Najlepsze nowe filmy grozy. Ranking horrorów z ostatnich pięciu lat!

MIEJSCA 20-11

MIEJSCA 5-1

10. Midsommar: W biały dzień (2019)

Drugi, po Dziedzictwie film Ari Astera. Horror dziejący się w ciągu dnia? To istna rzadkość. Aster bardzo ciekawie podchodzi do tematu kultu, ale również znalezienia sobie miejsca na tym świecie. Pozycja obowiązkowa i dlatego ląduje na dziesiątym miejscu listy najlepszych współczesnych filmów grozy!

florence pugh midsommar kwiaty

fot. kadr z filmu Midsommar


9. Lighthouse (2019)

Jedna z najnowszych propozycji. Lighthouse to film, który albo pokochasz, albo znienawidzisz. Albo uśniesz albo będziesz zahipnotyzowany. Nie zmienia to jednak faktu, że z tym filmem wręcz trzeba się zapoznać! Niesamowity klimat i mistrzowski duet aktorski w postaci Dafoe-Pattinson.

robert pattinson wąsy

fot. kadr z filmu Lighthouse


8. Doktor Sen (2019)

Sequel kultowego Lśnienia w doborowej obsadzie. Nie nazwałbym go horrorem, a bardziej paranormalnym thrillerem i choć tak bardzo przypomina swoim dusznym klimatem czy pracą kamery Lśnienie, jest to całkowicie inny typ filmu. Warto!

redrum lśnienie doktor sen

fot. kadr z filmu Doktor Sen


7. Wizyta (2015)

M. Night Shyamalan ma to do siebie, że w morzu crapów, jakie produkuje, raz na jakiś czas uda mu się stworzyć istną perełkę. Wizyta taką perełką właśnie jest. To opowieść o dzieciakach, którzy udają się z wizytą do swoich dziadków. Ci jednak zachowują się bardzo, ale to bardzo dziwacznie…

horror shyamalan the visit

fot. kadr z filmu The Visit


6. Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii (2015)

Jeden z filmów, które zapoczątkowały renesans ambitnych horrorów. Film zaczyna z wysokiego C, by później stopniowo budować napięcie aż do wielkiego finału. Bardzo interesujący film, który – tak jak w przypadku Lighthouse – albo pokochacie, albo znienawidzicie.

Anya Taylor-Joy młoda 2015

fot. kadr z filmu Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?