Advertisement

TOP 10 – Charlize Theron najlepsze role

Charlize Theron to jedna z najbardziej rozchwytywanych twarzy Hollywoodu. Piękna i zmysłowa, a do tego niesamowicie utalentowana aktorsko. Każda jej rola w filmie zapada w pamięci na długo, a różnorodność tych kreacji jest olbrzymia. Potrafi  odnaleźć się zarówno w skromnym filmie, jak i wybuchowej produkcji pełnej akcji i pościgów. Dziś świętujemy jej 45 urodziny i prezentujemy jej – według nas – najlepsze role.

TOP 10 – Stanley Kubrick najlepsze filmy

TOP 10 – Vin Diesel najlepsze role

TOP 10 – Woody Harrelson najlepsze role

TOP 10 – Benedict Cumberbatch najlepsze role

10. Królewna Śnieżka i Łowca (2012), reż. Rupert Sanders

Charlize Theron jest najmocniejszym ogniwem całej produkcji. Choć całość jest bardzo dobra i reszta kreacji stoi na przyzwoitym poziomie, to królowa jest tylko jedna. Kiedy widzimy ją na ekranie ulegamy hipnozie, która nas uzależnia. Okrutna królowa pragnie zgładzić Śnieżkę. Do realizacji tego planu potrzebuje Łowcy, który ma wykonać egzekucje. On jednak staje przeciwko złej królowej i pomaga przy organizacji ruchu oporu, w którym fundamentem są charyzmatyczne krasnale. Niezwykle udana ekranizacja popularnej baśni. Jedna z najbardziej oczekiwanych i udanych produkcji. (D. Wajda)

TOP 10 - Najlepsze role Charlize Theron

Fot. Kadr z filmu Królewna Śnieżka i Łowca

 

9. Włoska robota (2003), reż. F. Gary Gray

O tym filmie warto wspomnieć z prostego powodu – aktor (a w tym przypadku aktorka) wszechstronny to osoba, która odnajdzie się w każdym gatunku filmowym. I tego właśnie podjęła się Charlize, było to jej pierwsze spotkanie z typowym kinem rozrywkowym. Debiut może zaliczyć do udanych, bo nie dość, że remake Włoskiej Roboty jest dobrym filmem, to aktorka wyszła autentycznie w roli specjalistki od włamywania się do sejfów. (M. Gontarski)

TM & Copyright © 2002 by Paramount Pictures. All Rights Reserved.

9. Adwokat Diabła (1997), reż. Taylor Hackford

Piękna Mary Ann (Charlize Theron) jest żoną Kevina Lomaxa (Keanu Reeves), pnącego się w górę, ambitnego prawnika z Florydy. Kiedy Kevin dostaje bardzo dobrą propozycje pracy, trafia z niezwykłą partnerką do Nowego Jorku. Po krótkim czasie zostaje najlepszym pracownikiem w swojej branży. W nowej firmie poznaje też uwodzicielską Christabellę (Connie Nielsen), której urokowi nie może się oprzeć. Świetna kreacja Theron, znakomicie prezentuje się u boku Keanu Reevesa. Choć jest w drugim planie rewelacyjnie go zabezpiecza. Całość stanowi intrygującą i trzymającą w napięciu historie. (D. Wajda)

TOP 10 - Najlepsze role Charlize Theron

Fot. Kadr z filmu Adwokat Diabła

8. Słodki Listopad (2001), reż. Pat O’connor

Między Nelsonem Mossem, zagranym przez Keanu Reevesa i Sarą Deever, w którą wciela się Charlize Theron tworzy się intrygujący układ. Choć nie mają ze sobą nic wspólnego postanawiają zbudować relację. Ona jako czarująca, młoda kobieta zmienia co miesiąc partnera, pomagając im w ten sposób radzić sobie z emocjami. Kiedy jednak bohaterka sama zakochuje się w młodym biznesmenie, broni się od głębszej relacji i walczy z uczuciami. Świetny dramat bijący świeżością. Niesamowita Charlize Theron po raz kolejny u boku Keanu Reevesa udowadnia olbrzymie aktorskie umiejętności. Zwłaszcza, że rola ta nie jest taka łatwa jakby się wydawało. (D. Wajda)

TOP 10 - Najlepsze role Charlize Theron

Fot. Kadr z filmu Słodki listopad

7. Kobieta na skraju dojrzałości (2011), reż. Jason Reitman

Jedna z lepszych ról, gdzie Charlize Theron pokazała kwintesencje aktorskich umiejętności. Dramat o humorystycznym zabarwieniu, w którym aktorka zaprezentowała to co posiada najlepsze. Choć cała produkcja nie jest nadzwyczajna, to nasza jubilatka daje rade. Charlize Theron w roli Mavis jest antypatyczna, ironiczna i wiecznie znudzona, która walczy z rutyną i marazmem. Dlatego młoda rozwódka postanawia wrócić do rodzinnego miasteczka i walczyć o miłość, która jest jej przeznaczona. Problem pojawia się wtedy, kiedy okazuje się, że jej wybranek jest już żonaty i urodziły mu się dzieci. (D. Wajda)

TOP 10- Najlepsze role Charlize Theron

Fot. Kadr z filmu Kobieta na skraju dojrzałości

5. Atomic Blonde (2017), David Leitch

Zimna niczym lód, zabójcza jak shotgun, piękna jak zawsze. Elektryzująca, pełna seksapilu agentka MI6 Lorraine Broughton łamie kości szemranym typom i wykonuje tajną misje na terenie Berlina. Charlize Theron jest świetna w tej roli, jej przygotowanie również budzi podziw. Miała ośmiu trenerów, a podczas zdjęć złamała dwa tyle zęby. W filmie jej bohaterka uwodzi, broczy krwią, chodzi poobijana pełna siniaków. Świetne wczucie się w role, no i Charlize lubi grać twarde babki. Tutaj udowadnia, że potrafi być twardsza niż nie jeden facet. I nikt tak zmysłowo nie pije wódki jak ona. (M. Gontarski)

Fot. kadr z filmu Atomic Blonde

4. Mad Max: Na drodze gniewu (2015), reż. George Miller

Kolejna rola, w której nasza gwiazda mniej mówi, a więcej robi. I pomimo tego, iż aktorka zgoliła głowę nadal pociąga, działa na zmysły, a przede wszystkim jej Furiosa to babka z krwi i kości. Oczywiście bezbłędnie zagrana. Od lat nie uświadczyliśmy w kinie tak dobrze przedstawionej, twardej roli damskiej. Charlize przełamuje tę falę, tworząc z Tomem Hardym niezapomniany duet. Film jest pełen akcji, eksplozji, typów z ognistymi gitarami i szybkiego tempa, a aktorka wyłania się na pierwszym plan, zostawiając wszystko w tyle. (M. Gontarski)

Fot. kadr z filmu Mad Max: na drodze gniewu

3. Daleka Północ (2005), reż. Niki Caro

Dramat w reżyserii Niki Caro dotyka delikatnej rzeczywistości. Kiedy Josey Aimes (Charlize Theron) ucieka do rodzinnego miasteczka przed maltretującym mężem postanawia zatrudnić się w kopalni. Pragnie zrobić wszystko aby odnaleźć spokój i odzyskać normalne życie. Okazuje się, że ona i reszta kobiet zaczyna być fizycznie i psychicznie molestowana. Rodzina Aimes rzuca wyzwanie władzom kopalni i zaczyna sądową wojnę. Charlize Theron jak zwykle prezentuje w tej produkcji aktorstwo wysokich lotów. Niesamowita historia zbudowana na znakomitych kreacjach w obsadzie. Ten film to idealna okazja, aby przyjrzeć się nieocenionemu talentowi samej Theron. (D. Wajda)

TOP 10- Najlepsze role Charlize Theron

Fot. Kadr z filmu Daleka północ

2. Tully (2017), reż. Jason Reitman

Charlize Theron w roli Marlo to jedna z jej najdojrzalszych kreacji, ale i tym razem leży na jej barkach odegranie kobiety o mocnym charakterze. Jest matką wychowującą dwójkę dzieci, jednak przy narodzinach trzeciego jej superbohaterki limit się kończy i zatrudnia do pomocy opiekunkę. Starcie dwóch osobowości jest świetną okazją do pokazu aktorskich umiejętności, przede wszystkim Charlize. To rola spokojna, przy której nie widać ani krztyny udawania, a pokazuje jak trudne jest zadanie matki – poświęcenie, wycieńczenie, złość ale i radość na jej twarzy są niesamowicie realne.

Fot. kadr z filmu Tully

1. Monster (2003), reż. Patty Jenkins

Bardzo rzadko kiedy gwiazdy ekranu są w stanie przejść tak olbrzymią, niekorzystną dla ich wyglądu metamorfozę, aby idealnie wpasować się w role. Charlize nie miał oporów, aby przybrać na masie 13 kilogramów oraz pozwolić sobie na specjalną, oszpecającą charakteryzacje. Oczywiście Oscar nie powędrował w jej ręce tylko z tego względu. To genialna kreacja zabójczyni Aileen Wuornos, która poza ukazaniem swojego wewnętrznego, okrutnego potwora potrafi wykrzesać z siebie ludzkie uczucia. Oglądając ją na ekranie jesteśmy targani rożnymi emocjami, przez wstręt na litości kończąc. To również świetna historia, ale obsadzenie tak utalentowanej aktorki w tej roli było strzałem w dziesiątkę i bardzo wpływa na pozytywny odbiór filmu.

Fot. kadr z filmu Monster

Ranking przygotowali:

Marcin Gontarski

Dawid Wajda

Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Fan kina i seriali. Krążą plotki, że wszystko co jest w odcinkach to obejrzy. Dementuje i po kryjomu ogląda, Zazwyczaj się przyznaje i o tym opowiada. Lubi gadać, nawet nagrywa i wrzuca w formie podcastu na YouTube. Przede wszystkim szuka kreatywności w świecie filmu i telewizji, czegoś nowego, co przyśpieszy bicie jego filmowego serca. W wolnych chwilach ogląda seriale, chodzi do kina i gra na PS4.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?