Advertisement

TOP 15 – Najlepsze filmy Netflix Original!

 10. Opiekun 

Kolejna produkcja Netflixa, po Atypowym i Aż do kości poruszająca trudne tematy osób chorych i niepełnosprawnych. Wzruszająca historia Trevora (Craig Roberts), chorego na dystrofię mięśniową, który trafia pod opiekę Bena (Paul Rudd) Wyruszają w podróż, która zmieni ich życie i pomoże podjąć trudne dezycje. Po drodze poznają też zabawną i zbuntowaną Dot (Selena Gomez). Opiekun to zabawna, nietypowa i wzruszająca historia ze świetną ścieżką dźwiękową. 

https://www.youtube.com/watch?v=-LMFscfHh8k


9. 7 años

Gdy robisz coś złego musisz ponieść za to konsekwencje. Chyba że wybierzesz kogoś, kto zrobi to za ciebie. Lub za wszystkich. Czterech założycieli odnoszącej sukcesy firmy spotkali się z taką sytuacją, gdy zaczęto ich podejrzewać za oszustwa podatkowe. Gdyby winy zostałyby im udowodnione, wszyscy poszliby na dno. Jednak jest wyjście- któryś z członków grupy może wziąć całą winę na siebie i odsiedzieć 7 lat w więzieniu za ich wszystkich. Tylko kto? Ten thriller naprawdę ciekawi widza i podtrzymuje napięcie przez cały seans, pełno jest tu zwrotów akcji. Zdecydowanie godny polecenia.

https://www.youtube.com/watch?v=l88tkhzVMa0


8. Najbardziej znienawidzona kobieta Ameryki

Kolejna ambitna produkcja Netflixa opowiada o tej ciemniejszej stronie religii. Krymilany film biograficzny o Madalyn Murray O’Hair, kontrowersyjnej ateistce, która podczas wojny kulturowo-politycznej wywołała niemałe zamieszanie… a nagle zaginęła bez śladu. Najbardziej znienawidzona kobieta Ameryki to równocześnie refleksja nad niewłaściwym podejściem do religii, które rodzi nienawiść, zaślepienie, chciwość i ludzkie cierpienie. Bardzo ciekawy film z doskonałą grą aktorską, który polecamy każdemu.

https://www.youtube.com/watch?v=qsAIPE2f0QQ


 

 7. W pogoni za marzeniami (Divines

Pomysł był prosty: dwie dziewczyny postanawiają wyrwać się z biednej dzielnicy i zacząć wieść życie na poziomie. Zaczynają pracować dla kryminalistki, początkowo wykonując drobne zlecenia. Z czasem same przechodzą na „ciemną stronę mocy” i rozpoczynają sprzedawać narkotyki. Film tryska młodzieńczą energią i humorem, choć zdarzają się też chwile zadumy oraz takie, gdzie mała łezka zakręci się w kąciku oka. Film uszyty jest z historii dobrze już nam znanych i wielokrotnie opowiadanych. Jednak nie od dziś wiadomo, że nie ważne jest co, ale jak się o tym mówi. A tutaj historia sama się opowiada. Młodzi, zdolni aktorzy są wręcz stworzeni do odgrywania swych ról, a reżyserka nie stara się pouczać widzów, ani moralizować, a jedynie portretuje rzeczywistość. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z oryginalnym i uroczym dziełem.

https://www.youtube.com/watch?v=VT4YtWdK01M


6. Zanim odejdę (Before I Fall

Redaktor

Miłośniczka podróży, kina, wspinaczki, dobrych książek i "Harry'ego Pottera". Z wykształcenia fizjoterapeuta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?