TOP 10 – Horrory 2019, na które czekamy najbardziej!

W ciągu ostatnich lat możemy zaobserwować wielki renesans horrorów. Nieraz trafią się lepsze pozycje, częściej niestety te gorsze, ale sam trend wydaje się nie mieć końca. Obecny rok obfituje w wiele ciekawych pozycji. Z okazji zbliżającej się premiery Zakonu Świętej Agaty przedstawiamy ranking najbardziej oczekiwanych horrorów 2019 roku według naszej redakcji!


10. Brightburn: Syn ciemności (24.05)

Tym razem horrorowa wersja pytania „co by było, gdyby Superman był zły?”. W tym dość odświeżającym dla gatunku koncepcie  wystąpią m.in. Elizabeth Banks, Davida Denmana, Jacksona A. Dunna, Matta Jonesa i Meredith Hagner.


9. Śmierć nadejdzie dziś 2 (01.03)

Oto pierwszy z tegorocznych sequeli. Tym razem, nasza bohaterka o imieniu Tree (Rothe) odkrywa, że ciągłe umieranie było zdecydowanie prostsze, niż to, co czekało ją w niedalekiej przyszłości. Jason Blum ponownie zajął się produkcją, a Christopher Landon powrócił jako scenarzysta i reżyser widowiska.


8. Topielisko. Klątwa La Llorony (10.05)

I kolejna produkcja związana z uniwersum Jamesa Wana. W Los Angeles lat 70. XX wieku La Llorona włada nocą i prześladuje dzieci. Ignorując upiorne ostrzeżenie matki podejrzanej o znęcanie się nad dziećmi, pracownica społeczna i jej własne, małe pociechy zostają wciągnięte w śmiertelną grę z nadprzyrodzonymi bytami. Ich jedyną nadzieją na ocalenie przed gniewem La Llorony jest pozbawiony złudzeń ksiądz, który dzięki swoim praktykom trzyma zło na dystans, w miejscu, gdzie wiara zderza się ze strachem.


7. Prodigy. Opętany (15.02)

Nowy horror z gwiazdą Orange is the New Black. Film podąża śladami Sary. Bohaterka jest mamą, której młody syn Miles zachowuje się w dziwny i niepokojący sposób. Działania chłopca wydają się wskazywać na opętanie przez nadprzyrodzony, niezbyt miły byt. W związku z tym, obawiając się o bezpieczeństwo własnej rodziny, Sara musi zmagać się ze swoim macierzyńskim instynktem, by kochać i chronić Milesa na rzecz zbadania, co – lub kto – stoi za mroczną naturą chłopca. Bohaterka postanawia szukać odpowiedzi w przeszłości, zabierając tym samym widzów na szaloną przejażdżkę, gdzie granica pomiędzy rzeczywistością a ułudą jest bardzo niewyraźna.


6. Laleczka Chucky (21.06)

Gwiazdami obrazu są Aubrey Plaza i Brian Tyree Henry, którego reżyserem został Lars Klevberg. Scenariuszem z kolei zajął się Tyler Burton Smith, czerpiąc inspiracje z pierwowzoru. Tak więc w omawianym remake’u Plaza wystąpi jako matka, która sprezentuje swojemu synowi (nie)sławną laleczkę na jego urodziny. Niemniej tym razem, w przeciwieństwie do pierwowzoru, zabawka nie będzie opętana przez duszę mordercy. Nowa wersja kultowego hitu ukaże bardziej realistyczną wizji znanej opowieści. Zatem zabójcza laleczka będzie wadliwym towarem, której kod został zwyczajnie zhakowany. Dzięki temu, zabawka nie będzie miała żadnych ograniczeń.


5. Zakon Świętej Agaty (15.02)

A oto hit od twórcy trzech części Piły. Mary (debiutująca na dużym ekranie Sabrina Kern) – młoda, ciężarna kobieta szuka schronienia w klasztorze na prowincji stanu Georgia. Zakonnice przyjmują ją i obiecują pomoc, ale w zamian oczekują bezwzględnego przestrzegania reguł zgromadzenia i wyrzeknięcia się zepsucia, jakie niesie ze sobą „zewnętrzny świat”. Mary przystaje na te warunki, widząc w klasztorze idealne miejsce dla narodzin dziecka. Z czasem jednak to, co wydawało się bezpiecznym azylem, zaczyna odsłaniać swoją prawdziwą, przerażającą naturę. Premiera już w piątek 15 lutego!


4. Annabelle 3 (3.07)

Annabelle

Fot. Materiały prasowe

Powrót naszych ulubionych bohaterów z Obecności, lecz tym razem nie oni będą najważniejsi. Zdeterminowani, żeby powstrzymać Annabelle przed sianiem dalszego chaosu, demonologowie Ed i Lorraine Warren przynoszą nawiedzoną lalkę do swojego domu, zamykając wśród innych artefaktów. Jednak kiedy Annabelle budzi złe duchy w pokoju, nadejdzie bezbożna noc grozy. Siły ciemności obiorą sobie nowy cel – Judy, 10-letnią córkę Warrenów i jej przyjaciół.


3. To my (15.03)

Twórca nagradzanego Uciekaj! powraca z kolejnym hitem. Z całej tej listy produkcja jest zdecydowanie najmocniej nasączona różnymi gatunkami, ale wręcz nie sposób jej tutaj było nie umieścić. Matka i ojciec zabierają dzieci do swojego domku na plaży, mając zamiar wypocząć u boku przyjaciół. Jednak wraz z nastaniem nocy spokój zostaje zastąpiony przez napięcie i chaos, wywołane przez zaskakujących nieproszonych gości.


2. Smętarz dla zwierzaków (03.05)

Na drugim miejscu oczywiście kolejna adaptacja dreszczowca Stephena Kinga. Jud to będący w podeszłym wieku sąsiad i przyjaciel Louisa Creeda (w jego roli wystąpi Jason Clarke), który zna wszystkie tajemnice zamieszkiwanej przez niego miejscowości. Bohater zabiera młodą rodzinę na spacer po okolicy. Kończy się ona wizytą w osobliwym miejscu pochówku znanym jako Smętarz dla zwierzaków. Po tragicznym wypadku, w którego wyniku ginie kot Creedów, Jud decyduje się zdradzić im pewną tajemnicę. Niestety okaże się ona ich przyszłą zgubą.


1. To: Rozdział 2 (06.09)

Fot. Materiały prasowe

No i zdecydowanie najmocniej oczekiwana produkcja – czekający na swój zwiastun sequel bardzo udanej produkcji opartej na, jakżeby inaczej, prozie Kinga. James McAvoy, Jessica Chastain i inni wcielą się w znane nam postacie 27 lat po wydarzeniach z pierwszej części.


Najbardziej oczekiwany horror 2019 roku to:

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Ilustracja główna: materiały prasowe KINO ŚWIAT

Zastępca Redaktora Naczelnego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sly pisze:

A gdzie zgubiły sie nowe filmy od twórców Hereditary i The Witch? Bez nich powyższe zestawienie nie ma najmniejszego sensu.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?