Advertisement

Najlepsze seriale HBO! Ranking aktualizowany!

Mało jest stacji takich jak HBO. Właściwie każda serialowa produkcja od HBO to potencjalny kandydat do miana najlepszego serialu w historii. W tym rankingu znajdziecie warte obejrzenia seriale tej stacji – od Sopranos, poprzez Prawo Ulicy, na Grze o Tron kończąc.


Zobacz również:

Najlepsze horrory! Ranking aktualizowany!

Najlepsze bajki i filmy dla dzieci! Ranking aktualizowany!

Najlepsze filmy akcji! Ranking aktualizowany!


1. Legion (2019)

Produkcja Nasza ocena
99
zobacz zwiastun

Kiedy u Davida Hallera (Dan Stevens) zostaje zdiagnozowana schizofrenia, trafia do szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna zaprzyjaźnia się z uzależnioną od narkotyków i alkoholu Lenny (Aubrey Plaza), dla której psychiatryk jest najlepszym miejscem na świecie. Jego rutynę przerwa przybycie pięknej pacjentki, Syd (Rachel Keller), a wkrótce między nimi rodzi się uczucie. Niedługo potem David musi stawić czoła możliwości, że głosu i wizje w jego głowie mogą być prawdziwe.

polecasz tę produkcję? 50%

2. Breaking Bad (2008)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
95
zobacz zwiastun

Breaking Bad jest doskonałym studium  ludzkiej natury pokazującym, do czego zdolny jest człowiek w akcie desperacji. To historia chemika chorującego na nowotwór płuc, który aby zapewnić byt rodzinie decyduje się na produkcję metamfetaminy z jednym ze swoich byłych uczniów. Początkowo serial nie spieszy się z rozwojem fabuły na korzyść ekspozycji dwójki protagonistów i ich bliskich, ale z kolejnymi sezonami dostarcza pokaźnej dawki adrenaliny, perfekcyjnie buduje napięcie, aby w odpowiednim momencie wgnieść nas w fotel. Wszystko to okraszone wybitnym aktorstwem, wspaniałymi zdjęciami, świetną muzyką i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

polecasz tę produkcję? 50%

3. Dom kwiatów (2018)

Produkcja Gatunek Czarna komedia, Dramat, Komedia Nasza ocena
95
zobacz zwiastun

Historia opowiadana w serialu rozpoczyna się od urodzin głowy rodziny, Ernesto (Arturo Rios). Na przyjęciu pojawiają się bliżsi i dalsi przyjaciele rodziny, co staje się niewygodne, kiedy samobójstwo popełnia kochanka Ernesta, Roberta (Claudette Maille). Idylliczna z pozoru familia musi poradzić sobie ze skrywanymi od lat sekretami, nowymi członkami rodziny, przestępstwem i kolejnymi niespodziankami, które przynosi im los.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

4. Kompania braci (2001)

Produkcja Gatunek Dramat, Wojenny Nasza ocena
95
zobacz zwiastun

Kompania Braci to oparta na książce Stephena Ambrose’a o tym samym tytule opowieść o losach Kompanii E 506 pułku piechoty spadochronowej, 101 Dywizji Powietrznodesantowej Armii Stanów Zjednoczonych, a zarazem prawdziwa historia o dramatach na polu walki, o bohaterstwie i przyjaźni. Ten miniserial wyreżyserował Tom Hanks w parze ze Stevenem Spielbergiem. Z czysto ludzkiego punktu widzenia pokazuje okrucieństwo wojny, a gra aktorska, muzyka i fabuła przeplatana opowieściami żyjących jeszcze żołnierzy nieraz ściśnie Was za gardło. Kompania Braci stanowi mocną lekcję historii, a zarazem piękny hołd złożony poległym.

polecasz tę produkcję? 50%

5. Czarnobyl (2019)

Produkcja Gatunek Dramat, Historyczny, Katastroficzny Nasza ocena
95
zobacz zwiastun

Jared Harris wciela się w Walerija Legasowa, wiodącego radzieckiego fizyka jądrowego, który był członkiem komisji badającej przyczyny awarii i jako pierwszy zrozumiał skalę katastrofy. Stellan Skarsgård gra zastępcę przewodniczącego Rady Ministrów ZSRR Borysa Szczerbinę, który z kremlowskiego nadania przewodniczył pracom rządowej komisji ds. Czarnobyla w pierwszych godzinach po awarii. Emily Watson zobaczymy w roli Ulany Khomyuk, radzieckiej fizyczki jądrowej, która chce poznać prawdziwe przyczyny wybuchu reaktora.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

6. The Crown (2016)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
95
zobacz zwiastun

Po śmierci króla Jerzego VI nową władczynią Wielkiej Brytanii zostaje jego córka Elżbieta II. Kobieta obejmuje tron w momencie, kiedy imperium chyli się ku upadkowi.

polecasz tę produkcję? 50%

7. Planeta Ziemia (2006)

Produkcja Gatunek Przyrodniczy Nasza ocena
95

W serialu znajdziemy się w środku najbardziej spektakularnych miejsc bytowania i wydarzeń z życia zwierząt, staniemy oko w oko z niewiarygodnymi stworzeniami, które żyją na naszej planecie. Postęp technologiczny, jaki nastąpił w ciągu ostatniej dekady jest niewyobrażalny, pozwala nam pokazać świat natury w całkiem nowy sposób. Dziś możemy dotrzeć do naprawdę odległych i trudno dostępnych miejsc, do minimum zmniejszyć dystans między okiem kamery a zwierzęciem, pozostać niemal niezauważonymi i dzięki temu uchwycić niczym niezniekształcone, naturalne zachowania. Nieosiągalne górskie szczyty, najbardziej odległe wyspy, srogie pustynie i dżungle, przez które przedarcie się graniczy z cudem – "Planeta Ziemia II" pozwoli Wam odczuć, jak smakuje życie w prawdziwej dziczy.

polecasz tę produkcję? 50%

8. Gra o tron (2011)

Produkcja Gatunek Dramat, Fantasy, Thriller Nasza ocena
94
zobacz zwiastun

Kilka rodzin szlacheckich walczy o panowanie nad ziemiami krainy Westeros. Polityczne i seksualne intrygi są na porządku dziennym. Robert Baratheon (Mark Addy), król Siedmiu Królestw, prosi swojego starego przyjaciela, Eddarda Starka (Sean Bean), aby służył jako jego główny doradca. Ten, podejrzewając, że poprzednik na tym stanowisku został zamordowany, przyjmuje propozycję, aby dogłębnie zbadać sprawę. Okazuje się, że przejęcie tronu planuje kilka rodzin. Lannisterowie, familia królowej, staje się podejrzana o podstępne knucie spisku. Po drugiej stronie morza pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również zamierzają odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również inne rody, prowadzi do wojny. W międzyczasie na dalekiej północy budzi się pradawne zło. W chaosie pełnym walk i konfliktów tylko grupa wyrzutków zwana Nocną Strażą stoi pomiędzy królestwem ludzi, a horrorem kryjącym się poza nim.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

9. Rick i Morty (2013)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
93
zobacz zwiastun

Rick i Morty to amerykański serial komediowy, opowiadający o przygodach Ricka Sancheza i jego wnuka, Morty’ego. Rick jest niestroniącym od alkoholu szalonym naukowcem, który podróżuje po różnych galaktykach i równoległych rzeczywistościach. Czarny humor, niejednoznaczne żarty i zwariowane pomysły bohaterów to główne zalety produkcji, tworzonej przez Justina Roilanda oraz Dana Harmona. Fenomenalnie wykreowana fabuła Ricka i Morty’ego nie tylko bawi do łez, ale i sprawia, że widz nieraz będzie musiał ruszyć głową. Tą wspaniałą animację możecie oglądać dla rozrywki, dla postaci, dla dialogów, dla muzyki – każdy znajdzie coś dla siebie!

polecasz tę produkcję? 50%

10. Prawo Ulicy (2002)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
93

Grupa policjantów z Baltimore wypowiada wojnę narkotykową lokalnym bossom.

polecasz tę produkcję? 50%

11. Rodzina Soprano (1999)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
92

Tony Soprano, mąż i ojciec dwójki dzieci, a zarazem ważny członek mafii z New Jersey, cierpi na tajemnicze ataki paniki. Kiedy sytuacja zaczyna go przerastać, postanawia rozpocząć terapię u psychiatry.

polecasz tę produkcję? 50%

12. Sherlock (2010)

Produkcja Nasza ocena
91

John Watson jest lekarzem wojskowym, który niedawno wrócił z wojny. Gdy poznaje genialnego detektywa Sherlocka Holmesa, zaczyna pomagać mu w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

polecasz tę produkcję? 50%

13. When They See Us (2019)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
90
zobacz zwiastun

Oparty na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Ameryką, miniserial "Jak nas widzą" przedstawia szczegóły słynnej sprawy "Piątki z Central Parku", czyli grupy czarnoskórych nastolatków skazanych za gwałt, którego nie popełnili. Czteroczęściowa produkcja przybliży widzom historię pięciu chłopaków z Harlemu: Antrona McCraya, Kevina Richardsona, Yusefa Salaama, Raymonda Santany i Koreya Wise’a. Twórcy miniserialu prześledzą wydarzenia z 25 lat, od wiosny 1989 r., kiedy to nastolatkowie zostali po raz pierwszy przesłuchani przez policję, przez uniewinnienie niesłusznie skazanych w 2002 r., aż po ugodę, jaką zawarli z miastem Nowy Jork w 2014 r.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

14. Detektyw (2014)

Produkcja Nasza ocena
90

Dziwne morderstwo na terenie Kalifornii łączy losy trojga przedstawicieli prawa oraz kryminalisty. Starając się odnaleźć sprawcę, trafiają w sieć spisków, zdrad i intryg.

polecasz tę produkcję? 50%

15. Fargo (2014)

Produkcja Nasza ocena
90

Rok 2006, Minnesota. Do prowincjonalnego Bemidji przybywa tajemniczy mężczyzna, Lorne Malvo. Swoją brutalnością i bezwzględnością wpływa na mieszkańców miasta, w tym na udręczonego przez życie sprzedawcę ubezpieczeń, Lestera Nygaarda.

polecasz tę produkcję? 50%

16. Sex Education (2019)

Produkcja Nasza ocena
90
zobacz zwiastun

Otis jest jedynym dzieckiem dwóch terapeutów seksualnych, Jean i Remiego. Po rozwodzie rodziców, zostaje wychowywany przez matkę. Dorasta przysłuchując się przez dziury w podłodze swojego pokoju prowadzonym przez nią sesjom terapeutycznym. Ten nadmiar informacji o życiu erotycznym innych ludzi w połączeniu z wczesną traumą spowodowaną odejściem ojca (który zdradził Jean z jedną z jej pacjentek) sprawiły, że Otis zmaga się z fobią dotyczącą własnej seksualności. Mimo niesamowitej intuicji dotyczącej spraw łóżkowych, nie ma w tej kwestii żadnego doświadczenia. Jego ogromna wiedza o ludzkiej seksualności jest zarówno jego super mocą, jak i kryptonitem. Wszystko zmienia się w momencie, gdy Otis zwraca na siebie uwagę Maeve, która na zawsze odmieni jego spojrzenie na seks.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

17. Seria Niefortunnych Zdarzeń (2019)

Produkcja Gatunek Dramat, Sensacyjny Nasza ocena
90
zobacz zwiastun

Po śmierci rodziców, trójka rodzeństwa trafia pod opiekę ekscentrycznego aktora hrabiego Olafa, który nie cofnie się przed niczym, aby zdobyć odziedziczony przez dzieci majątek.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

18. Przyjaciele (1994)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
89

Serial opowiada o życiu szóstki przyjaciół, mieszkających w Nowym Jorku. Któż ich nie zna? Rachel, Phoebe, Monica, Chandler, Ross i Joey to ukochani bohaterowie przełomu dwudziestego i dwudziestego pierwszego wieku, których pokochały również i nowe pokolenia widzów. Dlaczego? Bo pewne rzeczy po prostu się nie starzeją. Świetny, naturalny humor, doskonałe, inteligentne dialogi, a przede wszystkim dużo ciepła, jakie płynie od Przyjaciół sprawiają, że chcemy ich oglądać raz po razie. Serial zakończył się w 2004 roku, mając na koncie rzesze fanów i mnóstwo zasłużonych nagród.

polecasz tę produkcję? 50%

19. Stranger Things (2016)

Produkcja Gatunek Fantasy, Przygodowy Nasza ocena
89
zobacz zwiastun

Pewnego dnia znika Will Byers. Jego zrozpaczona matka Joyce zrobi wszystko, aby jej syn wrócił bezpiecznie do domu. Nie będzie to jednak takie proste. Prowincjonalne miasteczko Hawkings skrywa wiele tajemnic i Joyce, komendant Hooper i przyjaciele Willa będą musieli stawić im czoła, aby ponownie zobaczyć Willa. Stranger Things to jeden z najlepszych seriali Netflixa.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

20. Czarne lustro (2011)

Produkcja Gatunek Dramat, Sci-Fi, Thriller Nasza ocena
89
zobacz zwiastun

Co by było gdyby… to myśl przewodnia tej inteligentnej oraz nietypowej produkcji. Nietypowej, albowiem każdy odcinek to inny świat i inne postacie zebranych pod jedną, przerażającą przepowiednią o technologii przejmującej kontrolę nad ludźmi. Patrząc na dzisiejszy świat i rozwój nauki, trudno jest oglądać ten serial i nie czuć pewnego rodzaju dyskomfortu czy niepokoju, patrząc na prawdopodobieństwo wydarzeń przedstawionych. Każdy odcinek jest z początku trochę zagadką, albowiem nigdy nie wiemy do jakiego dystopijnego twórcy zabiorą nas tym razem. Od strony narracyjnej, scenograficznej, scenariuszowej, audiowizualnej i aktorskiej jest to majstersztyk.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

21. Stranger Things (2016)

Produkcja Gatunek Horror, Przygodowy Nasza ocena
89
zobacz zwiastun

Podczas powrotu do domu znika dwunastoletni Will Byers. Zaginięcie chłopca jest początkiem dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń trapiących prowincjonalne miasteczko.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

22. Miasteczko Twin Peaks (1990)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
88
zobacz zwiastun

Legendarne dzieło Davida Lyncha i Marka Frosta. W tytułowym miasteczku Twin Peaks, z pozoru spokojnym i cichym miejscu, zostaje odnalezione ciało uczennicy, Laury Palmer. Sprawa zbadania śmierci dziewczyny przypada agentowi specjalnemu FBI, Dale'owi Cooperowi. Twin Peaks to historia dokładnie taka, jakiej można się spodziewać, widząc nazwisko Lyncha - surrealistyczna, na pograniczu snu i jawy i absolutnie jedyna w swoim rodzaju.

polecasz tę produkcję? 50%

23. Latający Cyrk Monty Pythona (1969)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
88

Szóstka brytyjskich komików - John Cleese, Terry Jones, Graham Chapman, Eric Idle, Terry Gilliam oraz Michael Palin - to bezapelacyjna światowa czołówka na liście największych rozśmieszaczy. To właśnie im zawdzięczamy grupę Monty Pythona, która wielkimi literami zapisała się w historii komedii. Groteska, kultowe teksty i skecze, a przede wszystkim kwintesencja brytyjskiego humoru. Tego wszystkiego i jeszcze więcej można się spodziewać po serialu Latający Cyrk Monthy Pythona.

polecasz tę produkcję? 50%

24. Biuro (2005)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
88
zobacz zwiastun

Niektórzy twierdzą, że to serial-mem. Ilość gifów, memów, krótkich scenek, które podbiły w ostatnich latach internet jest wprost niezliczona. Wszystko za sprawą Steve’a Carella, którego rola doczekała się szeregu mniej lub bardziej ważnych nagród. Choć w naszym kraju migawki z serialu są znane głównie znawcą memów internetowych, to za Oceanem jest to serial, który przez osiem lat niezmiennie bawił Amerykanów. Emisje zakończono w 2013 rok po dziewięciu sezonach. Ilość wszechobecnego absurdu i humoru żywcem wyjętego z typowych amerykańskich komedii w połączeniu z idealnie dopasowanymi aktorami powoduje, że nawet najwięksi oponenci tego typu produkcji znajdą tu coś dla siebie.

polecasz tę produkcję? 50%

25. Narcos (2015)

Produkcja Gatunek Biograficzny, Dramat, Kryminał Nasza ocena
88
zobacz zwiastun

Twórcami Narcos są Chris Brancato, Eric Newman oraz Carlo Bernard. Drugi sezon jest dostępny w platformie Netflix od 2 września. W pierwszym sezonie Narcos, mogliśmy śledzić losy Pabla Escobara na przestrzeni dziesięciu lat. Natomiast drugi sezon opowiada o ostatnim miesiącu jego życia.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

26. House of Cards (2013)

Produkcja Gatunek Dramat, Polityczny Nasza ocena
88
zobacz zwiastun

Produkcja stworzona na podstawie brytyjskiego pierwowzoru, to rasowy dramat polityczny, trzymający w napięciu i zaskakujący widza na każdym kroku. Znakomita obsada na czele z Kevinem Spacey i Robin Wright dostarczy nieopisanej palety emocji.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

27. Seinfeld (1989)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
88

Komik Jerry Seinfeld komentuje w swoich występach wydarzenia życia codziennego. Mieszka na Manhatannie, gdzie sąsiaduje z dziwacznym Kramerem, zaś jego najlepszymi przyjaciółmi są George oraz Elaine.

polecasz tę produkcję? 50%

28. Rzym (2005)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
88

Juliusz Cezar po zakończeniu wojny w Galii i jej podbiciu wraca do Rzymu.

polecasz tę produkcję? 50%

29. Westworld (2016)

Produkcja Gatunek Dramat, Sci-Fi Nasza ocena
88

Naukowiec tworzy futurystyczny park rozrywki, który zamieszkany jest przez posiadające sztuczną inteligencję tzw. "hosty".

polecasz tę produkcję? 50%

30. Miasteczko South Park (1997)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
87
zobacz zwiastun

Animowana seria o losach czterech przyjaciół z trzeciej klasy mieszkających w miasteczku South Park.

polecasz tę produkcję? 50%

31. Więzienie OZ (1997)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
87

OZ to obiegowa nazwa stanowego więzienia o zaostrzonym rygorze w Emerald City. W zakładzie znajduje się oddział eksperymentalny kierowany przez Tima McManusa (Terry Kinney). Są też cele śmierci i izolatki. Ktokolwiek tam trafia, musi być czujny. Powinien również pamiętać, żeby wybrać z rozwagą nowych przyjaciół. Każda z grup - Latynosi, Muzułmanie, Irlandczycy czy Włosi - chroni swoich i walczy zacięcie z wrogami.

polecasz tę produkcję? 50%

32. Doktor House (2004)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
87

Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.

polecasz tę produkcję? 50%

33. Mad Men (2007)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
87

Nowy Jork, lata 60. Ceniony spec od reklamy wspina się po szczeblach kariery, lecz tajemnice dotyczące jego przeszłości zaczynają niszczyć zarówno jego życie zawodowe, jak i osobiste.

polecasz tę produkcję? 50%

34. Simpsonowie (1989)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
87

Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.

polecasz tę produkcję? 50%

35. Z Archiwum X (1993)

Produkcja Nasza ocena
87

Dwójka agentów FBI pracuje w wydziale X zajmującym się zjawiskami paranormalnymi.

polecasz tę produkcję? 50%

36. Dark (2017)

Produkcja Gatunek Sci-Fi Nasza ocena
87

Zaginięcie dzieci ujawnia podwójne życie i nadszarpnięte relacje członków czterech rodzin, łącząc się z wydarzeniami sprzed trzydziestu lat.

polecasz tę produkcję? 50%

37. Deadwood (2004)

Produkcja Gatunek Western Nasza ocena
87

W czasach plądrowania i chciwości Amerykę dotyka największa gorączka złota w historii. Zachłanne hordy niespokojnych odludków i wyjętych spod prawa złoczyńców osiedlają się w miejscu, gdzie wszystko i wszyscy mają swoją cenę. Osadników, od byłego stróża prawa, po cwanego właściciela saloonu, Dzikiego Billa Hickoka i Calamity Jane łączy wspólny, nieustający niepokój ducha i instynkt przeżycia wszelkimi możliwymi sposobami.

polecasz tę produkcję? 50%

38. Dexter (2006)

Produkcja Gatunek Dramat, Kryminał Nasza ocena
87

Dexter prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą ds. krwi w departamencie policji, a nocą zabija złoczyńców, którzy wymykają się organom sprawiedliwości.

polecasz tę produkcję? 50%

39. Downtown Abbey (2010)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
87

Wielka Brytania w czasie burzliwych zmian społecznych jest tłem dla losów szlachty oraz służby żyjących we dworze Downton Abbey.

polecasz tę produkcję? 100%

40. Sześć stóp pod ziemią (2001)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
87

Rodzina Fischerów, prowadząca zakład pogrzebowy, zmaga się z doświadczeniami śmierci. Pozwala im to inaczej patrzeć na otaczającą ich rzeczywistość.

polecasz tę produkcję? 50%

41. Świat gliniarzy (2002)

Produkcja Gatunek Dramat, Kryminał Nasza ocena
87

Skorumpowany policjant przewodzi grupą uderzeniową do zadań specjalnych.

polecasz tę produkcję? 50%

42. Zadzwoń do Saula (2015)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
87

Pechowy prawnik robi wszystko, by zaistnieć na sądowej scenie w Albuquerque.

polecasz tę produkcję? 50%

43. Shameless – Niepokorni (2011)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia Nasza ocena
87

Fiona sama wychowuje piątkę rodzeństwa, gdyż jej matka zostawiła rodzinę, zaś ojciec jest nieustannie pijany.

polecasz tę produkcję? 50%

44. Dom z papieru (2017)

Produkcja Gatunek Akcja Nasza ocena
86

Ośmioro zamaskowanych przestępców napada na hiszpańską mennicę narodową. Ich przedstawicielem jest tajemniczy Profesor, który prowadzi negocjacje z policją.

polecasz tę produkcję? 50%

45. Wikingowie (2013)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
86

Młody wiking, Ragnar Lothbrok, pragnie, by wyprawy łupieżcze odbywały się nie tylko na wschód, ale także w kierunku przeciwnym.

polecasz tę produkcję? 50%

46. Synowie Anarchii (2008)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
86

Jax Teller, wiceprezydent i syn założyciela motocyklowego gangu, odnajduje stare dzienniki ojca. Pod ich wpływem postanawia dokonać zmian w klubie.

polecasz tę produkcję? 50%

47. Zakazane Imperium (2010)

Produkcja Gatunek Dramat, Kryminał Nasza ocena
86

Historia polityka, który zarabia wielkie pieniądze z handlu alkoholem w czasie prohibicji oraz rządzi Atlantic City.

polecasz tę produkcję? 50%

48. Ania, nie Anna (2017)

Produkcja Gatunek Melodramat, Przygodowy Nasza ocena
85
zobacz zwiastun

Ania, nie Anna to serial należący do gatunku idealnych. Dlaczego? W centrum fabularnym znajduje się tytułowa Ania, która jest znakomicie grana przez Amybeth McNulty. Bohaterka jest niezwykle gadatliwa, roztrzepana, wiecznie zamyślona i uwielbia marzyć. Hit Netflixa ma w sobie jeszcze parę elementów, których nie znajdziemy w innych adaptacjach powieści Lucy Maud Mongomery. Serial został unowocześniony o wątki LGBT, związane z feminizmem i rasizmem. To świetny edukacyjny zabieg, który pozwala uświadomić sobie o istniejących w XIX wieku problemach. Fabuła zdradza nam także wiele nowych informacji na temat Maryi i Mateusza, a także dzieciństwa Ani.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

49. Ghul (2018)

Produkcja Gatunek Horror, Religijny, Sensacyjny, Thriller Nasza ocena
85

Nida Rahim ujawnia antyrządowe działania swojego ojca. Pomaga jej to dostać posadę przesłuchującej w tajemniczym ośrodku wojskowym Megdoot 31.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

50. BoJack Horseman (2014)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
85
zobacz zwiastun

BoJack Horseman, koń-aktor znany z emitowanego w latach 90. sitcomu, próbuje ratować swoją karierę w brutalnym świecie gwiazd i celebrytów.

polecasz tę produkcję? 50%

51. Louie (2010)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia Nasza ocena
85

Serial jest luźno oparty na życiu Louisa C.K. pokazując go na scenie jako komika i poza nią jako ojca dwóch córek, który jest świeżo po rozwodzie.

polecasz tę produkcję? 50%

52. Spartacus: Krew i piach (2010)

Produkcja Gatunek Akcja, Przygodowy Nasza ocena
85

Skazany na niewolę Spartakus jednoczy wokół siebie armię niewolników i podejmuje walkę z wojskami Republiki.

polecasz tę produkcję? 50%

53. Nie z tego świata (2005)

Produkcja Gatunek Dramat, Horror Nasza ocena
85

Dwóch braci wypowiada wojnę siłom zła.

polecasz tę produkcję? 50%

54. W garniturach (2011)

Produkcja Nasza ocena
85

Dzięki swojej fotograficznej pamięci i ponadprzeciętnej inteligencji Mike Ross zdobywa pracę u Harveya Spectera. Jednak firma, w której pracuje, zatrudnia jedynie prawników z Uniwersytetu Harvarda.

polecasz tę produkcję? 50%

55. Mr. Robot (2015)

Produkcja Gatunek Dramat, Thriller Nasza ocena
85

Grupa hakerów planuje atak na międzynarodową korporację Evil Corp.

polecasz tę produkcję? 50%

56. Wielkie kłamstewka (2019)

Produkcja Gatunek Czarna komedia Nasza ocena
85
zobacz zwiastun

W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane (Shailene Woodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (Reese Witherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą (Laura Dern). Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

57. The Boys (2019)

Produkcja Nasza ocena
85
zobacz zwiastun

W fikcyjnym świecie, w którym superbohaterowie są zepsutymi przez sławę celebrytami, a każdy ich błąd i złamanie prawa jest skrzętnie tuszowane przez zespół marketingowców, grupa czterech mężczyzn postanawia zemścić się na superbohaterach, którzy wyrządzili im krzywdy. Z czasem odkrywają coraz mroczniejsze sekrety hołubionych przez społeczeństwo herosów przez co sami są w niebezpieczeństwie.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

58. Killing Eve (2018)

Produkcja Gatunek Akcja Nasza ocena
85

Eve (Sandra Oh) to znudzona pracą biurową agentka MI5, która nie zrealizowała swoich marzeń o byciu szpiegiem. Natomiast Villanelle (Jodie Comer) to psychopatyczna, pozbawiona lęku zabójczyni uzależniona od luksusowego życia, na które może sobie pozwolić dzięki swojej brutalnej profesji. Pewnego dnia Eve otrzymuje zadanie wyśledzenia Villanelle, zanim ta ponownie zaatakuje.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

59. Zagubieni (2004)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
84
zobacz zwiastun

Jeden z najpopularniejszych i najważniejszych seriali w historii telewizji. Grupa nieznanych sobie pasażerów lotu Oceanic 815, próbuje przeżyć na tajemniczej wyspie po katastrofie ich samolotu. Lost stał się istnym fenomenem, który zapoczątkował złotą erę seriali XXI wieku. Świetnie rozrysowani bohaterowie i niezwykłe zdarzenia, mające miejsce na wyspie, zgromadziły przed telewizorami miliony widzów. Pomimo nieco słabszych, późniejszych sezonów oraz kontrowersyjnego zakończenia, o Zagubionych dyskutuje się do dzisiaj i serial ten ma wciąż niesłabnące grono fanów.

polecasz tę produkcję? 50%

60. Chef’s Table (2015)

Produkcja Gatunek Dokumentalny Nasza ocena
84
zobacz zwiastun

Ten serial Netflixa spowoduje, że będziecie mieć apetyt na więcej. Ukazuje on pasję gotowania, tworzenia nowych smaków i ich wyrafinowanie. Poznajmy bliżej życie utalentowanych kucharzy, którzy dostarczają prawdziwych smakołyków dla fanów. Dużo pięknych ujęć jedzenia – ten serial to gratka dla każdego, kto kocha jeść.

polecasz tę produkcję? 50%

61. 24 (2001)

Produkcja Gatunek Akcja, Dramat Nasza ocena
84

Agent CTU Jack Bauer ma 24 godziny, by zapobiec zamachom terrorystycznym w USA.

polecasz tę produkcję? 50%

62. Chłopaki z baraków (2001)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
84

Trzech przyjaciół mieszkających na osiedlu barakowozów zamierza wzbogacić się niewielkim kosztem.

polecasz tę produkcję? 50%

63. Współczesna rodzina (2009)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
84

Trzy różne, ale spokrewnione rodziny mierzą się z problemami i utrapieniami w swój własny, komiczny sposób.

polecasz tę produkcję? 50%

64. Skazany na śmierć (2005)

Produkcja Gatunek Akcja, Dramat Nasza ocena
84

Młodszy brat skazanego na śmierć więźnia z Fox River postanawia go uratować. Pozoruje napad na bank, by trafić do tego samego zakładu karnego.

polecasz tę produkcję? 50%

65. Jak poznałem waszą matkę (2005)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
83

Wielu uważa ten serial za bardziej współczesną wersję Przyjaciół, a nieco bardziej złośliwi posądzają nawet twórców o mały plagiat. Serial to ciepła, przezabawna i bystra opowieść o przyjaźni i miłości. Historia poznawania matki jest opowiadana przez bohatera opowieści, Teda Mosby’ego swoim dzieciom. Zabiera mu to co prawda aż dziewięć sezonów, ale czasu spędzonego nad tym serialem nikt nie pożałuje. Dobra zabawa gwarantowana!

polecasz tę produkcję? 50%

66. Żywe Trupy (2010)

Produkcja Gatunek Dramat, Horror Nasza ocena
83
zobacz zwiastun

Serial opowiada o czasie następującym po pandemicznej apokalipsie, po której świat opanowały zombie. Szeryf Rick Grimes podróżuje wraz z rodziną i z garstką ocalałych, w bezustannym poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ciągła presja oraz codzienne zmagania się z zagrożeniem i śmiercią zbierają krwawe żniwo, popychając wielu ku otchłani najgłębszego ludzkiego okrucieństwa. W trakcie walki o przeżycie swojej rodziny, Rick odkrywa, że wszechogarniający strach ocalałych może być dużo bardziej niebezpieczny, niż przemierzające świat zombie.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

67. Californication (2007)

Produkcja Nasza ocena
83

Hank jest autorem jednej poczytnej książki, cierpiącym na niemoc twórczą. W poszukiwaniu weny wikła się w jednonocne przygody erotyczne.

polecasz tę produkcję? 50%

68. Głowa rodziny (1999)

Produkcja Gatunek Animacja, Komedia Nasza ocena
82

Stworzone przez Setha McFarlane’a dzieło jest obrazoburczym komentarzem do współczesnej rzeczywistości, nie znającym absolutnie żadnych świętości. W krótkich skeczach dostaje się absolutnie wszystkim – Bogu, politykom, celebrytom. Każde istotne na świecie wydarzenie czy trend prędzej czy później trafi do tego serialu, by Peter Griffin z rodziną mogli je mniej lub bardziej bezpośrednio wyszydzić. Poziom abstrakcyjnego absurdu, graniczącego z głupotą, osiąga tu po prostu apogeum. Nawet członkowie ekipy Monty Pythona nie byli tak szaleni, jak scenarzyści Głowy rodziny. Pod płaszczykiem idiotyzmu można czasem odnaleźć nawet jakiś morał, ale nie oszukujmy się: wszyscy oglądamy Family Guy’a, żeby się śmiać. I śmiejemy się tak od blisko dwóch dekad, bo twórcom wciąż nie brakuje tematów, które można wziąć na tapetę.

polecasz tę produkcję? 50%

69. One Day At A Time (2017)

Produkcja Nasza ocena
82
zobacz zwiastun

Remake klasycznego sitcomu Normana Leara z 1975 roku, przedstawia perypetie kubańsko-amerykańskiej rodziny, której głową jest samotna oraz bardzo surowa matka. Serial jest bardzo bystry na każdym poziomie, serwując nam niegłupi humor, świetne postacie oraz powiew świeżości w gatunku. One day at the time to sympatyczna, jedyna w swoim rodzaju produkcja, która jest jednocześnie bardzo uniwersalna, bawi i daje do myślenia. Dodatkowym atutem są tu świetnie skonstruowane postacie, których wprost nie da się nie polubić.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

70. Teoria Wielkiego Podrywu (2007)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
82

Dla Leonarda i Sheldona nie ma tajemnic w naukach ścisłych czy grach komputerowych. W relacjach damsko-męskich nie radzą sobie w ogóle.

polecasz tę produkcję? 50%

71. Tabula rasa (2017)

Produkcja Gatunek Thriller Nasza ocena
81
zobacz zwiastun

Wyjątkowy klimat produkcji oryginalnej Netflixa to nie wszystko. Młoda kobieta z amnezją staje się kluczową postacią w zawiłym śledztwie. Jaki będzie jego przebieg? Spora dawka emocji, dobre aktorstwo i intrygująca sprawa idealnie opisują ten serial.

polecasz tę produkcję? 50%

72. Making a Murderer (2015)

Produkcja Gatunek Dokumentalny, Kryminał Nasza ocena
81
zobacz zwiastun

Netflix to prawdziwa kopalnia filmów dokumentalnych. Nie dziwi więc fakt, że postawiono na taki też serial. Po sukcesie, jakim okazał się Przeklęty: Życie i śmierci Roberta Dursta, dostaliśmy napakowany szczegółami Making a Murderer. Tym razem jednak, nie śledziliśmy poczynań kogoś, kto unikał kary za popełnione przestępstwa, ale historię człowieka, który niesłusznie spędził w więzieniu aż 18 lat. Zebranie materiału zajęło Laurze Ricciardi i Moirze Demos aż 10 lat. Głównym bohaterem Making a Murderer jest Steven Avery, który niesłusznie został skazany za napaść na tle seksualnym.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

73. The Punisher (2017)

Produkcja Gatunek Akcja, Dramat Nasza ocena
81
zobacz zwiastun

Serial wywodzi się z uniwersum Marvela i opowiada o żądnym zemsty Franku Castle’u, który utracił całą swoją rodzinę. Po dokonaniu starannie przeprowadzonej zemsty na odpowiedzialnych za śmierć swojej żony i dzieci, Frank Castle odkrywa spisek, który sięga znacznie dalej niż nowojorski światek przestępczy. Teraz, znany na ulicach jako Punisher, będzie musiał odkryć prawdę na temat niesprawiedliwości, które oddziałują na znacznie więcej kwestii, niż wcześniej na jego rodzinę.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

74. Różowe lata 70. (1998)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
81
zobacz zwiastun

Serial "That '70s Show" opowiada o życiu i losach kilku nastolatków z Point Place w Wisconsin w latach 70-tych. Grupa przyjaciół zazwyczaj spędza czas w piwnicy u jednego z nich, myśląc o ich życiu, rodzicach oraz przyszłości.

polecasz tę produkcję? 50%

75. American Horror Story (2011)

Produkcja Gatunek Horror Nasza ocena
81

Harmonowie postanawiają przeprowadzić się, nie mając pojęcia o tym, co miało miejsce w nowym domu. Po czasie odkrywają krwawą i mroczną historię rezydencji.

polecasz tę produkcję? 50%

76. Świat według Bundych (1981)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
81

Losy przeciętnej amerykańskiej rodziny żyjącej w Chicago.

polecasz tę produkcję? 50%

77. Dolina Krzemowa (2014)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
80

Serial komediowy HBO opowiadający o mieszkańcach kalifornijskiej Doliny Krzemowej – bystrych specjalistach od nowych technologii. Amerykańska Dolina Krzemowa to miejsce, w którym spełniają się marzenia pasjonatów nowych technologii. Programista Richard (Thomas Middleditch) mieszka wraz z kumplami w hostelu pełnym hakerów i technomaniaków, którzy marzą o karierze na miarę Marka Zuckerberga. Właścicielem nietypowego hotelu jest Erlich (T.J. Miller), młody milioner, który pozwala im mieszkać u siebie za darmo, pod warunkiem udziału w zyskach z każdego wymyślonego przez nich projektu. Start-upy, deweloperzy aplikacji, firmy internetowe… to hasła, które elektryzują dziś cały świat. Dolina Krzemowa to stworzony przez Mike’a Judge’a (kultowy serial Beavis i Butthead) serial komediowy, który przybliża te wciąż abstrakcyjne pojęcia.

polecasz tę produkcję? 50%

78. Paradise PD (2018)

Produkcja Gatunek Animacja, Komedia Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Jeśli kochacie wulgarny humor łamiący wszelkie normy i tabu, to jest to serial dla was. Produkcja twórców innego, obrazoburczego obrazu, Brickleberry, jest dokładnie taka, jakiej można było się spodziewać – życie małomiasteczkowych policjantów ocieka absurdem i wulgaryzmami, czyli tym, co tygryski lubią najbardziej. Ci, którzy wciąż myślą, że South Park czy Family Guy przesadzają ze swoimi gagami – po Paradise PD zmienicie zdanie.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

79. Atypowy (2017)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia, Obyczajowy Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Bohaterem Atypowego jest nastoletni Sam będący osobą ze spektrum autyzmu. Cały serial oparty jest na jego zmaganiach z codziennością i powolnym wkraczaniem w dorosłość. Sam pragnie mieć dziewczynę i w tej kwestii złotych rad udziela mu jegi przyjaciel Zahid. To nie jest serial, który oglądamy dla oszałamiającej akcji, tylko produkcja z bohaterami bliskimi nam. Sam, Casey,  Evan, Doug i inni są naturalni i tak zwyczajnie, że bardzo łatwo jest się z nimi utożsamić.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

80. Sense8 (2015)

Produkcja Gatunek Dramat, Sci-Fi Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Sense8 to serial stworzony przez Lanę Wachowski, Granta Hilla i J. Michaela Straczynskiego. Opowiada o losach ośmiorga rozsianych po całym świecie bohaterów, którzy doświadczają potężnej wizji i wkrótce stają się ze sobą w niezwykły sposób połączeni. Dzięki temu widzą się i rozmawiają ze sobą tak jakby przebywali w tym samym miejscu, a oprócz tego znają swoje najskrytsze tajemnice. Sensaci nie tylko muszą się oswoić z nową zdolnością i przyzwyczaić do pozostałych członków gromady, ale również dowiedzieć się, dlaczego ich życie jest w niebezpieczeństwie.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

81. Daredevil (2015)

Produkcja Gatunek Akcja, Kryminał Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Pierwszy sezon amerykańskiego serialu Daredevil opowiada historię Matta Murdocka, niewidomego prawnika, który dzięki wyczulonym pozostałym zmysłom i umiejętnościami walki wręcz, zwalcza przestępczość w Nowym Jorku jako zamaskowany superbohater Daredevil. Jego główny antagonistą jest Wilson Fisk, który razem z chińską mafią narkotykową, japońską Jakuzą oraz Rosjanami handlującymi żywym towarem, próbuje wdrożyć swoją wizję odbudowy Hell’s Kitchen po ataku Chitauri na Nowy Jork.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

82. Detektyw Monk (2002)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
80

Konsultant policji cierpiący na nerwicę natręctw rozwiązuje zagadki kryminalne.

polecasz tę produkcję? 50%

83. Mindhunter (2018)

Produkcja Gatunek Thriller Nasza ocena
80
zobacz zwiastun

Jest rok 1979. Dwóch agentów FBI zostaje wyznaczonych, aby przesłuchać osadzonych w więzieniu seryjnych morderców i wykorzystać pozyskaną wiedzę do zamknięcia nierozwiązanych spraw.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

84. Grace i Grace (2017)

Produkcja Gatunek Biograficzny, Dramat Nasza ocena
79
zobacz zwiastun

W tym z kolei serialu poznajemy Grace Marks, mieszkającą w Górnej Kanadzie młodą ubogą służącą o irlandzkich korzeniach. W 1843 r. oskarżono ją wraz ze stajennym o brutalne zabójstwo ich wspólnego chlebodawcy Thomasa Kinneara oraz jego gospodyni Nancy Montgomery. Stajennego ostatecznie powieszono, natomiast Grace skazano na dożywocie. Ze względu na jej rzekomy udział w sensacyjnym podwójnym morderstwie osadzona szybko stała się najbardziej tajemniczą i fascynującą kobietą w Kanadzie lat 40. XIX wieku. Poznajemy z jej perspektywy poprzednie lata życia kobiety. Serial wciąga i pobudza do wielu wzruszeń.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

85. Mindhunter (2017)

Produkcja Gatunek Kryminał, Psychologiczny, Thriller Nasza ocena
79
zobacz zwiastun

Serial jest oparty na książce Marka Olshakera oraz Johna Douglasa, najwybitniejszego profilera w dziejach FBI opowiadającej o jego najsłynniejszych śledztwach oraz próbach wniknięcia w umysły seryjnych morderców. Akcja produkcji osadzona jest w 1979 roku, a głównym bohaterem jest młody i ambitny agent FBI Holden Ford. Gdy go poznajemy, pracuje jako negocjator i podczas jednej z akcji dochodzi do nieoczekiwanego zwrotu akcji, w wyniku którego nasz bohater zaczyna zauważać, że FBI nie ma tak naprawdę zielonego pojęcia o kryminalistach. Jego niezaspokojona ciekawość i głód wiedzy sprawia, że powoli próbuje zmienić ten stan rzeczy.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

86. Orange Is the New Black (2013)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia Nasza ocena
79
zobacz zwiastun

Serial oparty jest bestsellerowym pamiętniku pod tym samym tytułem autorstwa Piper Kerman i przedstawia życie więźniarek. W Polsce rzeczona książka znana jest pod tytułem Dziewczyny z Danbury. Orange Is the New Black. Ceniona wśród widzów i krytyków godzinna seria posiada zróżnicowaną obsadę, w której skład wchodzą następujące gwiazdy: Taylor Schilling, Uzo Aduba, Kate Mulgrew, Laura Prepon, Laverne Cox, Dascha Polanco, Danielle Brooks, Selenis Leyva, Samira Wiley, Taryn Manning, Yael Stone, Jackie Cruz, Lea DeLaria, Adrienne C. Moore, Elizabeth Rodriguez, Michael Harney i Nick Sandow.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

87. Ostry Dyżur (1994)

Produkcja Gatunek Dramat Nasza ocena
78

Historia lekarzy pracujących w County General, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym.

polecasz tę produkcję? 50%

88. Ozark (2017)

Produkcja Gatunek Dramat, Kryminał Nasza ocena
76
zobacz zwiastun

Głównymi bohaterami serialu są Byrde’owie. Tata Marty, mama Wendy i ich nastoletnie dzieci, Charlotte oraz Jonah – są przykładną rodzinką. Jest tylko jedna mała skaza na tym pięknym obrazku: Marty jest mózgiem operacji prania pieniędzy drugiego pod względem wielkości meksykańskiego kartelu narkotykowego. Ciążący na nim mafijny dług sprawia, że postanawia wyjechać z Chicago i ukryć się w Ozark w stanie Missouri.

polecasz tę produkcję? 50%

89. Specjalista od niczego (2015)

Produkcja Gatunek Komedia, Romans Nasza ocena
76
zobacz zwiastun

Ambitny, zabawny, o kinowym posmaku, a także równocześnie szeroko zakrojony i mocno osobisty serial zatytułowany Specjalista od niczego porusza takie tematy jak: trudności z umawianiem się przez sieć, religia, nawiązywanie kontaktu z rodziną i w jaki sposób znaleźć najlepszy makaron na obiad. Specjalista od niczego to dzieło Universal Television wykonane na życzenie platformy Netflix.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

90. Godless (2017)

Produkcja Gatunek Dramat, Western Nasza ocena
76
zobacz zwiastun

Akcja serialu Godless skupia się na szefie gangu, Franku Griffinie, który wyrusza w pościg za Royem Goodem. Ten, uciekając przed zemstą, znajduje kryjówkę u wdowy Alice Fletcher, mieszkającej w miasteczku La Belle w stanie Nowy Meksyk. Kiedy mieszkańcy miejscowości dowiadują się, że w kierunku La Belle zmierza przestępcza banda Griffina, postanawiają bronić miasteczka. W rolach głównych występują Michelle Dockery, Jeff Daniels i Jack O’Connell. Muzyką zająl się Carlos Rafael Rivera.

polecasz tę produkcję? 50%

91. Teoria Wielkiego Podrywu (2007)

Produkcja Nasza ocena
75

Leonard, Sheldon, Amy, Penny, Howard, Bernadette i Rajesh to paczka przyjaciół, którzy niekoniecznie są do siebie idealnie dobrani. Są grupką składająca się z silnych indywidualności, których łączy niesamowita więź. Najbardziej śmieszy postać Sheldona, zarozumiałego i egocentrycznego fizyka, który swoją dykcją, słowami, a właściwie całym zachowaniem doprowadza do zabawnych sytuacji. Penny, która idealnie kontrastuje się z nim i na dodatek jest jego sąsiadką potrafi rozbawić do łez swoją naturalnością. Tak samo jak dialogi Howarda z jego matką… Nie ma tu odcinka, który nie rozśmiesza do łez. Poza tym, serial zawiera także sceny innego rodzaju: od smutnych i negatywnych, aż po wzruszające i radosne.

polecasz tę produkcję? 50%

92. Telefonistki (2017)

Produkcja Gatunek Dramat, Obyczajowy Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Lata 30-te w Madrycie i cztery Telefonistki, walczące o prawa kobiet oraz próbujące odnaleźć swoje miejsce w świecie i w nowej roli. Las Chicas del Cable to przede wszystkim ciekawy, nietuzinkowy scenariusz, tym razem w bardzo hiszpańskim klimacie, przypominającym nieco telenowele (ale w tym przypadku nie ma tu nic złego). Są wątki miłosne oraz kryminalne, a pełnokrwiste bohaterki prowadzą naprawdę burzliwe życie. Warto wspomnieć też o doskonałej charakteryzacji i świetnym oddaniu przez twórców klimatu epoki. Dobry, wciągający i inteligentny serial o kobietach, nie tylko dla kobiet.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

93. Santa Clarita Diet (2017)

Produkcja Gatunek Czarna komedia Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Przykładna typowa bizneswoman z przedmieść. Mąż, nastoletnia córka i grono sąsiadów do wspólnego grillowania. I do tego zombie. No właśnie. Sheila, główna bohaterka, pewnego dnia odkrywa, że zmieniła się w zombie, przez jedzenie, które wcześniej musiała zjeść. Przechodzi więc powoli na bardziej krwistą dietę, przy okazji próbując utrzymać swoje życie w ryzach. Wszystko utrzymane jest w tonie czarnej komedii, która rozbawi widzów nie raz. Choć trzeba oczywiście wziąć po prawkę na ilość krwi w sporej ilości scen.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

94. Jessica Jones (2015)

Produkcja Gatunek Akcja Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Prawdę powiedziawszy, określenie „superbohaterka” odnosi się do naszej protagonistki raczej z lekkim naciągnięciem faktów – przynajmniej jeżeli chodzi o chwilę, gdy ją poznajemy. Kobieta odrzuciła swoje  poprzednie życie, zostając prywatnym detektywem, zajmującym się głównie tropieniem niewiernych partnerów. Przeszłość jednak daje o sobie znać, i to podczas jednego ze, zdawałoby się, rutynowych zleceń. Jessice przyjdzie wkrótce wybierać pomiędzy pozostaniem w ukryciu a zmierzeniem się z podążającą za nią mroczną przeszłością.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

95. Marco Polo (2014)

Produkcja Gatunek Dramat, Historyczny, Przygodowy Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Podróżnik Marco Polo dociera do Azji, gdzie zostaje gościem wielkiego władcy mongolskiego. Aby przeżyć na dworze pełnym intryg, musi wykorzystać swoje umiejętności w walce i politycznej grze.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

96. Nie ma jak w rodzinie (2015)

Produkcja Gatunek Animacja, Komedia Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Życiowe perypetie rodziny Murphych w latach 70. W czasach, gdy dzieci były dziećmi, piwo lało się strumieniami, a facet mógł rozsiąść się po pracy przed telewizorem.

polecasz tę produkcję? 50%

97. Maniac (2018)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia, Psychologiczny Nasza ocena
75
zobacz zwiastun

Dwójka trapionych problemami nieznajomych nawiązuje więź podczas nowatorskiego badania przeprowadzonego przez zakompleksionego lekarza i niestabilny emocjonalnie komputer. Całość wyreżyserował Cary Fukunaga (Beasts of No Nation, serial Detektyw), a scenariusz został napisany przez Patricka Somerville’a, który dokonał adaptacji norweskiego serialu z 2014 roku.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

98. Trzynaście powodów (2017)

Produkcja Gatunek Dramat, Melodramat Nasza ocena
74
zobacz zwiastun

Pierwszy sezon Trzynastu powodów przedstawia nam bliżej nastoletniego nerda Claya Jensena, który musi poradzić sobie z samobójczą śmiercią swojej bliskiej przyjaciółki Hannah. Okazuje się jednak, że dziewczyna pozostawiła po sobie trzynaście kaset, na których ujawnia 13 powodów, dlaczego postanowiła odejść.  Niektóre z taśm są naprawdę szokujące i pozostawiają widza z wieloma pytaniami. Produkcja przeznaczona jest dla młodzieży, ponieważ wielu z nich dotkniętych jest także gnębieniem lub innymi formami przemocy. Twórcy serialu w trakcie kampanii reklamowej 2. sezonu uruchomili także specjalną stronę internetową, gdzie nastolatki mogą uzyskać pomoc.  Trzynaście powodów nie przedstawia nam oryginalnych bohaterów, ale w sposób szczegółowy omawia niestety częste problemy młodzieży.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

99. Castlevania (2017)

Produkcja Gatunek Animacja, Fantasy, Przygodowy Nasza ocena
74
zobacz zwiastun

Pierwszy, 4-odcinkowy sezon Castlevanii był pozytywnym zaskoczeniem, ponieważ mało kto spodziewał się znośnej adaptacji gry wideo. Serial został dobrze przyjęty przez widzów oraz krytyków, więc Netflix i Konami szybko zdecydowali się na kontynuację, którą zapowiedziano niedługo po premierze pierwszego sezonu. Warto nadmienić, że scenariusz do tej historii napisał nie kto inny jak sam Warren Ellis, jeden z najlepszych komiksowych scenarzystów XXI wieku, znany z takich dzieł jak Ultimate Fantastic FourBlack Summer czy Frankenstein’s Womb

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

100. Strzelec (2016)

Produkcja Gatunek Akcja, Sensacyjny Nasza ocena
74
zobacz zwiastun

Szanowany weteran podczas akcji zostaje wrobiony w morderstwo. Nakręcony na podstawie powieści Stephena Huntera mocny serial o wartkiej akcji, który spodoba się nie tylko miłośnikom tego gatunku. Nie jest to co prawda ambitna produkcja, która wniesie do Waszego życia coś nowego, ale możecie się spodziewać po prostu dobrej, niezobowiązującej rozrywki. Atutem Strzelca jest świetna ścieżka dźwiękowa

polecasz tę produkcję? 50%

101. ALF (1986)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
74

Na dachu rodziny Tannerów rozbija się statek kosmiczny. Gospodarze postanawiają przygarnąć nieznajomego, który pochodzi z planety Melmac.

polecasz tę produkcję? 50%

102. GLOW (2017)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia, Sportowy Nasza ocena
72
zobacz zwiastun

GLOW to serial na podstawie krótko emitowanego, ale uwielbianego programu z lat 80. Jest to fikcyjna opowieść o Ruth Wilder (Alison Brie), bezrobotnej aktorce żyjącej w Los Angeles w latach 80., która ma ostatnią szansę, by zostać gwiazdą. Tym razem może wzbić się na wyżyny spandeksowego świata wrestlingu kobiet. Ruth konkuruje z 12 innymi odmieńcami z Hollywood oraz z Debbie Eagan (Betty Gilpin) — byłą aktorką serialową, która porzuciła karierę na rzecz macierzyństwa. Życie Debbie nie poukładało się jednak zgodnie z doskonałym planem, dlatego musiała wrócić do pracy. Mentorem 14 kobiet podczas ich wspinaczki po szczeblach kariery wrestlingowej jest Sam Sylvia (Marc Maron) — skończony reżyser filmów klasy B, który nie stroni od kokainy.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

103. 3% (2016)

Produkcja Gatunek Sci-Fi, Thriller Nasza ocena
71
zobacz zwiastun

Brazylijska produkcja Netflixa skupia się na walce o przetrwanie i o lepsze życie. W przyszłości świat jest jednym wielkim slumsem — z wyjątkiem wyspiarskiego raju zamieszkiwanego przez 3% wybranych. Każdy ma tylko jedną szansę, by się tam dostać.

polecasz tę produkcję? 50%

104. Love (2016)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia, Romans Nasza ocena
71
zobacz zwiastun

Nasze zestawienie otwiera interesujący serial o miłości… ale miłości zupełnie nietypowej. Bohaterowie, czyli zakochana para – Gus i Mickey – umawiają się, że ich związek będzie pozbawiony jakichkolwiek zobowiązać. Czy się im udaje? Musicie przekonać się sami! Historia na pierwszy rzut oka może wydawać się banalna, jednak za sprawą przywar głównych bohaterów wcale nie będzie tak łatwo i kolorowo jak na przykład w filmie Sex Story z Natalie Portman. Serial współtworzony jest przez Judd Apatow (znany ze stworzenia Dziewczyn) i mieści w sobie niewyobrażalną ilość ironii i czarnego humoru, co działa oczywiście in plus. Polecamy każdemu, szukającemu nietypowych produkcji o miłości!

polecasz tę produkcję? 50%

105. Dwóch i pół (2003)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
71

Świeżo rozwiedziony Alan Harper wprowadza się do mieszkania swojego brata – Charliego wraz z 10-letnim synem.

polecasz tę produkcję? 50%

106. Alienista (2018)

Produkcja Gatunek Thriller Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

Dr Laszlo Kreizler to znany psycholog, który w Nowym Jorku prowadzi swoją praktykę. Pewnego dnia zaczyna interesować się przerażającymi morderstwami popełnianych na prostytuujących się chłopcach. W skomplikowanym śledztwie pomaga mu ilustrator John i Sara, pierwsza kobieta pracująca w policji. Serial znakomicie łączy ze sobą klimat XIX wieku z elementami grozy i wręcz odrażającymi (ale dobrymi) ujęciami. Każdy z głównych bohaterów otrzymuje swoje 5 minut, podczas których we freudowski sposób dokonujemy na nich analizy. Całość serialu dopełnia idealnie mroczny soundtrack budujący napięcie. Alienista to pozycja obowiązkowa, choć skierowana raczej do ludzi o mocnych nerwach.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 0%

107. Szkoła dla elity (2018)

Produkcja Gatunek Dramat, Thriller Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

Szkoła dla elity rozpoczyna się w sposób bardzo prosty, a nawet oczywisty. Do szkoły dla bogaczy trafia trójka stypendystów – Samuel (Itzan Escamilla), Christian (Miguel Herran) i Nadia (Mina El Hammani). Pierwszy z nich to typowy dobry chłopak, który pomaga matce w utrzymaniu domu. Drugi to jego przeciwieństwo, a w głowie mu jedynie zabawa. Trzecia to Muzułmanka, która musi odnaleźć się w totalnie nowej rzeczywistości, a pochodząc z konserwatywnego domu nie jest to łatwe.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

108. Four Weddings and a Funeral (2019)

Produkcja Gatunek Komedia romantyczna Nasza ocena
70
zobacz zwiastun

Four Wedding and a Funeral kręci się wokół czwórki amerykańskich przyjaciół, którzy po latach spotykają się na weselu w Londynie. Maya (Nathalie Emmanuel) zajmuje się pisaniem przemówień dla kongresmena, z którym ma romans, Duffy (John Reynolds) jest nauczycielem i niespełnionym autorem powieści, Ainsley (Rebbeca Rittenhouse) jest uprzywilejowaną dziewczyną, którą w wieku trzydziestu lat dogania dorosłość, a Craig (Brandon Mychal Smith) pracuje w finansach i nikt nie lubi jego dziewczyny. Pierwsze zaskoczenie przychodzi, kiedy okazuje się, że przypadkowo poznany przez Mayę na lotnisku chłopak jest de facto narzeczonym Ainsley, którą niestety zostawia przed ołtarzem.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

109. Luke Cage (2016)

Produkcja Gatunek Akcja, Kryminał, Sci-Fi Nasza ocena
68
zobacz zwiastun

Głównym bohaterem serialu jest Mike Colter, który wciela się w tytułowego bohatera. Na małym ekranie towarzyszą mu Simone Missick jako Misty Knight, Frank Whaley wcielający się w Rafaela Scarfe’a, Mahershala Ali w roli głównego antagonisty – Cottonmoutha, a także Theo Rossi – Shades, Alfre Woodard – Mariah Dillard i Rosario Dawson odgrywająca kultową Claire Temple.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

110. Unbreakable Kimmy Schmidt (2015)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
68
zobacz zwiastun

Komedia Tiny Fey to prawdziwa pochwała jej talentu. Tytułowa bohaterka 15 lat swojego życia spędziła w bunkrze przekonana, że przeżyła koniec świata. Po wydostaniu się z podziemnego więzienia postanowiła osiąść w Nowym Jorku i tam zacząć życie na nowo. Poznała wspaniałych przyjaciół, znalazła miłość, pracę, zaczęła się uczyć. Kimmy dojrzewa, zaczyna rozumieć pewne rzeczy. Jest radosna i optymistyczna, ale też pozwala sobie na momenty słabości, złości i płaczu. Pod płaszczykiem absurdu i śmiesznych żartów, twórcy ukryli kobietę, która nie miała szczęśliwego dzieciństwa, a potem na 15 lat zniknęła i nikt jej nie szukał. Kiedy zdejmiemy z Unbreakable Kimmy Schmidt komediową otoczkę, okaże się, że jest to serial z głębokim i dramatycznym przesłaniem.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

111. Marseille (2016)

Produkcja Gatunek Polityczny, Thriller Nasza ocena
66
zobacz zwiastun

Francuska wersja House of Cards. Fabuła serialu koncentruje się na nadchodzących wyborach na urząd mera Marsylii. Robert Taro (Gerard Depardieu), obecny mer, piastujący swój urząd od 25 lat, będzie musiał się zmierzyć z młodym, ambitnym, bezlitosnym, byłym protegowanym. W rolach głównych zagrali Gerard Depardieu i Benoit Magimel.

polecasz tę produkcję? 50%

112. Pełniejsza chata (2016)

Produkcja Gatunek Familijny, Komedia Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Pełniejsza chata opowiada o życiu D.J Tanner-Fuller, która zostaje wdową z trójką dzieci. Do jej domu sprowadza się jej siostra Stephanie oraz przyjaciółka Kimmy. Wątków jest wiele, a w serialu czuć przede wszystkim rodzinny klimat. W obsadzie znajdują się m.in. Candace Cameron Blue, Jodie Sweetin czy Andrea Barber.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

113. American Vandal (2017)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
65
zobacz zwiastun

Amerykański Wandal doczekał się na platformie dwóch sezonów, z czego drugi został przyjęty jeszcze lepiej niż pierwszy. A już pierwszy sezon zdobył sporą widownię, która nie potrafiła oderwać się od ekranu na kilka godzin po debiucie serii na Netfliksie. Oba sezony skupiają się na dwóch chłopcach bawiących się w detektywów, którzy mają na celu rozwiązać sprawy wandalizmu w amerykańskich szkołach, w których oskarżeni wciąż twierdzą, że są niewinni.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

114. Chilling Adventures of Sabrina (2018)

Produkcja Gatunek Fantasy, Horror Nasza ocena
65
zobacz zwiastun
polecasz tę produkcję? 50%

115. Zagubieni w kosmosie (2018)

Produkcja Gatunek Sci-Fi Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Zagubieni w kosmosie to historia rodziny Robinsów, która wyrusza w kosmos w poszukiwaniu nowego domu. Nieoczekiwanie ląduje na obcej im planecie i próbuje na niej przetrwać. Nie jest to oczywiście łatwe, bo oprócz nieznanego im terenu, Robinsonowie (a dokładniej głowy rodziny – rodzice) muszą zmierzyć się z niewesołą przeszłością i znaleźć wspólny język, by naprawić swoje małżeństwo i ochronić dzieci przed niebezpieczeństwami planety.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

116. Przyjaciele z uniwerku (2017)

Produkcja Gatunek Komedia Nasza ocena
60
zobacz zwiastun

Fabuła serialu koncentruje się na grupie przyjaciół z czasów studiów na Harvardzie, którzy obecnie zbliżają się do czterdziestki, odnosząc sukcesy (lub wręcz przeciwnie) w życiu prywatnym i zawodowym. Poznamy łączące ich często skomplikowane relacje, dawne miłości, przyjaźnie i efekty konfrontacji dorosłego życia z ideałami młodości.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

117. Altered Carbon (2018)

Produkcja Gatunek Dramat, Sci-Fi Nasza ocena
55
zobacz zwiastun

Fabuła opiera się na cyberpunkowej powieści Richarda K. Morgana, która prezentuje daleką przyszłość – przemieszczamy się w czasie o ponad 300 lat. Technologia przekształciła społeczeństwo – świadomość zapisywana jest na „dyskietkach” umieszczonych w szyi, dzięki czemu ludzkie ciała są wymienne, a śmierć dzieli się na zwykłą (śmierć ciała) oraz prawdziwą (śmierć „dyskietki”). Głównego bohatera poznajemy podczas wybudzenia po tym jak przez 250 lat jego umysł był uwięziony „w lodzie”.  Znakomity klimat!

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

118. Safe (2018)

Produkcja Gatunek Thriller Nasza ocena
50
zobacz zwiastun

Zamknięte strzeżone osiedle w brytyjskim miasteczku. Znika dziewczyna i jej chłopak. Ojciec dziewczyny wpada w panikę, rodzice chłopaka jeszcze się nie przejmują. Zaglądamy więc w życie mieszkańców okolicy, poznając urywki historii, które mają nas doprowadzić do rozwikłania tajemnicy. Serial stworzony został na podstawie scenariusza Harlana Cobena, jednego z najbardziej popularnych autorów thrillerów.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 100%

119. Insatiable (2018)

Produkcja Gatunek Dramat, Komedia Nasza ocena
34
zobacz zwiastun

Główna bohaterka serialu, Patty Bladell (Debby Ryan), byłaby całkiem przeciętną licealistką, jakich wiele, tyle, że poza właściwie jedną osobą, wszyscy w szkole widzą tylko jej nadwagę. Dziewczyna szybko staje się w ich oczach jedynie „Fatty Patty”, wygodnym obiektem do kpin oraz „żartów”, które nazwać można jedynie znęcaniem się. Wszystko zmienia się, gdy zajadającą smutki bohaterkę od grubasów wyzywa chcący wydębić od niej batona bezdomny. Czara goryczy się przelała i bezczelny typ dostaje z pięści między oczy. A także – oddaje Patty, łamiąc jej szczękę. Trzy miesiące na płynnej diecie magicznie odmieniają sylwetkę dziewczyny (nie został ani centymetr rozciągniętej skóry! Brzuszek jest śliczny i jędrny!), zmieniając ją ze szkolnego pośmiewiska w potencjalną Miss Ameryki. Naturalnie, jeśli wcześniej nie zostanie skazana za napaść ani nie trafi do więzienia.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

120. Roswell. New Mexico (2017)

Produkcja Nasza ocena
10
polecasz tę produkcję? 50%

121. Midnight, Texas (2017)

Produkcja Gatunek Fantasy

W niewielkim, amerykańskim miasteczku Midnight normalność jest przereklamowana. Wiedźmy, wampiry, demony, silne medium i mniej lub bardziej upadli aniołowie są na porządku dziennym. Podobnie jak zawodowe zabójczynie oraz tygrysołaki. Niezależnie od zawodu, pochodzenia czy mocy, to wciąż mieszkańcy miasteczka, których obowiązuje jedna główna zasada: obywatel nie jest pożywieniem. Jest jednak wielu przybyszy, którzy chcieliby złamać ten zakaz.

nasza recenzja
polecasz tę produkcję? 50%

122. Lucyfer (2015)

Produkcja Gatunek Akcja, Familijny, Komedia

Znudzony diabeł porzuca rolę władcy piekieł i przenosi się do Los Angeles, gdzie otwiera klub nocny i zaczyna towarzyszyć pani detektyw z wydziału zabójstw.

polecasz tę produkcję? 50%

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?