Advertisement
Advertisementpixel

TOP 10 – Najlepsze krótkometrażówki studia Pixar

5. Człowiek Orkiestra (2005)

Wyświetlana przed pierwszą częścią Aut, czyli jednej z najchłodniej przyjętych animacji studia. I w tym przypadku spokojnie można powiedzieć że ten czterominutowy filmik o rywalizacji dwóch muzyków o złotą monetę małej dziewczynki dorównuje jakością pełnemu metrażowi, który poprzedzał. Trzy interesujące i różniące się od siebie postaci, kilka pouczających wniosków i humor. Choć to jedna z krótszych bajek na liście, a także jedna z najbardziej wartościowych.

Zobacz również: Powrót do przeszłości – recenzja filmu Gdzie jest Nemo (2003)

4. Burn-E (2008)

Równolegle z wydarzeniami opowiedzianymi w filmie Wall-E swoją robotę miał do wykonania także drugi uroczy robocik, odpowiedzialny za stan techniczny Aksjomatu Burn-E, który cały film miał obowiązek naprawienia Iglicy numer 7. Przezabawna, kapitalnie umiejscowiona w czasie akcji Wall-Ego oraz ukazująca kolejnego uroczego robota. Chcemy więcej informacji z Aksjomatu. I więcej takich bohaterów.

3. Luxo Jr. (1986)

Długo zastanawiałem się, gdzie umieścić ten tytuł na tej liście. Niby to tylko dwie lampeczki, bez zbytniej fabuły, ale jednak to od tej nieco ponad dwuminutowej pokazówki wszystko się w Pixarze zaczęło. Dziś już mocno się zestarzała, a trzeba mieć na uwadze, że ma już 30 lat. Warto sprawdzić, bo wiele czasu przecież ten seans nie zabierze.

2. Presto (2008)

A oto najzabawniejsza pozycja na liście. Opowieść o tym, jak pewien Iluzjonista przed kolejnym pokazem zapomniał nakarmić swojego króliczka, a ten zaczął się buntować, co mocno odmieniło przedstawienie. Jedna mimo naprawdę sporych nieprzyjemności, jakie spotkały naszego magika ze strony swojego podopiecznego, z bajki płynie pozytywny i krzepiący morał.

1. Zaburzenie częściowe (2009)

Na sam koniec perełka. Czy Was też rodzice kiedyś mamili, że dzieci przynosi bocian? Dzięki tej siedmiominutowej bajce dowiecie się nie tylko o tym że to prawda, ale także że każdy z nas powstał w chmurach. Oczywiście dzieci nie tylko ludzi, ale także psów, kotów i generalnie wszystkich zwierząt. Bajka przedstawia relacje jednego biednego bociana włąśnie z taką chmurką, która dzieci tworzy mu najbardziej kłopotliwe, takie jak krokodyl czy jeż. Wzrusza, rozbawia i zachwyca. W przypadku Pixara może nie pierwszy raz, jednak rzadko kiedy w ledwie 6 minut.

 ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?