the old guard background Advertisement

TOP 20 – Najlepsze seriale dostępne na ShowMax!

10. The Affair (2014-)

Wszystko w produkcji The Affair opiera się na rodzinie. Ten dramatyczny serial skupia się na wewnętrznych destrukcyjnych konfliktach rodzinnych, zdradach, kilku kryminalnych wątkach, scenach miłosnych. Znajdziemy tu wszystko, czego widz poszukuje w tego typu dziełach. Dzięki niektórym zawiłościom The Affair buduje napięcie oczekiwania na dalsze odcinki. I wykonanie jest dobre – gra pozorów często buduje napięcie, a solidne aktorstwo przyciąga do ekranu. Jest ciekawie i z pewnością warto wejść głębiej w tę rodzinę. Ale uwaga, wyjść wcale nie jest łatwo… (KS)

rs 1024x759 151015081654 1024.the affair season 2 2.ch.101515


9. Billions (2016-)

Jeżeli marzyliście o tym, by obejrzeć kiedyś serial w klimatach związanych z kontrowersyjnymi postaciami spod znaku Gordona Gekko czy Jordana Belforta, to jest właśnie show dla Was! Paul Giamatti i Damian Lewis dają tutaj niesamowity popis umiejętności aktorskich, tworząc niejednoznaczne kreacje dwóch wielkich osobowości, które stają naprzeciw siebie w pojedynku, którego stawką jest prestiż i bardzo duże pieniądze. Gorąco polecamy! (SG)


8. Halt and Catch Fire (2014-2017)

Bardzo niedoceniany serial, który tak naprawdę powinno wynosić się na piedestały. Halt and Catch Fire opowiada, jak to mała amerykańska firma elektroniczna stara się przeciwstawić konkurencji i próbuje jako pierwsza wprowadzić do sprzedaży komputer osobisty. Fabuła to tak naprawdę pretekst do tego, aby pokazać, jak bardzo ciekawe są relację między bohaterami, a jeszcze więcej radości sprawia, że tam praktycznie wszyscy aktorzy grają na wyżynach swoich możliwości! Nie byłoby tak, gdyby nie scenariusz, który jest po prostu wybitny i bardzo przemyślany 4. sezon jest chyba tego największym dowodem. (BS)

hacf


7. Luther (2010-)

Showmax w swojej ofercie posiada wiele pozycji z angielskiej stacji BBC. Jeśli chodzi o kryminały, w tym przypadku rządzi Luther. Główny bohater grany przez wyśmienitego Idrisa Elbę pracuje w londyńskiej jednostce śledczej zajmującą się poważnymi przestępstwami. Serial nie jest prosty w oglądaniu, przepasany jest klimatami z klasycznych kryminałów, z kinem noir, a żeby podkreślić rozterki głównego bohatera. Luther toczy psychologiczne pojedynki z przestępcami, przez co w każdej sprawie zaczyna się angażować coraz bardziej.(BS)

luther


6. Dowton Abbey (2010-2015)

Jeden szlachecki dwór, wielu bohaterów i mnogość intryg. Coś co spotykaliśmy w wielu produkcjach, ale tu klimat jest wyjatkowy. Downton Abbey ze znakomitymi kostiumami i akcji osadzonej w czasie burzliwych zmian w Wielkiej Brytanii to znakomity przepis na interesujący serial. Warto także zwrócić uwagę na wybitne aktorstwo – m.in. Maggie Smith i Jim Carter są znakomici w swoich rolach. Same intrygi dworskie i ich konstrukcja powinny Was przyciągnąć do obejrzenia wszystkich sześciu sezonów produkcji. (KS)

downton xmas1


5. Dr House (2004-2012)

Gregory House to aspołeczny, nieprzyjemny doktor, który bywa zbyt szczery i zbyt egoistyczny. Opis nie zachęca? To nic, widzowie i tak go kochają! House to postać wyjątkowa. Pomimo jego trudnego charakteru, jest znakomitym lekarzem, który często ryzykuje i udaje mu się uratować pacjentów. Poza tym, bywały momenty gdy House stawał się zupełnie innym człowiekiem i jego gruboskórność odchodziła na dalszy plan. Ukazując swoją wrażliwość, zdecydowanie zachęca do poznania go bliżejl Dr House to 8 sezonów przygód z House’m, jego współpracownikami i intrygującymi zagadkami medycznymi, które koniecznie trzeba obejrzeć. (KS)

620563 famous house md


4. Opowieść podręcznej (2017-)

Jeden z tych seriali na naszej liście, które przyciągają nie szybką akcją czy pełnymi napięcia scenami, a niepowtarzalnym klimatem dystopijnego świata. Świata, w którym wskutek ekologicznych katastrof władzę przejeli fundamentaliści religijni. Pod pretekstem utrzymania społeczeństwa w ryzach (rzeczone katastrofy mają bowiem związek z gwałtownym spadkiem płodności) kobiety tracą wszelkie prawa i albo są wykorzystywane jako klacze rozpłodowe, albo służące. Ta poruszające historia ma wszystko, aby stać się jedną z najciekawszych pozycji tego roku – od fabuły aż po ciekawe postacie, na czele z główną bohaterką, kobietę, która walczy o odnalezienie odebranej córki. (SG)


3. Mr Robot (2015-)

Chyba jeszcze nigdy w historii kina i serialu nie przedstawiono tak dobrze hakowania. Nikt tutaj naparzając szybciej w klawiaturę, nie jest lepszym komputerowcem. Mimo że bohaterowie starają się zniszczyć pewną korporacje Evil Corp, to wcale osiągnięcie ich celu nie jest najważniejsze w tym serialu. Mr Robot jest thrillerem psychologicznym i najbardziej, na czym się skupia to na swoich bohaterach. Narracja jest prowadzona z offu przez głównego bohatera, dzięki czemu możemy się, jako widzowie, zbliżyć do niego, a nawet wejść w jego głowę, która ma wiele luk. Serial olśniewa również realizacyjnie, dzięki świetnej pracy operatora Toda Campbella. Z sezonu na sezon coraz lepszy, a między nimi same cliffhangery! (BS)

mr robot


2. Fargo (2014-)

Widzieliście dzieło braci Coen? Jak tak, to następnie proszę zabrać się za serial, za który odpowiada Noah Hawley. Gość z niezwykłym piórem, który potrafił wyciągnąć co najlepszego z filmu Joela i Ethana, dodając coś również od siebie. Wybitny narracyjnie i powalający wizualnie. Aktorsko — ekstraklasa. Każdy sezon opowiada inną historię i w każdej z nich wszystko trzyma poziom. Serial już tak na dobrą sprawę kultowy, który po prostu trzeba znać. (BS)

fargo


1. Deadwood (2004-2006)

Mało jest seriali, które są z gatunku westernem, dlatego sam ten fakt powinien wzbudzać ciekawość na temat tej pozycji. Deadwood jest jednak czymś więcej niż po prostu opowieścią o dobrych, złych i brzydkich. Tutaj bohaterowie są o wiele bardziej złożeni. Każdy pragnie władz i pieniędzy, a w tym miasteczku tak łatwo tych rzeczy nie można zdobyć. Przemoc i bezprawie jest na porządku dziennym. Ten serial to ciągły popis gry aktorskiej, który nie chce się kończyć i jako widzowie nie chcemy, żeby się skończył. Posiadacze Showmaxa – Deadwood powinno pójść na pierwszy odstrzał! (BS)

deadwood


 Ranking przygotowali:

Katarzyna Skrzynecka

Szymon Góraj

Błażej Siemieniak

Ilustracja główna: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Pasjonat kina niezależnego jak i popularnego. Trójca Święta - Lynch, Tarantino, Paul Thomas Anderson.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?