TOP 20 – Najlepsze filmy o kibicach!

Oto najlepsze filmy o kibicach! Jako że dla większości widzów jedynymi w miarę rozpoznawalnymi tytułami z tej tematyki są najczęściej Skrzydlate świnie, Kibol czy trylogia Hooligans, postanowiliśmy przedstawić nieco poszerzoną listę. A oto, co nam wyszło. Zapraszamy!

Sprawdź również:

Najlepsze filmy na faktach

Najlepsze thrillery

Najlepsze komedie

Najlepsze horrory


20. Skrzydlate świnie (2010)

Opowieść o grupie „Ultrasów”, którzy podczas meczów są najbardziej doniosłą i aktywną grupą dopingujących. Zdzierają gardła, skaczą, nie ustają w gorącym zagrzewaniu do walki swoich piłkarzy. Naszych bohaterów połączyła wspólna wielka pasja – futbol. Oscar (Paweł Małaszyński) właśnie został ojcem. Wraz ze swoim bratem Mariuszem sprzedaje dewocjonalia. Dziewczyna Mariusza Basia (Olga Bołądź) towarzyszy chłopakom, bo tak jak oni, kocha bycie „ultrasem”. Basia jest też zafascynowana Oscarem. Opowieść o wielkich emocjach, miłości i przyjaźni, i o zasadach, którym warto być wiernym.


19. Big Fan (2009)

Paul Aufiero to trzydziestopięcioletni parkingowy z robotniczego środowiska Staten Island i „największy na świecie fan New York Giants” (w jego własnej opinii). Pewnego dnia Paul i jego najlepszy przyjaciel Sal spotykają gwiazdę NY Giants, Quantrella Bishopa, na stacji benzynowej. Pod wpływem impulsu mężczyźni śledzą samochód futbolisty do baru ze stripteasem i dopiero tam zbierają się na odwagę by porozmawiać ze swoim idolem. W wyniku nieporozumienia ten wymarzony wieczór zamienia się w prawdziwe piekło, a sportowe obsesje i oddanie Paula zostaną wystawione na poważną próbę. 


18. Zawód: Chuligan (2014)

Ten specyficzny film opowiada historię Danny’ego (Jason Maza), który oczekuje czegoś więcej od życia niż aby je tylko przeżyć. Usunięty ze szkoły, zamieszkał u swoich dziadków. Jego życiowym celem jest dorównanie legendzie swojego ojca – Danny’ego Seniora. W międzyczasie z więzienia Shower Shand wychodzi legenda miejscowych chuliganów – Dexter (Nick Nevern) – który za wszelką cenę chce się zemścić na przywódcy wrogiej bandy – Baronie. Gdy Danny spotyka Dextera, rozpoczyna się jego wielka przygoda. 


17. Hooligans 3 (2013)

Hooligans 3 tematyką nawiązuje do znanego filmu Green Street Hooligans. Jednak między produkcjami znajdziemy różnicę, która nadaje Hooligans 3 oryginalności. Profesjonalne i dopracowane sceny walk, w których możemy podziwiać Scotta Adkinsa są nowym elementem, którego nie widzieliśmy w poprzednich częściach. Prawdziwą jatkę przypominającą tę z pierwszych Hooligansów zobaczymy w ostatecznym starciu. To jednak już nie ten sam klimat, który prezentowały poprzednie części…

Green Street (film) - Wikipedia


16. Firma (2009)

Brytyjska produkcja reżyserii Nicka Love’a! Wczesne lata osiemdziesiąte dwudziestego wieku. Dom (Calum MacNab) to pewny siebie, wygadany nastolatek. Jego idolem jest Bex (Paul Anderson), charyzmatyczny lider ekipy piłkarskich chuliganów. Dom marzy, by zostać członkiem jego bandy. Dzięki swoim zdolnościom adaptacyjnym, poczuciu humoru i niewyparzonej gębie chłopak zyskuje zaufanie nowych kolegów. Grupa Bexa stara się jednak zwiększyć swoje wpływy. Doprowadza to do wybuchu przemocy, na co Don nie jest przygotowany. Chciałby opuścić ekipę. Szybko odkrywa, że nie będzie to takie proste…

The Firm (2009)

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trp9 pisze:

na pierwszym miejscu wydmucha XD

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?