TOP 10: Najlepsze horrory przełamujące konwencję

Czy strach musi być nieodłącznym elementem każdego horroru? Otóż nie! Jeżeli nie lubicie się bać, a podczas Halloween chcielibyście pozostać przy tym gatunku, to mamy na to radę. Zajrzyjcie do naszego rankingu dziesięciu horrorów, które niekoniecznie wprowadzą Was w nastrój lęku i napięcia. Zatem jeżeli nie macie jeszcze planów na spędzenie Halloween, a wyrośliście już z przebieranek i obchodzenia pobliskich domów wykrzykując „cukierek, albo psikus!”, to mamy dla Was coś nieco innego. Proponujemy więc zgasić światło, zapalić lampion z dyni i przyjrzeć się przeglądowi dziesięciu horrorów przełamujących tę konwencję.


10. Zombie SS 2 (2014)

Jeżeli lubujecie się w historiach o zombie na ekranie, to jest to coś dla Was. Kontynuacja Zombie SS Tomy’ego Wirkoli tym razem przedstawia historię Martina, który przeżywszy atak nazistowskich zombie dowiaduje się, iż ręka, którą mu przyszyto, należy do jednego z jego oprawców. Film przepełnia czarny humor, a ilość przelanej krwi będzie satysfakcjonująca dla pasjonatów krwawych wizji przedstawionych na ekranie w zabawnej formie.

 


9. Porąbani (2010)

To historia o dwóch niezbyt mądrych kolegach, którzy wybierają się na wakacje do leśnego gąszczu, gdzie poszukują odpoczynku i dobrej zabawy. Nic jednak nie zapowiada dalszego przebiegu wydarzeń, kiedy to grupa młodych ludzi posądzi ich o liczne morderstwa diametralnie, zmieniając tym samym przebieg ich wakacji.


8. Sweeney Todd (2007)

Jest to chyba kino dla wielkich fanów Tima Burtona z uwagi na nietypową konwencję, charakterystyczną dla tego reżysera. Mimo, iż mamy do czynienia z musicalem, ta forma wcale nie musi przeszkadzać w rozwinięciu drastycznej fabuły filmu. Jest to ekranizacja broadwayowskiego musicalu, który wprowadza widza w historię londyńskiego golibrody z Fleet Street. We współpracy z sąsiadką otwiera zakład fryzjerski, który przynosi im nie tylko zysk, ale także… świeże mięso.

 

Zobacz również: TOP 10: Najlepsze horrory ostatnich lat


7. Wizyta (2015)

A gdyby tak wysłać dzieci do obcych ludzi, którzy podobno są ich dziadkami? Jest to jedynie zapowiedź tego, co wydarzy się później. Obnaży głęboko skrywane tajemnice rodziny, które są wyjaśnieniem ich przerażającego zachowania. Reżyser Manoj Night Shyamalan przeplata grozę z humorem, przedstawiając nam Wizytę. Czy mu się to udało? Oceńcie sami.


6. Mroczne Cienie (2012)

Kolejna pozycja autorstwa kultowego Tima Burtona i kolejny duet: Johnny Depp i Helena Bonham Carter. Tym razem reżyser przedstawia nam większą dozę czarnego humoru wprost ze świata wampirów. Kolorowe lata siedemdziesiąte i bestie żądne krwi. Na taki właśnie miszmasz powinniśmy się przygotować. Barnabas Collins wstaje zza grobu, żeby skonfrontować się z wiedźmą, która przed laty tam go posłała.

Stały współpracownik

Studentka kulturoznawstwa, organizatorka festiwali filmowych i muzycznych, fanka Johna Cassavetesa i miłośniczka progresywnego rocka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?