Najciekawsze premiery horrorów na wakacje 2018!

Poprzedni rok pod względem ilości i jakości „strasznych” filmów był bardzo udany. Jesteśmy na półmetku 2018 i twórcy nadal potrafią zainteresować widzów, szykując kolejne łakome kąski. Szczególnie najbliższy okres, okres wakacyjny, jest wart naszej uwagi, ponieważ na horyzoncie już widać kilka wartościowych, horrorowych premier. Poniżej prezentujemy zestawienie najciekawszych z nich!

Upgrade, reż. Leigh Whannell

W bliżej nieokreślonej przyszłości technologia kontroluje prawie wszystkie aspekty życia. Kiedy życie Graya technofoba zostaje wywrócone do góry nogami, ten daje sobie wczepić implant komputerowy, który zamienia jego ciało w maszynę do zabijania. Premiera 1 czerwca 2018 (świat).

The First Purge, reż. Gerard McMurray

Prequel Nocy Oczyszczenia, czyli pokazany początek rewolucji. Zaczęło się od prostego eksperymentu gdzie Nowi Ojcowie Ameryki testują socjologiczną teorię, która w odizolowanej społeczności uwalnia agresję na jedną noc. Każde naruszenie prawa, każde wykroczenie jest legalne. Kiedy przemoc spotyka wściekłość pokrzywdzonych, sprawy wymykają się spod kontroli i efekty rozprzestrzeniają się po całym kraju. Premiera 4 czerwca 2018 (świat).

Przebudzenie dusz, reż. Jeremy Dyson i Andy Nyman

Profesor Philip Goodman, sceptyk wszelkich nadnaturalnych zjawisk otrzymuje wiadomość od dawnego przełożonego, człowieka uznanego za martwego. W liście zawarta jest prośba o pomoc w rozwikłaniu trzech przypadków niewytłumaczalnych nawiedzeń. Profesor stara się wyjaśnić zagadki i odkryć prawdę, która się za nimi kryje. Premiera 5 październik 2017 (świat), 8 czerwca 2018 (Polska).

Dziedzictwo, reż. Ari Aster

Kiedy matka rodziny Grahamów, Ellen, umiera, rodzina jej córki doświadcza niepokojących przeżyć. Odkrywają coraz bardziej przerażające sekrety dotyczące własnych przodków. Premiera 21 stycznia 2018 (świat ), 28 czerwca 2018 (Polska).

The Meg, reż. Jon Turteltaub

Głębinowa stacja obserwacji podwodnych została zaatakowana przez masywne stworzenie, uważanego za wymarłego Megalodona. Specjalista od nurkowania głębinowego (Jason Statham) otrzymuje zadanie uratować załogę i ocean przed prehistorycznym zagrożeniem. Premiera 9 sierpnia 2018 (świat), 24 sierpnia 2018 (Polska).

Slender Man, reż. Sylvain White

W małym miasteczku w stanie Massachusetts cztery nastolatki wykonują rytuał, próbując obalić miejską legendę slender mana. Kiedy jedna z dziewcząt zaginie w tajemniczy sposób, pozostałe zaczynają podejrzewać, że w rzeczywistości jest jego ostatnią ofiarą. Premiera 24 sierpnia 2018 (świat).

The Little Stranger, reż. Lenny Abrahamson

Fot: materiały prasowe

Adaptacja powieści Sary Waters pod tym samym tytułem. Lata powojenne, Anglia. Dr. Faraday trafia do podupadłej posiadłości, będącej od paru stuleci własnością zubożałej rodziny ziemiańskiej. Dwór, dawniej piękny i okazały, popada w ruinę, a rezydenci są zdziwaczali i bezskutecznie starają się iść z duchem czasu. Mijają dni i posiadłość staje się tłem mrocznych, niepokojących zdarzeń. Faraday nie wie, że los rodziny, której usiłuje przyjść z pomocą, nieodłącznie splecie się z jego własnym. Premiera 31 sierpnia (świat).

The Nun, reż. Corin Hardy

Fot. Materiały prasowe

Spin-off serii Obecność. Młoda zakonnica w klasztorze w Rumunii popełnia samobójstwo. Ksiądz z mroczną przeszłością oraz nowicjusz na progu swoich ślubów zostają wysyłani przez Watykan do zbadania sprawy. Starają się odkryć sekret i jednocześnie poznają mroczne sekrety zakonu, nie tylko ryzykując własne życie, lecz także własne dusze. Premiera 7 września 2018 (świat).

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Wykorzystuję każdą okazję do czytania książek i oglądania filmów. Szczególnie interesuje mnie kultura brytyjska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Angelika Borucka pisze:

Upgrade ♥ zbiera tak piękne recenzje, że moje oczekiwania względem tego filmu naprawdę poszybowały mocno w górę. ale no cały horrorowy świat się podnieca, więc chyba będzie dobrze.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?