TOP 10 – Najgorsze matki w serialach

W serialach od kilku lat obserwujemy trend, w którym to antybohaterowie wzbudzają sympatię i popularność wśród widzów. Przykładów jest wiele, choćby zrzędliwy Dr House, Don Draper, Dexter czy Jessica Jones. Prawdziwą przemianę przeszły też matki. W telewizji, oprócz idealnych sitcomowych mamusiek, zobaczymy też te, które nie czują instynktu macierzyńskiego. Z jednej strony dzieci ich nie obchodzą, z drugiej dbają o nie aż za bardzo. Przed wami ranking najgorszych serialowych matek.

10. Beverly Hofstadter (Christine Baranski) – Teoria wielkiego podrywu
Zanim poznaliśmy matkę Leonarda wyobrażaliśmy ją sobie, jako kobietę ciepłą i czułą. W końcu wychowała dobrego faceta. Kiedy Beverly po raz pierwszy zagościła w serialu czar prysł. Okazało się, że jest kobietą bardzo zimną i nieczułą. Potrzeby syna spycha na dalszy plan, a jego samego traktuje, jak obiekt badawczy. Nic dziwnego, że wspólny język znajduje z aspołecznym Sheldonem.

Znalezione obrazy dla zapytania beverly hofstadter

9. Alex Altman (Malin Akerman) – Podmiejski czyściec
Alex opuściła męża i córkę, kiedy ta była jeszcze malutka. Tessa nie pamięta matki i wie o niej tylko to, co dowiedziała się od ojca. Sama twierdzi, że nie czuje potrzeby spotkania z nią. Do czasu, kiedy Alex pojawia się na progu ich domu i następnie znowu znika. Kobieta zdecydowanie nie jest gotowa na bycie matką. Przytłacza ją świadomość odpowiedzialności i obowiązku. Swoim niezdecydowaniem wprowadza nieład w życiu Tessy.

Zobacz również: Ranking TOP 15: Postaci LGBT w serialach

8. Cora/ Królowa Kier (Barbara Hershey) – Dawno, dawno temu
Relacja matki i córki czasami może być trudna. Takim przykładem, z pewnością, jest związek Reginy i Cory. Królowa Kier dobrze wiedziała, że miłość jest największą ze słabości. Dlatego też, pozbyła się swojego, aby nie przeszkadzało w ambitnym planie zdobycia władzy. Kiedy Cora przyczynia się do śmierci ukochanego Reginy, ta decyduje o wygnaniu matki do innej krainy. Córka była dla niej jedynie narzędziem do osiągnięcia własnego szczęścia. Nie zapominajmy też o pierwszym dziecku Cory, Zelenie.

7. Lettie Mae Thornton (Adina Porter) – Czysta Krew
Tara przez większość swojego dzieciństwa musiała uciekać z domu przed matką. Lettie Mea tłumaczyła swoją miłość do alkoholu obecnością demona w jej ciele. Po odbyciu egzorcyzmów i odzyskania własnego życia, wyszła za mąż. Nie mogąc zaakceptować stylu życia córki, pożegnała się z nią na zawsze. Kiedy uświadomiła sobie błędy popełnione przeszłości i chciała je naprawić, było już za późno.

6. Maya Pope (Khandi Alexander) – Scandal
Olivia żyła ze świadomością, że jej matka zginęła w katastrofie samolotu. Prawda okazała się jeszcze gorsza. Maya Pope była najbardziej niebezpieczną terrorystką na świecie. Doskonale manipulowała ludźmi dla osiągnięcia własnego celu. Nie liczyła się z nikim, nawet córką.

ilustracja wprowadzenia oraz zdjęcia: materiały prasowe 


5. Norma Bates (Vera Farmiga) – Bates Motel
Jeżeli syn nosi podobne imię do matki, należy się spodziewać, że ta relacja będzie dość specyficzna. Norma jest bardzo zaborcza wobec syna i nie dopuszcza do niego nikogo, a zwłaszcza innych kobiet. Miłość zaślepia ją na tyle, że nie widzi, jak Norman powoli staje się potworem. Ich relacja jest bardzo toksyczna.

4. Monica Gallagher (Chloe Webb) – Shameless
Monica zostawia swoje dzieci z ojcem pijakiem. Wraca po kilku latach, aby je wykorzystać. Okazuje się też, że cierpi na chorobę dwubiegunową, przez co nie kontroluje swojego zachowania. Ma dni lepsze, ale więcej tych gorszych. Nie odczuwa wrzutów sumienia. Potrafi okraść rodzinę w środku nocy i uciec. Dzieci nie mają dla niej żadnego znaczenia. Monica to postać bardzo skomplikowana, ale nie ulega wątpliwości, że prawdopodobnie nigdy nie dostanie medalu z napisem „Dla najlepszej matki”.

Zobacz również: Guilty pleasures, czyli dlaczego oglądamy złe seriale

3. Betty Francis (January Jones) – Mad Men
Betty zdecydowanie nie zasługuje na tytuł matki roku. Nie ulega wątpliwości, że dzieci pojawiły się w jej życiu za szybko, kiedy jeszcze nie była na nie gotowa. Fakt, przygotowuje im posiłki, wysyła do szkoły i pilnuje pory spania, ale to wszystko. Nie jest czuła i nie otacza dzieci matczyną miłością. Wydaje się, że jej przeszkadzają, a karanie ich sprawia przyjemność. Nic dziwnego, że Sally przy pierwszej okazji wyprowadza się z domu do szkoły z internatem.

2. Nancy Botwin (Mary-Louise Parker) – Trawka
Nancy była gotowa na wszystko, aby po śmierci męża zapewnić rodzinie byt. Tak zaczęła się jej przygoda z marihuaną. Na przestrzeni ośmiu sezonów wprowadziła synów w niebezpieczny świat handlu narkotykami, karteli, przyczyniła się do porwania, strzelaniny, a jednemu z nich pomogła zatuszować morderstwo. Na wszystkie swoje ciemne interesy miała klasyczną wymówkę – dobro rodziny.

1. Cersei Lannister (Lena Headey)- Gra o Tron
W przeciwieństwie do niektórych pań w tym zestawieniu, Cersei kocha swoje kazirodcze dzieci. Miłość do syna jest tak silna, że zaburza jej osąd i nie zauważa, kiedy ten staje się potworem. Kobieta chce dobrze dla dzieci, ale jej działania, które mają na celu utrzymanie Żelaznego Tronu, doprowadzają do ich śmierci. Nie uczy się na błędach i manipuluje ostatnim, żyjącym potomkiem. 

A jakie są wasze typy najgroszych matek, które możemy znaleźć w serialach?

ilustracja wprowadzenia oraz zdjęcia: materiały prasowe 

Redaktor

Większość wolnego czasu spędza na oglądaniu seriali i pisaniu o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?