• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Spis treści

Matthew McConaughey jest jednym z najbardziej znanych przystojniaków w Hollywood. Jednak nie dajcie się zwieść - naprawdę potrafi grać, czego najlepszym dowodem są poniższe filmy.

10. Bernie (2011)

fot. materiały prasowe

Dosyć nietypowa komedia o nietypowej tematyce. Jest to połączenie filmu dokumentalnego i fabularnego, a wszystko jest oparte na prawdziwej historii. Akcja dzieje się w małym miasteczku, gdzie uwielbiany przez wszystkich grabarz zaprzyjaźnia się z bogatą i dość nielubianą wdową. Wkrótce kobieta znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a on staje się głównym podejrzanym. Matthew gra tam postać drugoplanową, ale grą aktorską przewyższa większość jego kolegów z planu. Dumny, kalkulujący wszystko, a do tego zawsze wyluzowany - właśnie taki jest jego bohater. Jak zwykle aktor daje z siebie wszystko i wręcz błyszczy na ekranie.


9. Interstellar (2014)

fot. materiały prasowe

W tej hollywoodzkiej produkcji dużo jest znanych aktorów, na czele ze świetnym McConaugheyem. Aktor wciela się w ojca dwójki dzieci i ekspilota, który wyrusza w kosmos na misję, by uratować Ziemię przed zagładą. Z jednej strony tęskni za rodziną i pragnie jak najszybciej wrócić do domu, a z drugiej ma zadanie do wykonania - musi w końcu ocalić świat. Matthew jest zdecydowanie jednym z najlepszych powodów, by zobaczyć ten film. Aktor wręcz idealnie odnajduje się w swojej roli.


8. Władcy ognia (2002)

fot. materiały prasowe

W tym filmie możemy ujrzeć zupełnie inną stronę Matthew. Aktor udowadnia, że nie jest tylko ładną twarzą. Tutaj wciela się w twardziela - amerykańskiego żołnierza Dentona Van Zana, który dowodzi oddziałem polującym na smoka. Śmiały, nieustraszony i gotowy na wszystko - takiego McConaugheya jeszcze nie widzieliście.


7. Męski sport (2006)

fot. materiały prasowe

Kolejny świetny film w karierze aktora i kolejna świetna rola. Matthew w powyższym obrazie opartym na faktach wciela się w trenera drużyny futbolowej. Po tym, jak zawodnicy drużyny Marshall University zginęli w katastrofie lotniczej, postanawia odbudować zespół od zera, by oddać hołd ofiarom. Postać sportretowana przez aktora jest może trochę narwana, ale z pewnością sympatyczna. Po prostu nie da się go nie lubić. Pełen zapału pcha nie tylko filmową drużynę, ale również cały film.


6. Czas zabijania (1996)

fot. materiały prasowe

Jest to film o młodym obiecujący prawniku, w którego wcielił się Matthew McConaughey. Jego bohater podejmuje się obrony Afroamerykanina (Samuel L. Jackson) - ojca brutalnie zgwałconej i pobitej dziesięcioletniej dziewczynki, który samodzielnie wymierzył sprawiedliwość sprawcom. Adwokat prześladowany jest przez Ku Klux Klan. Akcja toczy się dosyć szybko, a Matthew genialnie się w niej odnajduje. Największy podziw budzi jego przemowa w sądzie, która z pewnością poruszy i Was.

Zobacz również: TOP 8: Jeremy Renner - najlepsze role

Wiesz, co z tym zrobić


Agnieszka Makowska

Agnieszka Makowska

Stały współpracownik

O mnie:

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.