• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

 

Spis treści

Amerykańska platforma streamingowa Netflix to miejsce, w którym znajdziecie tysiące filmów i seriali w świetnej jakości, dostępne na wyciągnięcie ręki. Nie dziwi nikogo fakt, że z roku na rok jej popularność gwałtownie wzrasta. Idąc tym tropem firma zaczęła finansować własne produkcje filmowe i serialowe, z których wiele (na czele z House of Cards i Orange is the New Black) odniosło spektakularny sukces. Oprócz kilkunastu świetnych seriali platforma z roku na rok publikuje kolejne filmy, zatrudnia najlepszych aktorów, a tym samym powiększa grono swoich użytkowników. Wybraliśmy dla Was 15 najlepszych filmów Netflix Original zdaniem redakcji Movies Room. Przeczytajcie, jakie tytuły znalazły się w naszym zestawieniu!

Sprawdź również:

Najlepsze seriale Netflixa!

Najlepsze Horrory w historii

Najlepsze komedie

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci


15. Machina Wojenna  

Komedia wojenna to dość rzadki gatunek. Przed twórcami stało więc trudne zadanie. Na szczęście efekt jest zadowalający. Ich film mimo komediowego tonu, stawia wiele mądrych pytań i budzi w widzach emocje. W satyryczny sposób przedstawia wojnę w Afganistanie, nie oszczędzając nikogo. Jego twórcy mieli odwagę obedrzeć ze skóry wszystkie szczytne ideały, pokazując, jak jest naprawdę. Chociażby z tego powodu, należałoby ten tytuł zobaczyć. Na zachętę mogę jeszcze dodać, że takiego Brada Pitta jeszcze nie widzieliście, a naprawdę warto.


14. Pustynna Burza

Ten izraelski dramat, doceniony na festiwalach Sundance i w Locarno opowiada historie kobiet mieszkających na bliskim wschodzie, zmagających się z trudnościami wynikającymi z panującymi tam tradycjami i obyczajami. Film przygląda się relacjom jednostki ze społecznością, i konfliktowi między indywidualnymi potrzebami a obyczajowością grup żyjących na południowym terytorium Izraela.


13. Tallulah

Ciekawy od samego początku aż do końca, film ten opowiada o samotnej kobiecie, która w przypływie impulsu porywa dziecko i próbuje wychować je jak swoje własne. Produkcja jest błyskotliwa, momentami zabawna i zaskakująco poruszająca. Świetna obsada sprawia, że jest to melodramat z prawdziwego zdarzenia, ze świetnie zarysowanymi postaciami i niecodziennym spojrzeniem na macierzyństwo.


12. Spectral

Elitarna jednostka Sił Specjalnych wyrusza w misję, której celem jest powstrzymanie tajemniczego najazdu agresywnych, niszczycielskich istot pozaziemskich, próbujących zawładnąć Ziemią. Spectral jest kinem efektownym, rozrywkowym i bardzo skupionym. Zastosowanie znalazły tu praktyczne efekty specjalne robią wizualne wrażenie. Produkcja jest również przyjemna dla ucha dzięki dobrej muzyce światowej klasy kompozytora jakim jest Junkie XL. Hit Netflixa sprawdza się zarówno jako kino akcji oraz produkcja fantastyczno-naukowa. Wszyscy miłośnicy tych klimatów mogą śmiało sięgać po Spectral.  

Zobacz również: TOP 20 - Najlepsze filmy science fiction w historii!


11. Wyprawa na Grenlandię

Bardzo uroczy i po prostu przyjemny film opowiadający o dwóch francuzach, którzy postanowili porzucić swoje nie do końca udane życia i udać się na Grenlandię. Zaczynają uczyć się o kulturze inuitów i przede wszystkim uczą się o sobie. Piękne obrazy malowniczej Grenlandii towarzyszą nam przez cały seans, tak samo jak nasza sympatia do protagonistów. Poruszająca i mimo pokrytych śniegiem gór jako miejsce akcji- ciepła produkcja,

Wiesz, co z tym zrobić


Agnieszka Bar

Agnieszka Bar

Dziennikarz

O mnie:

Miłośniczka podróży, kina, wspinaczki, dobrych książek i "Harry'ego Pottera". Z wykształcenia fizjoterapeuta.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas

Multikino rodzina 1200x200

 


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.