekał.

3. Gary Oldman

Jeśli chodzi o Akademię, to chyba jeden z najbardziej niedocenionych współczesnych aktorów. Chociaż ma na koncie rewelacyjne i niezapomniane role, które przeszły do historii kina, tak jak na przykład ta z „Leona zawodowca” czy „Draculi”, to może się pochwalić tylko jedną nominacją do Oscara („Szpieg”). Gary Oldman zdecydowanie zasługuje na więcej!

2. Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio i jego brak Oscara co roku jest powodem do żartów. W sieci pojawiło się tysiące memów i gifów, które do tego nawiązują. Nie da się ukryć, że mało jest dobrych aktorów, których dokonania na dużym ekranie Akademia tak bardzo ignoruje. Być może jej członkowie obrazili się na Leo za to, że za młodu on obraził się na nich za brak nominacji za rolę w „Titanicu”? W tym roku jednak los się uśmiecha do DiCaprio ponownie. Aktor otrzymał kolejną (5.) szansę na zgarnięcie statuetki, za rolę w filmie „Zjawa”. Czy tak się stanie, dowiemy się 28 lutego.

1. Alan Rickman

Nieco ponad miesiąc temu świat obiegła informacja o śmierci 69-letniego Alana Rickmana, bez wątpienia jednego z najlepszych i najciekawszych brytyjskich aktorów. Ta tragiczna i niespodziewana wiadomość sprawiła, że to właśnie on znalazł się na pierwszym miejscu zestawienia. Zapewne większość z Was wie, że Rickman nigdy nie dostał Oscara, ale czy wiedzieliście, że nigdy nawet nie otrzymał nominacji? Wielka szkoda, że Akademia nie będzie już mogła naprawić tego karygodnego błędu.

Fot. materiały prasowe

Dziennikarz

Absolwentka Iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Zawodowo związana z branżą reklamową. Fanka filmów klasy A i Z.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?