TOP 10 – Najlepsze teorie na temat Avengers 4

Tak wysokiej gorączki związanej z filmowym uniwersum Marvela świat dotychczas nie doświadczył. Wojna bez granic wywołała burzę ze względów zarówno fabularnych, jak i widowiskowości produkcji. Przed nami trzy filmy z trzeciej fazy MCU, którą zamknie niezatytułowany jeszcze projekt Avengers 4. Oczywiście już sekundy po premierze Infinity War fani zaczęli opracowywać teorie, aby odkryć, co może wydarzyć się w kolejnej części. Choć prawdziwych odpowiedzi nie otrzymamy aż do wiosny 2019, kiedy to Avengers 4 pojawią się kinach, nie powstrzyma nas to przecież przed wymyśleniem tylu niewiarygodnych wersji wydarzeń na temat losów naszych ulubionych superbohaterów, żywych czy martwych, ilu tylko się da. Podróż w czasie, równoległe wszechświaty, niespodziewani wybawcy… zapoznajcie się z dziesięcioma najlepszymi prognozami, mając na uwadze ogromne spoilery!


Zobacz również:

TOP 15 – Najlepsze memy i reakcje na Avengers: Wojna bez granic

Ranking filmów Marvel Cinematic Universe!

TOP 15 – najlepsze easter eggi z filmu Deadpool 2

TOP 20 – Najlepsze filmy na podstawie komiksów DC!


10. Shuri przywróci do życia Visiona

Podczas zaciekłej walki na terenie Wakandy w ostatnim akcie Infinity War, widzimy jak Shuri ciężko pracuje nad przerwaniem połączeń nerwowych pomiędzy Visionem a Kamieniem Umysłu. Choć  brutalnie jej przerwano, księżniczka Wakandy, jako geniusz naukowy, na pewno wie jak uratować swoje dzieło i mam wrażenie, że w jakiś sposób zdoła ponownie uaktywnić Visiona, wykorzystując mapę jego sieci neuronowej. Oczywiście bez Kamienia Umysłu nie będzie on już tym samym tworem. Wciąż wydaje się to jednak lepszą opcją, niż bycie… martwym.

Fot. reddit.com

9. Tony Stark/Iron Man poświęci się dla reszty

Wszyscy mieliśmy choćby najmniejsze przeczucie, że Tony zginie w Wojnie bez granic. Myliliśmy się! Nie oznacza to jednak, że upiecze mu się i w kolejnym filmie. Po odkryciu wszystkich wersji porażki Avengersów, Doktor Strange decyduje się oddać Kamień Czasu w zamian za bezpieczeństwo Starka, co oznacza, że to właśnie Iron Man jest postacią kluczową, aby pokonać Thanosa. Tony może zginąć na wiele różnych sposobów, najprawdopodobniej jednak poświęci się dla swoich towarzyszy broni lub nawet dla połowy wszechświata, która wyparowała z powierzchni ziemi w Infinity War. Śmierć Starka miałaby ogromny wydźwięk, ponieważ to on był najwcześniej zaprezentowanym widzom Avengersem, prawdopodobnie spodziewa się dziecka z Pepper i ze wszystkich bohaterów MCU, to właśnie on przeszedł największą przemianę charakterologiczną.

Fot. bostonherald.com

8. Steve Rogers/Kapitan Ameryka również się poświęci

Śmierć Kapitana Ameryki jest kolejnym, przedwcześnie opłakanym przez fanów zgonem. Wiemy jednak, że Avengers 4 ma być ostatnim filmem Chrisa Evansa w niebieskim wdzianku, a więc powinien opuścić uniwersum z przytupem. Jesteśmy również świadomi, jak zaciekłym obrońcą ludzkości jest Steve, dlatego też nie trudno wyobrazić sobie, że w momencie wyboru, nie będzie się wahał i poświęci się dla większego dobra. Śmierć Rogersa nie musi jednakże oznaczać definitywnego zniknięcia postaci Kapitana Ameryki. W komiksach tarcza nie raz przechodziła z rąk do rąk, przede wszystkim była swego czasu atrybutem Jamesa „Bucky’ego” Barnesa, a także Sama Wilsona. Ciekawe, ciekawe.

Fot. vox.com

7. Thor odbuduje Asgard i zasiądzie na jego tronie

Królestwo bogów zostaje zniszczone przez Helę, okrutną siostrę Thora i Lokiego, jeszcze w Ragnaroku. W Wojnie bez granic ocalali Asgardczycy zostają zaatakowani w przestrzeni kosmicznej przez Thanosa i wielu z nich dokonuje żywota za sprawą brutalnych dzieci tytana. Choć wygląda to tak, jakby Thanos zdziesiątkował cały statek, pamiętajmy, że dokądkolwiek się udaje, zawsze zbija tylko połowę populacji. Potwierdza to sam Thor w rozmowie ze Strażnikami Galaktyki. Możemy założyć, że druga połowa ucieka w kapsułach ratunkowych, dowodzonych przez Walkirię i zmierza, tak jak wcześniej zaplanowano, na Ziemię. Gdy tylko Avengersi uporają się z problemem Thanosa, Thor prawdopodobnie odszuka swoich rodaków (lub oni, a przede wszystkim Walkiria, odszukają jego) i na Ziemi lub innej planecie odbudują swoje królestwo.

Fot. ign.com

6. Loki zostanie wskrzeszony

Śmierć Lokiego w Infinity War, choć spodziewana, była jedną z najbardziej zaskakujących, ponieważ wydarzyła się w pierwszych minutach filmu i fani wciąż nie mogą przeboleć odebrania Tomowi Hiddlestonowi szansy na pogranie w produkcji chociaż kilku chwil dłużej. Ale czy Loki naprawdę odszedł? Bóg psot, który powrócił z martwych już dwukrotnie, mógł przecież oszukać wszystkich po raz trzeci. Owszem, Thanos powiedział No resurrection this time, ale jeden z użytkowników portalu Reddit wysnuł ciekawą teorię, jakoby Loki wykorzystywał Thanosa w gromadzeniu dla niego wszystkich Kamieni Nieskończoności, aby mógł następnie ukraść rękawicę i samemu władać jej mocą. Bez względu na słuszność tego szalonego pomysłu, jestem pewna, że bóg trickster powróci w Avengers 4 tak czy siak, chociażby w retrospekcjach czy w ramach innej teorii rozwoju wydarzeń.

Fot. elitedaily.com

Stały współpracownik

Filmoholiczka z wyboru - od klasycznego Hollywoodu począwszy, na współczesnym kinie niezależnym skończywszy. Dorastała z Harrym Potterem, jako 20-latka odkryła magię Star Wars. Zapatrzona w rozśpiewany i roztańczony świat musicali, zasłuchana w muzyce filmowej, zaczytana w literaturze pięknej. Ulubiony czas w roku? - Awards Season. Najlepszy przyjaciel do poduszki? - Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?