TOP 10 – Najlepsze gry na Nintendo Switch!

Nintendo Switch szturmem wdarło się na rynek elektronicznej rozrywki. Sprzęt zaskarbił sobie uznanie zarówno krytyków jak i konsumentów tak bardzo, że udało mu się uzyskać miano najlepiej sprzedającej się konsoli roku 2017. Widać, że Nintendo ma jasno określony plan na skupienie zainteresowania graczy, gdyż co jakiś czas premierę ma kolejną perełka, w którą zagramy tylko na sprzęcie od Japończyków. Dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się w co jeszcze mogą zagrać na swojej hybrydowej konsolce prezentujemy zestawienie Top 10 najlepszych gier na Nintendo Switch.


Zobacz również:

E3 2018 okiem redakcji Movies Room

Jakie gry nas definiują, czyli #GamesStruck4 według redakcji Movies Room!

TOP 10 – Najlepsze gry 2017 roku!

TOP 15 – najbardziej oczekiwane gry 2018 roku!

TOP 2018 – Najlepsze Gry 2018 Roku! Ranking aktualizowany!


10. Snipperclips

Wiele osób może dziwić obecność tej produkcji na niniejszej liście. Trzeba jednak przyznać, że tytuł ten w świetny sposób oddaje klimat jaki powinien towarzyszyć graczom podczas grania na Switchu. Proste gry, które dostarczają całą masę rozrywki to od zawsze główna dewiza jaka przyświeca Nintendo przy produkcji ich gier. Snipperclips jest stworzony do kooperacji i w taki właśnie sposób powinno się przechodzić misje. Niech prosta, lekko cukierkowa grafika nie sprawi, że zlekceważycie poziom trudności. Po pierwszych łatwych etapach (można je ograć w bezpłatnym demo) przychodzi czas na te trudniejsze w których trzeba chwilę pogłówkować nad rozwiązaniem zagadek.


9. Gry Bethesda (The Elder Srolls V: Skyrim, Doom, Wolfenstein: The New Colossus)

Wielkie produkcje Bethesdy wydane na najnowszą konsolkę od Nintendo są dowodem na to, że drzemie w niej ogromny potencjał na granie nie tylko w przyjemne produkcje dostarczające dużo zabawy ale także w krwawe, wymagające skupienia tytuły. Wszyscy ci, którzy uważają, że na Switchu można pograć tylko w Mario, króliki i zbieranie grzybków powinni odpalić sobie którąś z wypisanych wyżej gier i zobaczyć że na „Pstryczku” da się odpalić nawet tak wymagające graficznie produkcje. Oczywiście poziom graficzny nie będzie stał na tak wysokim poziomie jak na PS4 PRO lub Xbox ONE X, jednak sam fakt, że działają jest godny uznania. Oby więcej takich inicjatyw.


8. Stardew Valley

Gra, która została wydana już chyba niemal na każdą możliwą platformę. Moim zdaniem to właśnie Switch jest tą najlepszą do doglądania swoich wirtualnych grządek warzywnych. Możliwość włączenia Stardew Valey na szybko jadąc tramwajem do pracy jest niebywałym plusem w stopniowym dawkowaniu sobie tej produkcji. Dłuższe posiedzenia mogą sprawić, że szybko się nam ona znudzi, jednak gdy wszelkie prace na naszym polu uprawnym będziemy sobie stopniowo dawkować, to zapewniam że tytuł dostarczy zabawy na długie godziny.


7. Donkey Kong Country: Tropical Freez

Klasyczna platformówka 2D w nowoczesnym wydaniu. Można by odnieść wrażenie, że Donkey Kong Country: Tropical Freez to lekki powiew staroci w 2018 roku. Tytuł ten jednak garściami czerpie z klasycznych rozwiązań gier platformowych, dodając wiele genialnych rozwiązań od siebie. Takie połączenie dało jedną z lepszych gier na rynku, w których zadaniem gracza jest przechodzenie kolejnych poziomów skacząc i pokonując wrogów. 


6. Mario Kart 8 Deluxe

Czym byłaby konsola od Nintendo bez kapitalnej gry imprezowej. Tą właśnie, przynajmniej do wydania Super Mario Party jest Mario Kart 8 Deluxe. Produkcja przy której mogą się bawić najmłodsi, jak i ci starsi posiadacze Switcha. Dostarczy zabawy dla całej rodziny jak i dla grupki znajomych podczas zakrapianej imprezy. Możliwość podłączenia wielu joy-conów sprawia, że jednocześnie ścigać się może aż do czterech graczy. Sprawdzi się zarówno do pogrania w domu na dużym telewizorze oraz podczas wyjazdu. Zdecydowanie jedna z podstawowych gier jaką powinien mieć każdy posiadacz Switcha, na tak zwana czarną godzinę, kiedy trzeba czymś zająć swoich gości. Zabawa gwarantowana.


Miłośnik gier i wszystkiego co związane z tematyką fantasy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Donson napisał(a):

Konstruktywnie stworzony ranking, choć zapewne zostanie on zaktualizowany mając na uwadze line up tytułów dla Nintendo Switch które zostaną wydane do końca roku ( Super Smash Bros ! )

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?