Najlepsze nowe filmy grozy. Ranking horrorów z ostatnich pięciu lat!

MIEJSCA 20-11

MIEJSCA 10-6

5. Zombie Express (2016)

Na piątym miejscu najlepszych nowych filmów grozy umiejscawiamy przedstawiciela kina azjatyckiegio. Zombie Express to jeden z najlepszych horrorów poświęconych zombie w historii. Idealnie ukazuje bohaterów i ich relacje oraz zagrożenie ze strony żywych trupów. Świetny kawał kina, który docenią nawet przeciwnicy biegających zombie!

Najlepsze horrory XXI wieku

fot. kadr z filmu Zombie Express


4. To (2017)

Jedna z najlepszych ekranizacji książek Stephena Kinga. To ma wszystko, co powinien mieć dobry horror. Pennywise w kreacji Billa Skarsgarda wszedł natychmiastowo do panteonu najstraszniejszych filmowych złoczyńców. Szkoda tylko, że sequel nie był już tak udany.

pennywise w kanale scena z georgiem

fot. kadr z filmu To


3. Ciche Miejsce (2018)

Ciche Miejsce to bez wątpienia jeden z – nomen omen – głośniejszych przedstawicieli gatunku ostatnich lat. Ciekawy pomysł na świat przedstawiony i ciągłe poczucie niebezpieczeństwa poskutkowały bardzo ciepłym przyjęciem filmu przez widzów. Czekamy na sequel!

Fot: Materiały prasowe


2. Lament (2016)

Drugi azjatycki rodzynek na naszej liście. Lament na pierwszy rzut oka to film, który jest bardzo rozciągnięty. Po bliższej analizie jednak, szybko można dojść do wniosku, że każda scena ma jakieś znaczenie. Produkcja zdecydowanie z gatunku ambitnych. Mieszanka gatunkowa łącząca horror, kryminał czy komedię. By w pełni zrozumieć fabułę, dwa seanse są wręcz obowiązkowe.

Zobacz również: Lament – recenzja filmu

diabeł w filmie lament

fot. kadr z filmu Lament


1. Hereditary. Dziedzictwo (2018)

Bez wątpienia najlepszy horror ostatnich kilku, a może i kilkunastu lat. Niepokojący, z dusznym i ciężkim klimatem i scenami, które będą was nawiedzać po nocach. Ari Aster stworzył istne arcydzieło, które zapisze się w historii horroru na stałe i będzie wymieniane obok takich filmów jak Egzorcysta czy Omen. Wybitna kreacja Toni Colette.

milly shaphiro hereditary

fot. kadr z filmu Hereditary. Dziedzictwo

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?