Advertisement

TOP 10 – Najlepsze gry 2017 roku!

 

5. Hellblade: Senua’s Sacrifice  (Ninja Theory)

Dzieło studia Ninja Theory jest perfekcyjnym przykładem dla tych niedowiarków, którzy po pierwsze – powtarzają, że gry niezależne nie mają startu do gier AAA, oraz po drugie – uważają, że gry nic nie dają i są bezmózgą rozrywką. Pal licho, że Hellblade jest piękniejsza niż niejeden duży tytuł, że to wysokobudżetowe indie game, bo znacznie ważniejsza tutaj jest główna protagonistka, tytułowa Senua. Senua cierpi na psychozę. Ta choroba, jej wpływ na człowieka jest ukazana w grze w tak genialny sposób, że przechodzi to wszelkie pojęcie – twórcom naprawdę należą się wszelkie uznania, że poruszyli tak ciężki temat w niesamowicie ciekawy, angażujący odbiorcę sposób. Możliwe, że najbardziej wartościowa gra w tym zestawieniu.

hellblade


4.NiOh (Team Ninja, Sony Interactive Entertainment/Koei Tecmo)

Zastanawialiście się kiedyś, co by wyszło z połączenia serii Souls z serią Ninja Gaiden? Poza powszechną modą na nostalgię, wśród graczy panuje trend na cholernie trudne produkcje (czyli coś, co w dawnych latach było standardem), z powodu których pad zostaje rzucany o podłogę, po policzkach spływają łzy, a co poniektóre, skrajne przypadki, topią swój ból w butelce Jacka Danielsa. NiOh jest jedną z takich właśnie gier, ale ona nie jest dobra, bo jest trudna, o nie. Swoją stylistyką oraz różnorodnością w sposobie walki, stanowi jeden z najbardziej przemyślanych i grywalnych tytułów w 2017 roku.

nioh


3. Assasin’s Creed Origins (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Przygodę z serią Assasin’s Creed zakończyłem już na części trzeciej, której nie udało mi się nawet przejść do końca. Ile w końcu można grać w to samo? Ubisoft doszedł do podobnych wniosków po fali krytyki, jaka spadła na ostatnie produkcje spod znaku ich szlagierowej serii. Po rocznej przerwie, dostaliśmy coś świeżego w świecie Asasynów; nakierowanie rozgrywki w stronę rasowych RPGów było strzałem w dziesiątkę. Francuskie studio wraz z Origins dostarczyło jedną z najlepszych gier 2017 roku oraz najlepszą część Assasin’s Creed w ogóle.

assasins


2Persona 5 (P Studio, Atlus/Atlus USA/Deep Silver)

Zawsze mi się wydaje, że Persona to taka seria, którą każdy zna, ale nikt nigdy w nią nie grał. Ostatnia część Persony, należąca do głównego ciągu fabularnego, ukazała się jako jedna z ostatnich wielkich gier jeszcze na konsolę PlayStation 2. Fani czekali bitych 9 lat na kolejną część, w międzyczasie dostając między innymi bijatykę, animację czy grę muzyczną w klimatach czwartej odsłony. Persona 5 nie jest grą dla każdego, ale na pewno warto się zapoznać z tym cudownym jRPG-iem, bez znaczenia, czy jesteście fanami gatunku czy też nie.

persona5 feature


1. Life of Black Tiger (1Games)

Pierwsze miejsce mogło przypaść tylko jednej grze! I…  Oczywiście nie jest to ta produkcja przypominająca stare, poczciwe tytuły z pierwszego PlayStation

life of black tiger


1. Horizon Zero Dawn (Guerilla Games, Sony Interactive Entertainment)

Kolejna perełka-exclusive na konsolę PlayStation 4. Zakochałem się w Horizon Zero Dawn od pierwszego dotknięcia pada. Gra zauroczyła mnie swoim pomysłowym światem, ale to, co totalnie skradło moje serce, to różnorodność gatunkowa; znajdziemy tu zarówno elementy rasowego RPG-a, ale także strzelanki czy skradanki. Zaledwie kilka miesięcy po premierze, światło dzienne ujrzał naprawdę spory dodatek, Frozen Wilds, starczający na dobrych kilkanaście godzin rozgrywki i trzymający poziom podstawki. Absolutny system seller, na którego kontynuację czekam z niecierpliwością.

horizon zero dawn

To by było na tyle! Jakie są wasze gry 2017 roku? 

Ilustracja wprowadzenia: playstationenthusiast.com

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?