TOP 10: Najlepsze edycje kolekcjonerskie gier

Wśród edycji kolekcjonerskich najnowszych produkcji bardzo często pojawiają się perełki – zestawy naprawdę bogate, dobrze wykonane, będące niezaprzeczalnie gratką dla najzagorzalszych fanów danego tytułu. Często jednak wraz z niesamowicie pokaźną zawartością musimy spodziewać się odpowiedniej ceny. Za większość dobrze wykonanych kolekcjonerek musimy zapłacić średnio od czterystu do sześciuset złotych. Zdarzają się oczywiście zestawy dużo tańsze, ale również te, które kosztują o wiele, wiele więcej, oferując przy tym naprawdę wypasioną zawartość. I na tych ostatnich chciałbym się dziś skupić.

 

10. Wiedźmin 3: Dziki Gon – Edycja Kolekcjonerska

20140605203254

Edycja ta należałaby do całkowicie przeciętnych, gdyby nie fakt, że twórcy zdecydowali się dołączyć niezwykle imponującą figurkę Geralta walczącego z gryfem. W przedsprzedaży cena należał do w miarę znośnych, ale obecnie bardzo ciężko dorwać kolekcjonerkę trzeciego Wiedźmina, nie pozbywając się całej zawartości portfela.


9. Call of Juarez: Więzy krwi – Edycja Kolekcjonerska

120090529155737

Jedna z najbogatszych edycji kolekcjonerskich wśród polskich produkcji. Tutaj znajdziemy między innymi piersiówkę z logo gry, koszulkę, kapelusz, plakat, zapalniczkę… słowem, zestaw jest naprawdę bogaty i zdecydowanie warty uwagi. I nie kosztuje milionów monet!


8. Dead Island – Survival Kit

20110808141918

Kolejna edycja, z której możemy być dumni. Dostaniemy wszystko, co jest niezbędne do przetrwania, włączając w to scyzoryk, lornetkę, apteczkę, kompas, termometr… można wymieniać w nieskończoność. A wszystko zmieścimy w gustownym plecaku z logo gry.


7. Titanfall Collector’s Edition

120131108115333

Tutaj również w oczy rzuca się przede wszystkim ogromna figurka, która z pewnością zadowoli każdego fana tej produkcji – ma 18 cali, jest wykonana ręcznie i posiada świecące diody i tego typu bajery. A poza tym dostaniemy również plakat oraz pokaźnej objętości artbook.


6. Call of Duty: Black Ops II Care Package Edition

BO2 Beauty CP XBOX MR 001 resized JIVE

Najciekawszym elementem tej edycji jest zdecydowanie zdalnie sterowany dron. I choć nie należy on do sprzętu z najwyższej półki, zdecydowanie poradzi sobie w codziennym używaniu. Dodatkowo znajdziemy tu parę naprawdę fajnych gadżetów oraz solidną, ładnie prezentującą się skrzynię, w której mieści się cały zestaw.


5. Resident Evil 6 – Premium Edition

re6 premium edition

Edycji kolekcjonerskich tej produkcji było kilka. Najdroższa kosztuje 1300 dolarów i zawiera… no, niewiele zawiera. Przede wszystkim skórzaną kurtkę z mnóstwem kieszeni, a także cztery pokrowce na tabletki z gry. Do tego specyficznego zestawu twórcy dołączają rzecz jasna pudełkowy egzemplarz gry.


4. GRID 2 Mono Edition

Grid 2 Mono Edition

Edycja kolekcjonerska drugiego GRIDa oferuje nam pełnowymiarowy wyścigowy samochód BAC Mono, jednodniowa wycieczka do fabryki, gdzie takowe się produkuje, specjalny kostium rajdowy, kask z logo gry, konsolę PlayStation 3 oraz egzemplarz gry. Pakiet ten kosztuje w przeliczeniu grubo ponad pół miliona złotych i jest na świecie tylko jeden. 


 3. Dying Light – My Apocalipse Edition

dying light edycja kolekcjonerska my apocalipse

Za przeszło półtora miliona złotych możemy zaopatrzyć się w schron przeciw zombie zbudowany przez specjalną firmę i dostosowany do nas. Ponadto – lekcja parkouru, wycieczka do siedziby Techlandu, figurka, noktowizor… żyć, nie umierać!


2. Saints Row IV – Super Dangerous Wad Wad Edition

1f9b9f4d 0df9 40b6 8242 02ded8186aa3

Kolejna w tym zestawieniu kolekcjonerka, której jest tylko jeden egzemplarz. Można śmiało stwierdzić, że to jedna z najbardziej wywalonych w kosmos edycji – i to dosłownie, bo oferuje między innymi lot kosmiczny. A ponadto: operację plastyczną, szkolenie szpiegowskie, dwa samochody, osobistego asystenta zakupów… i mnóstwo innych wypasionych bonusów. A to wszystko za zaledwie milion dolarów!


 

1. Krater – Victor Edition

krateru2019s10 000dollar 433981

Istnieje edycja, która pobiła nawet tę z Saints Row IV. Nie wiem, czy istnieje bardziej pomysłowa kolekcjonerka. Za 10 tysięcy dolarów sam twórca gry dostarczy nam egzemplarz, spędzi z nami trochę czasu na graniu, a także przygotuje dobry obiad! Kopara trochę opada, nie?


Ilustracja wprowadzenia i pełnego tekstu: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Fan Tarantino, Kubricka i Kazika. Autor "Kalesonów Sokratesa". Jedyny członek redakcji urodzony w XXI wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?