TOP 10 – Najlepsze filmy dla całej rodziny

Dzień Dziecka to świetna okazja, by spędzić trochę czasu z pociechami. Zwieńczyć obfitujący w niespodzianki dzień można filmem obejrzanym w ciepłym, rodzinnym gronie. Poniższy ranking to zestawienie 10 familijnych propozycji dla małych i dużych.

Sprawdź również:

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci

Najlepsze komedie

Najlepsze polskie filmy

Najlepsze filmy przygodowe


 

MIEJSCE 10.

Czarownica (2014), reż. Robert Stromberg

Produkcja z Angeliną Jolie i Ellie Fanning w rolach głównych po raz kolejny przedstawia znaną większości baśń o śpiącej królewnie. Tym razem jednak kluczowe elementy znacznie różnią się od oryginału. Chociaż tematyka wydaje się oczywista, wątki zmieniono tak, by widza zaskoczyć. Na pierwszym planie pojawia się problem zemsty, zazdrości i prawdziwej miłości.

MIEJSCE 9.

Marsz pingwinów (2005), reż. Luc Jacquet

Fabularyzowana produkcja przybliża najmłodszym sekrety natury. Osiemdziesięciominutowy film przenosi widza w niebezpieczne i mroźne okolice lodowców, gdzie wszystkie pingwiny walczyć muszą o przetrwanie. Świetna pozycja dla całej rodziny. Nawet dorośli mogą dowiedzieć się czegoś nowego.

MIEJSCE 8.

Merida Waleczna (2012), reż. Mark Andrews, Brenda Chapman

Tytułowa bohaterka, nie chcąc wychodzić za wybranego dla niej kandydata, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Niestety, jej sytuacja po interwencji jeszcze bardziej się komplikuje. Na pierwszy plan wysuwa się matczyna miłość i oddanie, na które gotowa jest każda troskliwa matka. Dorośli powinni wyciągnąć wniosek, że zmuszanie dziecka do czegoś, czego z całego serca nie chce, może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

MIEJSCE 7.

Charlie i fabryka czekolady (2005), reż. Tim Burton

Fabryka czekolady to symbol szansy i dziecięcych marzeń. Nieraz okazuje się, że pragniemy czegoś z całego serca, a później, gdy nadarza się okazja, by to osiągnąć, zwyczajnie ją zaprzepaszczamy. Nieciekawy los spotyka gości, którzy nie potrafią pohamować swoich próżnych rządz. Charlie to natomiast uosobienie dobra i troskliwości, które ostatecznie zostają wynagrodzone.

MIEJSCE 6.

Wielka Szóstka (2014), reż. Don Hall, Chris Williams

Animacja bardzo dobrze pokazuje silne relacje łączące rodzinę, jak i przyjaciół. Baymax został stworzony po to, by nieść pomoc. Nie cofnie się przed niczym, by zapewnić przyjaciołom bezpieczeństwo. Skonstruowany z myślą o czynieniu dobra, ulepsza świat, na którym przyszło mu funkcjonować. Podobnie jak jego stwórca, jest odważny i dobry.


MIEJSCE 5.

Toy Story (1995), reż. John Lasseter

Oryginalna animacja, podobnie jak jej sequele z 1999 i 2010 roku, opowiada o przyjaźni zabawek żyjących w olbrzymim ludzkim świecie. Przeżywają całą masę przygód, a przy tym nadal pozostają ulubionymi przedmiotami swoich nieletnich właścicieli. Toy Story to opowieść o sztuce wyboru i poświęcenia. Nie zawsze można przecież mieć wszystko.

MIEJSCE 4.

Odlot (2009), reż. Pete Docter, Bob Peterson

Wiek to stan umysłu. Każdy, niezależnie od wieku, a nawet rasy, może udać się we wspaniałą i niezapomnianą przygodę. Świat nie kończy się na emeryturze, a starość to nie wyrok samotności. Życie trwa, więc chwytaj dzień!

MIEJSCE 3.

Król Lew (1994), reż. Rob Minkoff, Roger Allers

W naturze nic nie przychodzi łatwo. Zupełnie jak w ludzkim świecie, każde dziecko musi zadbać o swoją pozycję. Życie to nie bajka. Simba przekonuje się o tym bardzo wcześnie. Nie można jednak pozwolić, by przygnębienie wpływało na naszą codzienność. Simon i Pumba w swojej kultowej piosence Hakuna Matata podają dobre powody, by szukać szczęścia.

MIEJSCE 2.

W głowie się nie mieści (2015), reż. Pete Docter

Emocje kierują każdym z nas. Dosłownie. Radość, Smutek, Gniew, Odraza i Złość przedstawione w animacji kierują życiem dziewczynki Riley. Po każdej burzy przychodzi tęcza. Życie jest kompletne dopiero wtedy, gdy pojawiają się w nim wszystkie uczucia i emocje. Wbrew pozorom, smutek też jest potrzebny. Nikt nie może być szczęśliwy przez cały czas. Takie już jest życie.

MIEJSCE 1.

Zwierzogród (2016), reż. Byron Howard, Rich Moore

Opowieść o pierwszej króliczej policjantce Judy i przebiegłym lisie Nicku. Pełna humoru historia o przełamywaniu schematów i spełnianiu marzeń. Uroczy główni bohaterowie skradną serca najmłodszych, a genialne nawiązanie do Ojca chrzestnego z pewnością przypadnie do gustu starszym widzom. Tegoroczny Zwierzogród to genialna animacja dla widzów w każdym wieku. Czyżby miała powtórzyć sukces ubiegłorocznego W głowie się nie mieści? Moim zdaniem na to właśnie zasługuje.

Ilustracja wprowadzenia: kolaż – materiały prasowe

Stały współpracownik

Uwielbia kino, literaturę i sport. W wolnych chwilach pisze, gotuje lub podróżuje. Autorka bloga https://kulturalnapaulina.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?