TOP 10 – Najdziwniejsze symulatory

W związku z niedawną zapowiedzią Bum Simulator, czyli gry w której przyjdzie graczom wcielić się w rolę bezdomnego pijaka, postanowiliśmy stworzyć ranking prezentujący najdziwniejsze symulatory. Ostrzegamy, że perspektywa zostania żulem wcale nie jest taka zła, w porównaniu do tego co można robić w grach z niniejszej listy.


Zobacz również: 

Jakie gry nas definiują, czyli #GamesStruck4 według redakcji Movies Room!

TOP 2018 – Najlepsze Gry Roku! Ranking aktualizowany!

TOP 15 – Najbardziej oczekiwane gry 2018 roku!

TOP 5 lokacji w grach wydanych na konsole obecnej generacji

Kącik Nostalgii #7 – zabawki i gadżety, którymi się bawiliśmy


10. Bungee Jumping Simulator – 2009

Listę Najdziwniejsze Symulatory otwiera nad wyraz dziwna gra. Skoki bungee w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Zastrzyk emocji oraz adrenaliny towarzyszący podczas uprawiania tego sportu postanowiono oddać w Bungee Jumping Simulator, jednak zamiast widowiskowego skoku, wyszedł z tego widowiskowy upadek… Gra nawet w najmniejszym stopniu nie oddaje emocji, jakie towarzyszą podczas spadania głową w dół. Czynników które wpłynęły na negatywny odbiór tego symulatora jest naprawdę wiele, że wspomnę tylko o złej animacji samych postaci, czy nierównym klatkażu, nie pozwalającym ani na chwilę „wczuć się” w skoczka. To wszystko jest niczym w porównaniu do fizyki gry, która często lubi się wysypać, serwując grającemu śmieszne ragdole, czyli nienaturalnie poruszające się kończyny sterowanej postaci. Ostatecznie Bungee Jumping Simulator jawi się jako tani skok na kasę.

Platforma: PC


9. Goat Simulator – 2014

Chyba jeden z najbardziej znanych, dziwnych symulatorów. W momencie swojej premiery na rynku wzbudził niemałe zamieszane. Teraz jako koza możemy zagrać na prawie każdej platformie, a twórcy udostępnili już dziesiątki dodatków, zmieniające realia zabawy. Zasady rozgrywki są banalnie proste. Jako koza mamy tylko jeden cel – zniszczyć jak najwięcej, więc biegamy po lokacjach i dokonujemy niczym nieskrępowanej rozwałki. Goat Simulator nie ma głębszego sensu oraz zadań do wykonania, tutaj cieszymy się z możliwości robienia głupich rzeczy, przy których możemy się wyładować i zrelaksować.

Platforma: PC, PS4, XONE, PS3, X360, iOS, Android


8. Tea Party Simulator – 2014

Tytuł bardzo na czasie, zważywszy na ostatnio modny temat rodziny królewskiej. Jak wiadomo Brytyjczycy są znani na całym świecie ze swojego uwielbienia tak zwanego „Tea Time”. Jeśli wy także zawsze chcieliście się poczuć jak arystokrata na królewskim dworze, popijający najlepsze herbaty świata, to Tea Party Simulator jest dla was. W tej właśnie produkcji zadaniem gracza będzie jak najlepsze odegranie herbacianej imprezy, tak aby stać się „The Ultimate Tea Party Master„. Produkcja pozwala napić się herbaty w różnych lokalizacjach, tak więc każdy znajdzie jakąś miejscówkę dla siebie.

Platforma: PC


7. Grass Simulator – 2015

Przyznam szczerze, że nie raz, nie dwa zastanawiałem się nad sensem egzystencji Grass Simulator i nadal nie wiem, dlaczego ta gra powstała. Nie wcielamy się tutaj ani w pojedyncze źdźbło trawy, którym musimy pokierować od małego nasionka do ogromnego trawnika, ani w ogrodnika, który dogląda i pielęgnuje trawę, aby pięknie rosła. W tej produkcji możemy jedynie obserwować powolny proces wzrostu tej rośliny. Ponadto gracz może zmierzyć obwód kół jakie pozostawiają po sobie leżące krowy. Nie wiadomo tylko czemu do gry został dodany tryb strzelanki FPS, gdzie możemy wyżyć się na trawie za to, że w naszym ogrodzie nie chce tak ładnie rosnąć.

Platforma: PC


6. Robot Vacuum Simulator – 2013

Jeśli po gruntownych wiosennych porządkach, nadal mało wam odkurzania, polecamy sięgnąć po Robot Vacuum Simulator. W tej produkcji będziecie mogli poznać jak wygląda sprzątanie pokoju z perspektywy tych pomocnych dla ludzi urządzeń. Gra stawia przed nami nie raz trudne wyzwania, kiedy to musimy dokładnie posprzątać zagracony garaż czy pełen zabawek pokój małego dziecka. Robot Vacuum Simulator rodem najlepszych gier wyścigowych daje graczom do dyspozycji wachlarz najróżniejszych rodzajów maszyn. Rozgrywkę zaczynamy jako stareńki odkurzacz z poprzedniej epoki, by końcowe etapy pokonywać jako w pełni autonomiczna, nowoczesna smart maszyna.

Platforma: PC


Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?