TOP 10: Jude Law – najlepsze role

Jude Law jako aktor w swojej ponad dwudziestoletniej karierze pokazał, na co go stać. Urodził się w 1972 w Londynie, a jego rodzice z zawodu byli nauczycielami. Można powiedzieć, że swoją przygodę z aktorstwem zaczął stosunkowo wcześnie, bo w wieku dwunastu lat. Wtedy właśnie dołączył do National Youth Music Theatre. Po pięciu latach rzucił szkołę i zaczął występować w słynnej brytyjskiej operze mydlanej o nazwie „Famillies”. Od tamtego momentu jego kariera gwałtownie ruszyła. Pierwszą większą produkcja był Gattaca – szok przyszłości, gdzie wystąpił u boku Ethana Hawka i Umy Thurman. Wtedy to właśnie zachwycił krytyków i otworzył dla siebie drzwi do Hollywood. Jak na razie na swoim koncie ma 49 nominacji, z czego 2 nominacje do Oscara oraz 17 nagród filmowych. Dlatego pragniemy wam przedstawić ranking dziesięciu najlepszych ról Jude’a Law. Ciekawostką dla was, może być to, że ten właśnie aktor przegrał rywalizację z Piotrem Adamczykiem o rolę w filmie Karol – człowiek, który został papieżem. Zapraszamy do lektury!

10. Wzgórza nadziei (2003) reż. Anthony Minghella

Wzgórze nadzei

Film jest adaptacją debiutanckiej powieści Charlesa Fraziera. Akcja rozgrywa się w czasach amerykańskiej wojny secesyjnej. Jude Law wciela się w Inmana, rannego żołnierza Konfederatów, który stara się wrócić do swojego domu oraz żony (w tej roli Nicole Kidman). To właśnie dzięki temu filmowi Jude Law otrzymał swoją drugą nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. W sposób nietuzinkowy przedstawił nam postać kierująca się tylko miłością w drodze przez świat wojny i chaosu, gdzie na każdym kroku czekają problemy.


9. Dom Hemingway (2013) reż. Richard Shepard

Dom Hemingway

Tym razem aktor wcielił się w rolę kasiarza Doma Hemingwaya, który po 12 latach spędzonych w więzieniu wyrusza, aby ostatecznie odebrać swoje długi. Jude Law w świetny sposób poradził sobie z wykreowaniem nadpobudliwego i nieokrzesanego gangstera. Świetnym przykładem na zaangażowanie co do odgrywanej roli jest fakt, że Law przytył prawie 14 kg do swojej roli. Aby to zrobić pił po 10 Coca-Coli dziennie. Wszystko to, co pokazuje na ekranie, w żaden sposób nie jest wynaturzone, chodzi tutaj konkretnie o sceny szaleństwa w jego wykonaniu oraz sceny, gdy użala się nad swoim losem.


8. Geniusz (2016) reż. Michael Grandage

Geniusz

Jest to najnowszy film w naszym zestawieniu. Jude Law wciela się tutaj w amerykańskiego powieściopisarza – Thomasa Claytona Wolfe’a, a na ekranie towarzyszą mu aktorzy tacy jak Nicole Kidman oraz Colin Firth. Jude Law przedstawia swoją postać jako sfrustrowana i nieco odizolowanego od rzeczywistości człowieka, który widzi świat po swojemu i nie przemówi do niego inna wizja. Jego zachowanie w stosunku do innych nas odrzuca. Z naszego punktu widzenia jest on nieznośny. Ludzie starają się pomóc mu w osiągnięciu sukcesu, a on nie potrafi tego dostrzec ani docenić. Jude Law na tle innych znanych aktorów wyróżnia się znacząco, a cała reszta znika gdzieś w tle.


7. Holiday (2006) reż. Nancy Meyers

Holiday

Tym razem zmieniamy gatunek filmu. Jest to w tym zestawieniu jedyna komedia, a konkretnie komedia romantyczna. Nie jest to jedna z tych produkcji, która po seansie wypada nam z głowy i nic po niej nie pamiętamy. Z zestawienia aktorskiego, które składa się z Cameron Diaz, Kate Winslet, Jack Black i oczywiście Jude Law, trudno nie zrobić dobrego filmu. Cała czwórka gra na najwyższym poziomie swoich umiejętności To właśnie jest główna zaleta filmu – świetnie dobrani aktorzy, którzy nawzajem się uzupełniają. Jack Black jest niesamowicie szarmancki, a Jude Law gra typowego faceta do towarzystwa.


6. Utalentowany pan Ripley (1999) reż. Anthony Minghella

Utalentowany

No i mamy kolejną nominacje do Oscara, chronologicznie pierwszą. Duet Matt Damon i Jude Law sprawdza się wyśmienicie. Z jednej strony Law jako osoba prowadząca życie playboya, trwoniąc majątek ojca. Z drugiej Damon jako człowiek chcący stać się taką osobą, jak jego filmowy partner. Między nimi pojawia się również Gwyneth Paltrow, która swoją obecnością kontrastuje nam całe ekranowe, męskie starcie, którego nie można przegapić.

Zagorzały gracz, fan starych filmów akcji i filmów na podstawie komiksów.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?