TOP 20 – Najlepsze seriale dostępne na ShowMax!

Prezentujemy 20 najlepszych seriali na Showmax! Szczęśliwie się trafiło, że platforma obchodzi dzisiaj rocznicę na polskim rynku! Chyba nie mogliśmy wybrać lepszego terminu na pojawienie się naszego zestawienia, dlatego mamy nadzieję, że każdy z tutaj wymienionych tytułów znajdzie coś dla siebie.


Sprawdź również:

Najlepsze seriale w historii!

Najlepsze polskie seriale!

Najlepsze seriale Netflixa!


20. Californication (2007-2014)

Na naszej liście nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej kontrowersyjnych seriali w historii. Na pierwszy rzut oka można by odnieść wrażenie, że to tylko i wyłącznie tania rozrywka, w której na pierwszym planie znajdują się seks, imprezy i używki. Jednak pod tą fasadą znajdzie się miejsce dla pełnego refleksji spojrzenie na takie sprawy, jak rodzicielstwo, związki czy współczesne konsumpcyjne społeczeństwo. W końcu Hank Moody (David Duchovny w popisowej roli), ze swoimi problemami i desperackimi próba radzenia sobie z nimi jest jego przedstawicielem. A wraz z nim wiele innych wielowymiarowych postaci. Z pewnością wielu osobom nie przypadnie do gustu, ale warto przynajmniej się zapoznać. (SG)


19. Dexter (2006-2013)

Czy lubicie podwójną osobowość? Gdy bohaterowie wcale się są tacy, jak się wydają? Dexter to postać, która za dnia jest przykładnym mężczyzną, dobrym technikiem kryminalistycznym i błyskotliwym rozmówcą. W nocy jednak ideał musi poskromić swoje żądze i staje się… seryjnym zabójcą. Swoje ofiary nie wybiera przypadkowo – stara się pozbyć ze społeczeństwa innych morderców. Fabuła serialu jest ciekawa, potrafi naprawdę wciągnąć, a poza tym często trafiają się tam humorystyczne wstawki, które jeszcze bardziej przyciągają do siebie. (KS)

301766 dexter dexterjpg 8825861280wjpg f4799d 1280w


18. Gwiezdne wrota (1997-2007)

Jeden z najlepiej skrojonych seriali-tasiemców. Udało się przynajmniej częściowo. Bohaterowie odkrywają coraz więcej światów, co daje pewien element zaskoczenia, a jednocześnie pewnik, iż wtórność to rzecz odległa. Oddział SG-1 narażony jest na standardowe niebezpieczeństwa każdego eksploratora – od wrogich cywilizacji po egzotyczne, a raczej kosmiczne choroby. I mimo że nie zanosi się na wskrzeszenie serialu, to seria liczy sobie wystarczającą liczbę odcinków, aby spędzić ciekawie wiele wieczorów. (SG)


17. Blood Drive (2017-)

Kolejna produkcja, której na pewno nie da się polecić każdemu. W dalszym ciągu stanowi jednak ciekawe zjawisko dla tych, którzy zdecydują się wejść w ten groteskowo krwawy i brutalny świat. Wystarczy wspomnieć, że motorem napędzającym fabułę są wyścigi samochodów napędzanych… ludzką krwią. Tak jak w przypadku chociażby filmowej Maczety, mamy tu do czynienia z niepoprawnym zbiorowym hołdem dla kinowch wyrobów klasy B. I pod tym względem Blood Drive radzi sobie wyśmienicie! (SG)


16. Siostra Jackie (2009-2015)

Czy to House w wersji damskiej? Jackie w odróżnieniu od głównego bohatera serialu Dr House jest pielęgniarką, a nie lekarzem, ale łączy ich jedno – uzależnienie od używek. Tytułowa Jackie nie stroni od narkotyków. W jej życiu osobistym nie jest zbyt różowo, a życie zawodowe stawia zbyt wiele wymagań. Wcielająca się w główną bohaterkę Eddie Falco znakomicie przedstawia trudy życia Jackie. Tą postać nie da się nie lubić – sympatyczna i waleczna, i dzięki temu kibicujemy jej do samego końca. Serial potrafi momentami rozbawić do łez, wzruszyć, a także skłonić do przemyśleń. (KS)

1433970007 90f6b664 f867 11e2 94e0 005056b70bb8


15. Nocny recepcjonista (2016)

Nocny recepcjonista to miniserial składający się z 6 odcinków. Ekranizacja prozy Johna le Carré pod tym samym tytułem przenosi nas w świat pełen szpiegowskich intryg. I to wszystko w doborowej obsadzie – w głównych rolach wystąpili Tom Hiddleston, Hugh Laurie i Olivia Colman. Chcecie dowiedzieć się, co odkryje recepcjonista? Może to spisek na skalę światową? A może on sam coś ukrywa? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, obejrzyjcie koniecznie. (KS)

b06d0f7d80f9fc3ac223e4fb83e6.1000


14. Happy Valley (2014-)

Lubicie brytyjskie seriale? Oto jedna z ciekawszych propozycji, które pojawiły się w przeciągu co najmniej ostatniej dekady. Znakomita Sara Lancashire w roli policjantki, która stara się wiązać koniec z końcem w mieście, w którym takie rzeczy jak narkomania i skrajna rozwiązłość młodzieży są na porządku dziennym. Gdy przybywa Tomy Lee Royce (dzielnie dotrzymujący kroku James Norton), który wedle głównej bohaterki jest winny śmierci jej córki. Mroczny, brytyjski kryminał w najlepszym wydaniu! (SG)

happy valley


13. Rodzina Borgiów (2011-2013)

Lubicie dramaty historyczne? Historia rodziny Borgiów dziejąca się w XV – wiecznych Włoszech to sieć intryg, walka o władze (prawie tak zażarta jak w House of Cards), oczywiście miłość i interesujące wydarzenia. Kostiumy tworzą wizualne piękno produkcji, które przenosi nas do zupełnie innych czasów. W roli głównej zapadający w pamięć znakomity Jeremy Irons, który zdecydowanie jest najważniejszą postacią w całej produkcji. Na uwagę zasługuje także dobry soundtrack Trevora Morrisa (świetny utwór z papieskiej koronacji!). Zdecydowanie warto obejrzeć. (KS)

borgias wallpaper 1280x1024


12. Battlestar Galactica (2004-2009)

Podobnie jak w przypadku Gwiezdnych Wrót, i tutaj pojawiają się motywy godne futurystycznego SF i rozwijającej wątki obyczajowe space opery. Oto ludzkości zagrażają Cyloni, ich niegdysiejszy twór. Choć ich wygląd i charakter uległ na przestrzeni lat sporej zmianie, to w każdej formie stanowili realne niebezpieczeństwo dla ludzkości – szczególnie w tej pozwalającym im na asymilację i ukrycie się wśród ludzi. Battlestar Galactica to silnie rozbudowane uniwersum i serial to ledwie jego część. Czy warto zagłębiać się w kolejny ogromny wszechświat, którego zrozumienie i pełnię satysfakcji z rozrywki poczuje się dopiero, gdy pozna się dość solidnie jego historię? Jak najbardziej – drobna odskocznia od Sagi Lucasa i innych gigantów pozwoli spostrzec nieco mniej powszechne serie. (SG)


11.Planeta Ziemia II (2014-)

Pierwsza Planeta Ziemia pojawiła się ponad dekadę temu i zaskoczyła wtem swoją techniką filmowania, która nigdy nie była wcześniej stosowana w filmach/serialach przyrodniczych. W 2016 na ekranach pojawiła się część druga. Po takim czasie technologia poszła jeszcze bardziej do przodu, dzięki której w serialu możemy jeszcze bardziej zanurzyć w świecie przyrody. Dochodzimy do miejsc odległych i trudno dostępnych. Planeta Ziemia II to idealny zabijacz czasu, z pięknymi widokami i z niewyobrażalnym pokładem wiedzy, który stara się przedstawić widzowi. (BS)

planeta ziemia 2

Stały współpracownik

Pasjonat kina niezależnego jak i popularnego. Trójca Święta - Lynch, Tarantino, Paul Thomas Anderson.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?