Najlepsze nowe filmy grozy. Ranking horrorów z ostatnich pięciu lat!

Współczesne kino grozy przeżywa w ostatnich latach swój renesans. Na kinowej arenie pojawia się wielu autorów proponujących świeże podejście do horroru, ale nie brakuje również wielu solidnych komercyjnych straszaków. Zebraliśmy filmy grozy z lat 2015-2020, które naszym zdaniem są najlepszymi reprezentantami gatunku. Znajdziecie tu filmy z całego świata: amerykańskie, azjatyckie, europejskie, a nawet polski. Są one również różnorodne w formie: klasyczne jump-scare’owe produkcje, komediowe horrory, pastisze, gatunkowe hybrydy, historie o duchach, sektach, zombiakach i wiele, wiele innych.

FILMY GROZY (SPIS TREŚCI)

MIEJSCA 10-6

MIEJSCA 5-1


Najlepsze nowe filmy grozy

20. Śmierć Nadejdzie Dziś (2017)

Nasze zestawienie zaczynamy może nie od stricte filmu grozy, a połączenia horroru z komedią. Śmierć nadejdzie dziś to przede wszystkim kupa dobrej zabawy. Śledzimy losy dziewczyny, która codziennie przeżywa swoją śmierć. Dzień Świstaka w krwawej wersji? Czemu nie! Ostrzegamy, po seansie melodie 50 Centa nie będą kojarzyć się wyłącznie z rapem.

happy death day killer filmy grozy

fot. kadr z filmy Śmierć nadejdzie dziś


19. W lesie dziś nie zaśnie nikt (2020)

Pierwszy polski slasher wprost musiał znaleźć się na naszej liście! Choć krytycy niezbyt przychylnie spojrzeli na dzieło Bartosza Kowalskiego, fani horrorów lat 80-tych na pewno doceniają wizję reżysera. Film w udany sposób miesza pastisz, dodając do tego nieco swojej oryginalności.

Julia Wieniawa bez makijażu horror

fot. kadr z filmu W lesie dziś nie zaśnie nikt


18. Niewidzialny człowiek (2020)

Jedna z nowszych produkcji w naszym rankingu. Niewidzialny Człowiek może bardziej podchodzi pod thriller niż horror, lecz i tak spowoduje u was gęsią skórkę. Nowoczesna interpretacja klasycznej opowieści to zasługująca na wszelkie pochwały produkcja. Film warty polecenia!

strój maskujący w filmie niewidzialny człowiek

fot. kadr z filmu Niewidzialny człowiek


17. Przebudzenie dusz (2017)

Dość niedoceniony brytyjski horror. Jest on skonstruowany na podstawie kilku przerażających opowieści, które łączy niesamowity, przedziwny finał. Jedną z głównych ról gra tu ulubieniec publiczności, Martin Freeman, który nieźle wpasował się w konwencję filmu grozy!

martin freeman ucisza, palec na buzi filmy grozy

fot. kadr z filmu Przebudzenie dusz


16. Zombieland: Kulki w łeb (2019)

Dziesięć lat po bodaj ostatnim głośnym filmie z okresu renesansu żywych trupów – Zombieland – twórcy postanowili obdarzyć widownię sequelem. Czy Kulki w łeb to udany sequel? No cóż, jedni powiedzą, że to odświeżony kotlet. Drudzy – w tym i ja – że to sequel w myśl zasady „więcej i lepiej”. Zabawa gwarantowana – szczególnie dla fanów zombie oraz… Elvisa!

emma stone z bronią

fot. kadr z filmu Zombieland 2


15. Kiedy Gasną Światła (2016)

Horror powstały na podstawie krótkometrażowego filmu o tym samym tytule. Kiedy gasną światła w reżyserii Davida F. Sandberga to zdecydowanie niedoceniona perełka w świecie horroru. Dawno nie widzieliście filmu, w którym bohaterowie rzeczywiście używają mózgu!

kiedy gasną światła scena z czerwonym światłem filmy grozy

fot. kadr z filmu Kiedy gasną światła


14. Zabawa w pochowanego (2019)

Jeśli w przyszłości miałbym robić filmy, to byłyby one właśnie w takim klimacie jak Zabawa w pochowanego. Świetne, a przede wszystkim bardzo krwawe połączenie horroru z komedią! Natomiast grająca główną rolę Samara Weaving, wyrasta na nową królową horrorów.

zakrwawiona panna młoda zabawa w pochowanego filmy grozy

fot. kadr z filmu Zabawa w pochowanego


13. Nie oddychaj (2016)

Nie oddychaj to przykład świetnie skonstruowanego thrillera. Dreszczyk emocji nie opuszcza widza nawet na moment! Grupa nastolatków włamuje się do domu niewidomego mężczyzny (w tej roli genialny Stephen Lang). Szybko jednak orientują się, że to, co miało być łatwą fuchą, wcale taką nie będzie.

najlepsze nowe filmy grozy

fot. kadr z filmu Nie oddychaj


12. Obecność 2 (2016)

Druga część Obecności to wszystko to, za co pokochaliśmy jedynkę, tylko w nieco innej oprawie. Pamiętam, że na seansie tego filmu siedziałem jak na szpilkach, a upiorna zakonnica prześladowała mnie w snach jeszcze przez kilkanaście dobrych miesięcy.

lorraine warren vs valak zakonnica filmy grozy

fot. kadr z filmu Obecność 2


11. Suspiria (2018)

Remake kultowego dzieła Dario Argento. Ta Suspiria znacznie różni się od swojego włoskiego pierwowzoru. Niezmienny pozostał jednak wyjątkowy, gęsty klimat i unoszące się w powietrzu uczucie niepewności.

ciekawe kadry filmowe suspiria

fot. kadr z filmu Suspiria

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?