Advertisement
Advertisement

TOP 30 – Najlepsze gry na PlayStation 3!

Mimo plotek o pojawieniu się wstecznej kompatybilności na PS4, nic takiego na E3 nie miało miejsca. Szkoda? Zawód? Rozczarowanie? Jak najbardziej, szczególnie, że Microsoft taką opcję w swoim Xbox One posiada. Niemniej, po zestawieniu najlepszych gier na PlayStation 4, chcielibyśmy dziś wam przybliżyć 30 najlepszych gier na PlayStation 3 – konsolę, którą wciąż warto kupić.


Zobacz również:

E3 2018 okiem redakcji Movies Room

Jakie gry nas definiują, czyli #GamesStruck4 według redakcji Movies Room!

TOP 10 – Najlepsze gry 2017 roku!

TOP 15 – najbardziej oczekiwane gry 2018 roku!

TOP 2018 – Najlepsze Gry 2018 Roku! Ranking aktualizowany!


30. Castlevania: Lords of Shadow (MercurySteam, Kojima Productions)

Premiera: 5 października 2010
Platformy: PS3, Xbox 360

Gabriel Belmont to członek Bractwa Światła, elitarnej grupy świętych rycerzy którzy bronią niewinnych przed światem paranormalnym. Jego ukochana żona została brutalnie zamordowana przez siły zła, a jej dusza została na wieczność uwięziona. Nie będąc ani żywą, ani martwą, odkrywa straszną prawdę o tym jaka jest stawka i prowadzi Gabriela do wypełnienia jego przeznaczenia i ocalenia świata.


29. Gutar Hero: Warriors of Rock (Neversoft)

Premiera: 24 września 2010
Platformy: PS3, Xbox 360, Wii

Ostatnia część muzycznej gry w klasycznej wersji, wydana na konsole starej generacji. Twórcy tym razem poszli w bardziej ambitną fabułę niż dotychczas, co też miało odzwierciedlenie w usprawnionym systemie rozgrywki. Gra, mimo świetnego soundtracku, nie zarobiła na siebie – zarówno Rock Band jak i Guitar Hero odeszły w zapomnienie i mimo niedawnych prób reanimacji, w zapomnieniu zostały. (KW)


28. Puppeteer (SIE Japan Studio)

Premiera: 5 września 2013
Platformy: PS3

Puppeteer to bez wątpienia jedna z najładniejszych gier w historii, która dostała zdecydowanie za mało uwagi graczy. Przyjemny, oryginalny i całkiem trudny platformer, stylizowany na sztukę teatralną, skradł moje serce – zdecydowanie powinniście się z nim zapoznać! (KW)


27. Killzone 2 (Guerrilla Games)

Premiera: 25 luty 2009
Platformy: PS3

W „jedynce” Helgaści dawali nam łupnia, ale jakoś ich odparliśmy. Teraz czas na rewanż, ale na ich podwórku. Po dosadnym streszczeniu Killzone 2, kilka słów o samej grze – jest po prostu wspaniała. Jeśli nie macie wakacji lub zaległego urlopu z kilku ostatnich lat, to nie włączajcie tej gry. Wciągająca fabuła, dużo dynamicznej akcji i wspaniała grafika pochłoną was na długie godziny. Killzone 2 to po prostu pozycja obowiązkowa dla każdego, szanującego się gracza. Tą grę trzeba ograć. A kampania to tylko niewinny wstęp do wspaniałego multi. (KS)


26. Diablo III (Blizzard Entertainment)

Premiera: 3 września 2013
Platformy: PS3, Xbox 360, PC

Cieszyłem się jak dziecko, że mogłem ponownie wrócić do świata Sanktuarium. Odwiedziny Tristram i spotykanie z Deckardem Cainem oraz Archaniołem Tyraelem przywołały najlepsze wspomnienia z dzieciństwa. Jednak Blizzard w Diablo III zaserwował nam coś więcej, niż tylko sentymentalną wycieczkę. Pomijając (jak zwykle) cudowną historię, dostajemy wspaniałego RPGa, którym możemy cieszyć się z całą rodziną. W grze może uczestniczyć jednocześnie nawet 4 graczy, którzy mogą wspólnie bawić się, siedząc i grając na jednej kanapie. (KS)


25. Borderlands 2 (Gearbox Software)

Premiera: 18 września 2012
Platformy: PS3, PSV, Xbox 360, PC

Chyba nie było innej gry na PlayStation 3, przy której spędziłbym tyle czasu. Grając wspólnie z moją lepszą połową przemierzyliśmy świat Pandory wszerz i wzdłuż. Wspaniała historia, grubo podszyta czarnym humorem, pochłonęła nas bez reszty, a mnogość misji pobocznych gwarantowała nam wiele godzin dobrej zabawy, którą wydłużaliśmy sobie ogrywając jeszcze wszystkie dodatki do gry (i te duże, i te mniejsze). I wiecie co robiliśmy, gdy już kończyły się nam misje? Rozpoczynaliśmy nową grę na wyższym poziomie trudności, bo za nic nie chcieliśmy opuścić Pandory. (KS)


24. Motorstorm Apokalipsa (Sony Interactive Entertainment)

Premiera: 16 marca 2011
Platformy: PS3

Pierwszy MotorStorm wprowadził sporą dawkę świeżości w gatunku wyścigówek i na przestrzeni 6 lat żywota tej marki (2006-2012), fani gier z czterema (i dwoma) kółkami, mogli być naprawdę usatysfakcjonowani poziomem, który zapewniała seria. Trudno wybrać najlepszą jej część, bo każda miała w sobie coś unikalnego, ale mnie osobiście zauroczyła totalnie odjechana i zwariowana Apokalipsa, porzucająca klimaty przyrodnicze i przenosząca akcję do miast, wzorowanych na tych przy zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a wszystko to okraszone najróżniejszymi katastrofami i klęskami żywiołowymi. (KW)


23. Catherine (Atlus)

Premiera: 17 lutego 2011
Platformy: PS3, Xbox 360, PS Vita

Jedna z najdziwniejszych gier, w jakie miałem przyjemność zagrać, a przy tym absolutna topka moich ulubionych tytułów. Catherine to przede wszystkim nietuzinkowe połączenie snu i jawy, w którym chodzi o… układanie klocków. Najbardziej w pamięć zapadną jednak bossowie, potrafiący wywołać niezłe ciarki. Gra w wersji odświeżonej i wzbogaconej o nową zawartość, ma zadebiutować na PS4 w przyszłym roku. (KW)


22. Metro: Last Light (4A Games)

Premiera: 14 maja 2013
Platformy: PS3, Xbox 360, PC

Niewiele jest gier, które tak oczarowałyby mnie swoim klimatem. Połączenie podziemi moskiewskiego metra, świata po katastrofie nuklearnej oraz całej masy potworów okazało się przepisem na wspaniałą grę. Metro: Last Light da mnóstwo frajdy nie tylko wielbicielom twórczości Dimitrija Głuchowskiego. Aż dziwne, że przy tak małym budżecie i ekstremalnych warunkach, programistom z 4A Games udało się stworzyć tak wspaniale wyglądającą grę. Krążą legendy, że ukraińskie studio w trakcie tworzenia Metra niejednokrotnie borykało się z wyłączanym prądem. (KS)

21. Wolfenstein: The New Order (MachineGames)

Premiera: 20 maja 2014
Platforma: PS3, Xbox 360, PC, PS4, Xbox One

BJ Blazkowicz zaliczył powrót w wielkim stylu. Wolfenstein z 2014 roku to oldschoolowa strzelanka z krwi i kości, która w dobie panowania Call of Duty Battlefieldadała fanom starych FPS-ów powód do ogromnego szczęścia. Polscy gracze dodatkowo powinni być zainteresowani nieco bardziej tym tytułem, ze względu na obszerny, polski wątek. Gra doczekała się kontynuacji i dużego rozszerzenia. (KW)

Zastępca Redaktora Naczelnego

Redaktor Naczelny portalu Popkulturowcy.pl oraz Zastępca Redaktora Naczelnego na Movies Room.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?