TOP 10 – Najwięksi skandaliści Hollywood!

5. Kevin Spacey

Kariera Kevina Spaceya przebiegała znakomicie aż do października 2017 roku. Odtwórca roli Franca Underwooda w serialu House of Cards został wtedy oskarżony o molestowanie seksualne. Skandal rozpoczął się od doniesień Anthony’ego Rappa, którzy utrzymywał, że aktor dobierał się do niego już w roku 1986. Spacey w odpowiedzi na słowa Rappa opublikował na swoich kontach na portalach społecznościowych oświadczenie, że nie pamięta o o rzekomej sytuacji, ale przeprasza, jeśli do niej doszło. Przy okazji dokonał swojego coming outu, informując o swojej homoseksualnej orientacji. Spacey wycofał się z życia publicznego i po pewnym czasie został również usunięty z obsady serialu House of cards, a także z produkcji Ridleya Scotta Wszystkie pieniądze świata. Po oskarżeniach Rappa zaczęły się również pojawiać kolejne oskarżenia skierowane pod adresem dwukrotnego laureata Oscara. Syn Richarda Dreyfussa, znanego aktora, także należy do grona osób, które opowiadają o sytuacjach, w których dochodziło do molestowania przez Spaceya. No cóż, afera Spaceya poważnie wstrząsnęła showbiznesem, a aktora zbyt szybko (jeśli w ogóle) na ekranie nie zobaczymy… (KS)

Hollywood

Fot. vulture.com


4. Charlie Sheen

Nazwisko Charliego Sheena jest głównie kojarzone ze skandalami! Znany aktor prowadzi bardzo dionizyjski tryb życia, w którym ważną rolę pełnią narkotyki. Po jednej z imprez dostał on zapaści i trafił do szpitala. Ostre libacje alkoholowo – narkotykowe należały do codzienności Sheena, o której otwarcie mówił w trakcie częstych wywiadów. Kiedyś aktor wspomniał, że kiedy nie pije, nie jest sobą. Oprócz używek, w hedonistycznym życiu Sheena pojawiły się także oskarżenia o molestowanie seksualne. Na fali październikowych i listopadowych doniesień i afery #metoo pojawiło się oświadczenie, według którego w latach 80-tych aktor miał zgwałcić 13 – letniego chłopca. Informację te wyjawił Dominick Brasica, przyjaciel ofiary, która zmarła w 2010 roku. O „ciekawym życiu” Sheena i aferach z nim związanych można się rozpisywać godzinami… (KS)

Hollywood

Fot. people.com


3. Bill Cosby

Pamiętacie ten przyjemny, rodzinny sitcom, The Bill Cosby ShowNo więc jego główna, tytułowa gwiazda, została oskarżona o napaść seksualną przez ponad 50 kobiet. Najczęściej miał używać pigułek gwałtu, dodanych do drinków. Pierwsze procesy miały miejsce już w 1965 roku, ale dopiero w 2014 roku zaczęto mówić o tym głośno.  Cosby został uznany winnym i grozi mu 30 lat więzienia. (KW)

Hollywood

Fot. progressivearmy.com


2. Harvey Weinstein

Znany producent filmowy ponad 300 filmów został oskarżony o molestowanie wielu aktorek w październiku. Lista jego ofiar jest potężna, a znajdują się na niej takie gwiazdy jak np. Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow czy Rose McGowan. Weinstein miał zapraszać aktorki na dodatkowy casting, na którym paradował w szlafroku, proponując wspólny prysznic. Liczne oskarżenia wobec producenta zapoczątkowały światową akcję #metoo, która spowodowała, że zaczeto oficjalnie mówić o przestępstwach seksualnych i to nie tylko w przemyśle filmowym. Weinstein był również obecny na tegorocznej gali Oscarowej. Oczywiście nieosobiście –  postawiono pomnik przedstawiający siedzącego w szlafroku producenta na złotej kanapie, będący symbolem nadużyć seksualnych. (KS)

Hollywood

Fot. latimes.com


1. Roman Polański

Człowiek, którego życie jest idealnym materiałem na scenariusz. Tak ciekawa i bogata osobistość, mająca tylu zwolenników co przeciwników. Roman Polański nieustannie od lat wraca na usta całego świata za sprawą gwałtu na trzynastolatce, mającego miejsce w 1977 roku w willi Jacka Nicholsona. Polański przyznał się do winy, ale nim zapadł wyrok sądu, reżyser uciekł do Paryża. Głośno o sprawie we wrześniu 2009 roku, kiedy przylatując do Szwajcarii po odbiór nagrody, został zatrzymany przez tamtejszą policję. Reżyser został zwolniony z aresztu domowego dopiero w lipcu następnego roku. Sprawa Samanthy Gailey raz jeszcze nawiedziła polskiego twórcę w 2016 roku za sprawą Zbigniewa Ziobry. Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny starał się o ekstradycję Polańskiego, ale Sąd Najwyższy rozwiał wszelkie wątpliwości. Ale Polański to nie tylko niesławny gwałt na nieletniej. Wiele mówiło się o dewiacjach seksualnych reżysera i przedmiotowym traktowaniu kobiet, w tym jego drugiej żony, Sharon Tate, zamordowaną przez sektę Mansona w 1969 roku. (KW)

Hollywood

Fot. comingsoon.net


Ranking przygotowali:

Krzysztof Wdowik

Katarzyna Skrzynecka

Ilustracja wprowadzenia: ew.com

Zastępca Redaktora Naczelnego
Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?