TOP 10 – Najlepsze gry na telefon w historii!

Oto najlepsze gry na telefon w historii! Kogóż to nie spotkało – niekończące się oczekiwanie w poczekalni, jazda tramwajem z jednego końca miasta na drugi czy…wizyta w kibelku. Telefony komórkowe po kilkunastu latach swej egzystencji, dały nam również możliwość grania w gry, a co za tym idzie – zabijania czasu. Tak jak w przypadku gier wideo, przemysł gier mobilnych przeszedł niewyobrażalną ewolucję, stając się przy tym bardzo dochodowym biznesem oraz trzecią, poza komputerem i konsolami, gamingową platformą. Choć produkcje przeznaczone z myślą o smartfonach można już liczyć w tysiącach, po małym researchu wyselekcjonowałem ich najlepszą dziesiątkę, której ściągnięcia na pewno nie pożałujecie. Przyjrzyjmy się więc 10 najlepszym grom na telefon.


Zobacz również:

TOP 15 – Najbardziej oczekiwane gry 2018 roku!

TOP 10 – Najlepsze gry planszowe w historii!

TOP 10 – Najlepsze gry 2017 roku!

Kącik Nostalgii #5 – gry komputerowe i konsolowe


 10. Super Mario Run 

Nintendo śmiało poczynia sobie na rynku gier mobilnych. Oprócz zapowiedzianego Mario Kart Tour, wcześniej miłośnicy telefonicznego gamingu dostali Super Mario Run. Twórcy chwalą się tym, iż ten tytuł można obsługiwać wyłącznie jedną dłonią, co rzeczywiście jest prawdą. Liczne znajdźki i wyzwania sprawiają, że potrzeba naprawdę sporo czasu, aby wymasterować tę grę. Włoskiego hydraulika nigdy za wiele, możnaby rzec.

mariorun


9. Flappy Bird

Oto fenomen prosto z 2013 roku, który sławę swą zdobył ze względu na wywoływaną u graczy frustrację, wściekliznę, a także agresję i zepsuty dzień. Flappy Bird zaistniało w gamingowym świecie przede wszystkim dzięki wysokiemu poziomowi trudności. Stoi za nią Wietnamczyk o dźwięcznym imieniu Nguyễn, który – jak przyznał – dzięki reklamom w grze, zarabiał dziennie 50 tysięcy dolarów. W prostocie siła?

flappy bird


8. Snake

Klasyk prosto z legendarnej Nokii 3310. Jedna z najbardziej znanych gier i często mylnie uznawana za pierwszą grę w historii, która ukazała się na telefonach (ten tytuł znajdziecie akurat nieco niżej). Wąż, jaki jest, każdy widzi; bez koncentracji i zręczności, ciężko tu o dobry wynik. Pierwsze odsłony mogą nie należeć do najbardziej emocjonujących, ale wraz z upływem lat, grze przybyło na rozrywkowości dzięki nowym trybom zabawy.

wonsz


7. Tetris 

Tetris był pierwszą grą w historii, która pojawiła się na telefonach komórkowych. Układanie klocków prawdopodobnie nigdy nie odejdzie do lamusa za sprawą firmy Lego i Tetrisa właśnie. W to rosyjskie (a właściwie radzieckie) cudeńko po raz pierwszy mogliśmy zagrać w 1984 roku na pierwszych komputerach osobistych. Nie tak dawno, bo w 2016 roku, sporo mówiło się o ekranizacji tej gry (a nawet filmowej trylogii), ale jak na razie w temacie zapadła cisza.

Tetris


6. 94% 

Wydaje mi się, że to najmniej znana gra z tego zestawienia, a szkoda. Do pobrania jedynie w wersji angielskiej, 94% to nic innego jak taka mobilna wersja Familiady. Na zadane pytanie, musimy udzielić 94% najpopularniejszych odpowiedzi. Wirtualne potwierdzenie na to, że co dwie głowy, to nie jedna. Plus, można w łatwy sposób nauczyć się wielu przydatnych słówek i zwrotów po angielsku.

944

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?