Co obejrzeć z dziewczyną? Najlepsze komedie romantyczne ostatnich lat

500 dni miłości (2009)

500 dni miłości to świetny film o niepoprawnym romantyku, o kobiecie, w której nie dało się nie zakochać i o kłopotach, jakie z tego wynikły. Świetnie napisana historia o oryginalnym zakończeniu, którą zdobi doskonała ścieżka dźwiękowa i genialna gra aktorska Zooey Deschanel i Josepha Gordon-Levitta. Nie jest to klasyczny film o miłości, tylko nietypowa, intrygująca i zabawna produkcja z przekazem. Trochę słodka, trochę gorzka, ale na pewno warta obejrzenia.

Znalezione obrazy dla zapytania 500 days of summer


Wspaniała (2012)

Francuzi umieją robić dobre komedie romantyczne, czego najlepszym przykładem jest Populaire. Akcja filmu osadzona jest w szalonym i kolorowym świecie lat 50Jest to zabawna historia o młodej dziewczynie, która chce coś osiągnąć w życiu i dlatego udaje się na rozmowę kwalifikacyjną do jednej z firm. Właściciel oferuje jej pracę pod warunkiem, że weźmie udział w zawodach maszynistek. Mężczyzna postanawia osobiście wyszkolić dziewczynę i zrobić z niej mistrzynię. Jednak czy uda mu się oprzeć jej urokowi?

Znalezione obrazy dla zapytania Wspaniała (2012)


Ile waży Koń Trojański? (2008)

Polski reprezentant w naszym zestawieniu najlepszych filmów dla dwojga to wzruszająca, ciepła i zabawna komedia, w której wiele się dzieje. Zosia (Ilona Ostrowska) przypadkowo cofa się w czasie. Znając bieg wydarzeń podejmuje próbę ułożenia sobie życia na nowo, ponownego spotkania swojego ukochanego i uratowania ukochanej babci. Świetny scenariusz, klasyczne polskie piosenki i nasza rodzima wielka paka aktorska (Robert Więckiewicz, Danuta Szaflarska, Maja Ostachowska i inni). Doskonała komedia która wzrusza i bawi. Pozycja obowiązkowa na naszej liście!

kontrojanski


Love, Rosie (2014)

Rosie i Alex znają się od dzieciństwa. Od zawsze też między nimi iskrzy, choć boją się do tego przyznać. Gdy chłopak wyjeżdża z Dublina na studia do Ameryki, ich wieloletnią przyjaźń czekają ciężkie chwile. Scenariusz filmu został oparty na bestselerze, choć nie do końca jest wierny oryginałowi. Nie mniej jednak to piękna historia o przyjaźni, miłości i marzeniach. Jest to pozycja bardziej dla młodszych widzów, choć i ci bardziej dojrzali znajdą tam z pewnością coś dla siebie.

Znalezione obrazy dla zapytania Love, Rosie


Once (2006)

Zapewne wielu z Was stwierdzi, że ten film nie powinien się znaleźć w tym rankingu. Fakt, w Once komedii raczej niewiele, a romans to dosyć specyficzny. Dlaczego jednak zdecydowaliśmy się na umieszczenie go rankingu? Po prostu nie mogliśmy się oprzeć pozytywnemu urokowi tego filmu, choć przecież tak mocno podszytego goryczą. Na obronę wyboru można jeszcze dodać, że jest jednak film o uczuciach. Once to prosta i wzruszająca historia ulicznego grajka z Dublina i przypadkowo spotkanej dziewczyny z Czech sprzedającej kwiaty. Oboje znajdują się w trudnej życiowej sytuacji i mają problemy z uporządkowaniem spraw sercowych. Relacja która łączy tę dwójkę jest niesłychanie niejednoznaczna. Z jednej strony mamy tu przyjaźń – oboje wzajemnie wspierają się w trudnych chwilach i łączy ich miłość do muzykowania. Z drugiej strony gdzieś pod skórą wyczuwamy delikatną chemię. Once warto też zobaczyć, bo to filmowy kopciuszek w gatunku i miła odskocznia od standardowych rom-komów. Produkcja mająca rodowód w kinie niezależnym, niskobudżetowa nakręcona przy naturalnym oświetleniu i przy wykorzystaniu licznych ujęć z ręki. No i są jeszcze te fenomenalne piosenki.

Once

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?