Top 10 koreańskich seriali, które warto zobaczyć

Po usłyszeniu słów koreańskie kino, co przychodzi wam jako pierwsze na myśl? Koreańskie horrory? Reżyser Chan-wook Park? A może słyszeliście kiedyś o koreańskich dramach? Niewielki ich przedsmak mogliście zobaczyć kilka lat temu oglądając serial Irys na stacji Tele5 lub niedawno podczas emisji Cesarzowej Ki.

Czym są dramy? To krótkie seriale o zróżnicowanej tematyce. Ich średnia długość to 16 – 24 odcinki. Zazwyczaj mają 1 sezon, a nawet jeśli doczekają się 2, to zazwyczaj  jest to zupełnie inna historia z nowymi postaciami. Rocznie powstaje ich więc mnóstwo. Wśród nich są dramy średnie, takie które lepiej żeby nie powstały, a także prawdziwe perełki. Ja mam zamiar zaprezentować Wam te, które zostały docenione na świecie i warto jej zobaczyć, nieważne czy jest się ich fanem, czy po prostu lubi się sięgnąć po coś innego, niż to, co serwuje nam telewizja na co dzień.

Zobacz również: Na pierwszy rzut oka: recenzujemy pierwszy odcinek „Cesarzowej Ki”!

10. I can hear your voice

To historia o zuchwałej prawniczce z urzędu Jang Hye Sung (Lee Bo Young), którą tak naprawdę nie obchodzą losy jej klientów. Życie nauczyło ją, że nie ma na świecie sprawiedliwości. Jako młoda dziewczyna była świadkiem morderstwa. Teraz, kiedy winowajca wychodzi na wolność, staje się jego celem. Wspólnie z synem zamordowanego – Park Soo Ha (Lee Jong Suk)będą walczyć o swoje życie. I choć chłopak posiada niesamowitą zdolność czytania ludziom w myślach, czy to wystarczy, żeby pokonać bezwzględnego Min Joon Gook (Jung Woong In)?

I Can Hear Your Voice

9. You’re beautiful

Słodka komedia dla nastolatek, która doczekała się już wielu remaków. Opowiada historię młodej dziewczyny – Go Mi Nyu ( Park Shin Hye), która za niedługo ma otrzymać święcenia na zakonnice. Jej brat bliźniak – Go Mi Nam jest utalentowanym piosenkarzem, który ma właśnie dołączyć do popularnego boysbandu A.N.Jell. Kiedy okazuje się, że chłopak nie może powrócić do Korei, Go Mi Nyu zgadza się go zastąpić. I tak przebrana za chłopaka wprowadza się do domu, gdzie mieszkają członkowie zespołu: Hwang Tae Kyung (Jang Geun Suk), Jeremy (Lee Hong Ki) oraz Kang Shin Woo (Jung Yong Hwa). Czy przyszłej zakonnicy uda się utrzymać swój sekret do końca?  

shineyo1

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy dla całej rodziny

8. It’s okay, that’s love

Drama psychologiczna, opowiadająca historię dwójki ludzi z problemami. Ji Hae Soo (Gong Hyo Jin) jest początkującą psychiatrą, która przez traumę z młodości nie może się całować. Każda próba zbliżenia wywołuje u niej wstręt. Z tego też powodu nie potrafi zbudować normalnego związku. Jang Jae Yeol (Jo In Sung) jest z kolei pisarzem powieści mystery oraz DJ’em radiowym. Mężczyzna choruje na nerwicę natręctw. W wyniku zbiegu okoliczności ta dwójka kompletnie różnych ludzi zamieszka pod jednym dachem. Drama zachwyca pięknymi zdjęciami i nastrojową muzyką, a przede wszystkim chwyta za serce genialnym scenariuszem. Jest to pierwszy koreański serial, który w całości skupia się na psychiatrii.

Its Okay Thats Love p3

7. Master’s sun

Koreańczycy słyną z oryginalnych pomysłów i mieszania gatunków. Połączenie komedii romantycznej z horrorem to dla nich pestka. Tae Gong Shil(Gong Hyo Jin), po wypadku zapadła w śpiączkę na 3 lata. Po przebudzeni okazało się, że widzi duchy. Gnębiona przez zmarłych nie potrafi normalnie żyć. Kiedy spotyka na swojej drodze dyrektora wielkiego centrum handlowego Joo Joong Wona (So Ji Sub), zaczyna mieć nadzieje, że jej życie znowu może wrócić do normy. Mężczyzna staje się dla niej niezwykle ważny, gdyż zaraz po jego dotknięciu Gong Shil przestaje widzieć duchy. Z początku dyrektor próbuje się pozbyć za wszelką cenę dziewczyny, ale z czasem odkrywa, że może się mu ona przydać i pomóc w odnalezieniu ukradzionego naszyjnika. Dramę warto zobaczyć chociażby dla dwójki głównych bohaterów. Także scenarzystki serialu należą do koreańskiej śmietanki i mają nie jeden sukces za sobą. Tym razem także nie zawiodły widzów, tworząc zabawną, pełną ciekawych postaci komedię.

Mastersun

Zobacz również: TOP 15 – Najlepsze przyjaźnie w filmach

6. TEN

Genialny kryminał. Właśnie te dwa słowa najlepiej opisują ten serial. Pełen niespodziewanych zwrotów akcji, intrygujących postaci i historii mrożących krew w żyłach. Taka właśnie jest drama o specjalnej grupie dochodzeniowej TEN. Jej zadaniem jest rozwiązywanie najbardziej brutalnych spraw. Liderem grupy jest tajemniczy Yeo Ji Hoon (Joo Sang Wook). Ma on doskonałą pamięć, dzięki której z łatwością rozwiązuje najtrudniejsze sprawy. Do zespołu dołącza także Nam Ye Ri (Jo An) ze względu na swoje nadzwyczajne osiągnięcia w dziedzinie psychologii kryminalnej. Kobieta zawsze wie, kiedy ktoś mówi prawdę, a kiedy kłamie. Baek Do Shik (Kim Sang Ho) jest najbardziej doświadczonym członkiem nowej grupy, gdyż pracuje w wydziale śledczym od prawie 25 lat. Z kolei Park Min Ho (Choi Woo Shik) to młodziutki detektyw, który dopiero niedawno ukończył szkołę policyjną. Jednak ze względu na swoje umiejętności dedukowania szefostwo postanowiło go dołączyć do jednostki policyjnej. Cała czwórka, będzie się musiała zmagać z najtrudniejszymi sprawami, a także własną przeszłością. Drama doczekała się także drugiego sezonu.

Special Affairs Team TENPoster

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ola pisze:

Gdzie można obejrzeć te seriale ?

Koli pisze:

Na dramaqueen lub viki 🙂

Koli pisze:

Też lubię oglądać koreańskie dramy, a jeszcze bardziej filmy. Świetny artykuł.

Zapraszam swiatdram.blogspot.com .

DANA pisze:

masz taki gust jak ja. Wszystkie moje ulubione.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?