TOP 10 – Najlepsze filmy z Sylvestrem Stallone’em!

Jeden z najbardziej kultowych aktorów Hollywood kończy dziś 74 lata. To kolejny odtwórca, które ciężko jest posądzać o wielki aktorski talent, ale wszystko nadrabia najczęściej charyzmą, zaangażowaniem i pomysłem  na siebie. I choć Złote Maliny się go trzymały, czasami nawet słusznie – bo nieraz zdarzyło mu się coś wtopić – nie można odmawiać mu miejsca wśród legend kina. Rzućmy okiem na najlepsze filmy z jego udziałem!

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze filmy z Tomem Cruise’em!


10. Strażnicy Galaktyki vol. 2

Drobne przypomnienie, że Stallone występował także w MCU. Drobna rólka pewnego honorowego lidera kosmicznych przestępców, ale zapadająca w pamięć.

9. Osadzony

Na kolejnym miejscu film, który nie otrzymał zbyt wielu pochlebnych opinii w okolicach premiery, jednak po dziś dzień wielu uważa go za kultowy. Frank Leone (Sylvester Stallone), mechanik samochodowy odsiadujący drugi wyrok za ucieczkę z zakładu karnego, zostaje nieoczekiwanie przeniesiony do więzienia o zaostrzonym rygorze, z którego niegdyś uciekł. Drumgole (Donald Sutherland), dyrektor więzienia, cynik i sadysta, stawia sobie za punkt honoru złamanie psychiczne i sprowokowanie ucieczki Franka.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?