Advertisement

TOP 20 – Najlepsze filmy o kibicach!

 15. Wyskok (2009)

Wyskok jest oparty na książce Kevina Sampsona. Akcja rozgrywa się w czasach post punku w północno-zachodniej Anglii. Główny bohater Paul Carty (Nicky Bell) ma 19 lat i jest znudzony dotychczasowym życiem. Jego matka zmarła rok temu. Mieszka z ojcem i siostrą Molly. Pracuje „na zmywaku”, a całą wypłatę wydaje na koncerty, kluby, płyty muzyczne i mecze. Jego życie nabiera smaku, gdy poznaje Elvisa (Liam Boyle). Dzięki niemu Paul poznaje kuszący, ale i niezwykle niebezpieczny świat niestandardowego zespołu.

Awaydays UK theatrical


14. Kibol (2011)

W naszym zestawieniu znalazło się również miejsce na polski dokument. Kontrowersyjny Kibol ukazuje kulisy konfliktu pomiędzy kibicami a premierem polskiego rządu – Donaldem Tuskiem. Czy premier wykorzystał kibiców w walce o ponowne wygranie wyborów parlamentarnych? Na to pytanie stara się odpowiedzieć reżyser Tadeusz Śmiarowski.

https://www.youtube.com/watch?v=LlNNkgE0y3k


13. To my, rugbiści (2000)

Jeden z dwóch umieszczonych przez nas obrazów bodaj najbardziej kontrowersyjnego polskiego twórcy poruszającego się po tym gatunku. Pierwszy film Sylwestra Latkowskiego opowiada historię grupy kibiców – szalikowców zespołu piłkarskiego Arki Gdynia, którzy założyli zespół rugby, a następnie zdobyli w tej dyscyplinie tytuł Mistrza Polski. Film wywołał wiele kontrowersyjnych dyskusji, w których zarzucano reżyserowi, że gloryfikuje najzwyklejszych chuliganów. Ten jednak bronił się przed atakami mediów. A ocenić oczywiście warto samemu.

rugbysci-0017.jpg


12. Bunt stadionów (2013)

Kolejny polski dokument. Bunt stadionów opowiada o środowisku kibicowskim przedstawianym z całkowicie innej perspektywy niż robią to media. To kolejna ambitnie zrealizowana produkcja antypropagandowa, która stawiła czoła szerzącym się w Polsce stereotypom. 

https://www.youtube.com/watch?v=avM3xQVTFus


11. White Collar Hooligan: The Rise & Fall of a White Collar Hooligan (2012)

Drugą dziesiątkę zamyka oparty na prawdziwych wydarzeniach film Paula Tantera. Opowiada o pseudokibicu o imieniu Mike Jacobs. Jacobs nie ma celu w życiu. Podczas jednego z meczów spotyka swojego starego kumpla Eddiego Hilla, który wciąga go w świat fałszerzy, złodziei i gangów, gdzie zorganizowane grupy wyciągają setki tysięcy funtów z bankomatów każdej nocy. Mike uwiedziony pieniędzmi i pięknymi kobietami nie zauważa zbliżającego się niebezpieczeństwa, z którym nie umie sobie poradzić. Bardzo ciekawe stadium człowieka wiedzionego różnymi pokusami i o konsekwencjach takiego podejścia.

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

trp9 pisze:

na pierwszym miejscu wydmucha XD

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?