TOP 10: Matthew McConaughey – najlepsze role

Matthew McConaughey jest jednym z najbardziej znanych przystojniaków w Hollywood. Jednak nie dajcie się zwieść – naprawdę potrafi grać, czego najlepszym dowodem są poniższe filmy.

10. Bernie (2011)

Dosyć nietypowa komedia o nietypowej tematyce. Jest to połączenie filmu dokumentalnego i fabularnego, a wszystko jest oparte na prawdziwej historii. Akcja dzieje się w małym miasteczku, gdzie uwielbiany przez wszystkich grabarz zaprzyjaźnia się z bogatą i dość nielubianą wdową. Wkrótce kobieta znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a on staje się głównym podejrzanym. Matthew gra tam postać drugoplanową, ale grą aktorską przewyższa większość jego kolegów z planu. Dumny, kalkulujący wszystko, a do tego zawsze wyluzowany – właśnie taki jest jego bohater. Jak zwykle aktor daje z siebie wszystko i wręcz błyszczy na ekranie.


9. Interstellar (2014)

W tej hollywoodzkiej produkcji dużo jest znanych aktorów, na czele ze świetnym McConaugheyem. Aktor wciela się w ojca dwójki dzieci i ekspilota, który wyrusza w kosmos na misję, by uratować Ziemię przed zagładą. Z jednej strony tęskni za rodziną i pragnie jak najszybciej wrócić do domu, a z drugiej ma zadanie do wykonania – musi w końcu ocalić świat. Matthew jest zdecydowanie jednym z najlepszych powodów, by zobaczyć ten film. Aktor wręcz idealnie odnajduje się w swojej roli.


8. Władcy ognia (2002)

W tym filmie możemy ujrzeć zupełnie inną stronę Matthew. Aktor udowadnia, że nie jest tylko ładną twarzą. Tutaj wciela się w twardziela – amerykańskiego żołnierza Dentona Van Zana, który dowodzi oddziałem polującym na smoka. Śmiały, nieustraszony i gotowy na wszystko – takiego McConaugheya jeszcze nie widzieliście.


7. Męski sport (2006)

Kolejny świetny film w karierze aktora i kolejna świetna rola. Matthew w powyższym obrazie opartym na faktach wciela się w trenera drużyny futbolowej. Po tym, jak zawodnicy drużyny Marshall University zginęli w katastrofie lotniczej, postanawia odbudować zespół od zera, by oddać hołd ofiarom. Postać sportretowana przez aktora jest może trochę narwana, ale z pewnością sympatyczna. Po prostu nie da się go nie lubić. Pełen zapału pcha nie tylko filmową drużynę, ale również cały film.


6. Czas zabijania (1996)

Jest to film o młodym obiecujący prawniku, w którego wcielił się Matthew McConaughey. Jego bohater podejmuje się obrony Afroamerykanina (Samuel L. Jackson) – ojca brutalnie zgwałconej i pobitej dziesięcioletniej dziewczynki, który samodzielnie wymierzył sprawiedliwość sprawcom. Adwokat prześladowany jest przez Ku Klux Klan. Akcja toczy się dosyć szybko, a Matthew genialnie się w niej odnajduje. Największy podziw budzi jego przemowa w sądzie, która z pewnością poruszy i Was.

Zobacz również: TOP 8: Jeremy Renner – najlepsze role

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?