TOP 10 – Patrick Stewart najlepsze role

5. Ebenezer Scrooge, Opowieść wigilijna (1999), reż. David Hugh Jones

Ekranizacja opowiadania Charlesa Dickensa o skąpcu Ebenezerze Scrooge’u, którego w noc wigilijną odwiedzają trzy duchy i doprowadzają do jego przemiany. Patrick Stewart odgrywa tu główną rolę, w której spisał się wyśmienicie i stworzył chyba najlepszą kreację zgorzkniałego Scrooge’a, jaka dotąd powstała.

Patrick Stewart

Fot.. Materiały prasowe

4. Darcy, Green Room (2015), reż. Jeremy Saulnier

Green Room to kino przemocy w najlepszym wydaniu, w którym niezwykle spokojny Patrick Stewart, grający przywódcę neonazistów, wyrasta na najjaśniejszy punkt produkcji. Świetny film i jeszcze lepsza kreacja Stewarta.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z filmu Green Room

3. Sterling, Jeffrey (1995), reż. Christopher Ashley

Świetna rola Stewarta w filmie o trudnej tematyce. Główny bohater, Jeffrey, jest gejem i zakochuje się w Stevenie, który okazuje się być chorym na AIDS. Postanawia jednak związać się z nim, ale żyć w celibacie. Sterling grany przez Stewarda jest w podobnej sytuacji, gdyż jego partner również jest nosicielem wirusa HIV.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z filmu Jeffrey

2. Jean-Luc Picard, seria Star Trek (1987-1998)

Rola kapitana Jean-Luca Picarda pozwoliła wypłynąć Stewartowi na szerokie wody w filmowym showbiznesie. Przez 7 lat wcielał się w tę postać w serialu Star Trek: Następne pokolenie, a potem w trzech kinowych produkcjach Star Trek VII-IX. Picarda w kreacji Patricka Stewarta wiele osób może kojarzyć z memów, w których jego wizerunek jest często wykorzystywany.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z serialu Star Trek: Następne pokolenie

1. Profesor Charles Xavier, seria X-Men (2000-2017)

Zdecydowanie największa rola w bogatej karierze Patricka Stewarta. W postać profesora Charlesa Xaviera, dyrektora szkoły dla mutantów, wcielał się przez 17 lat, w ciągu których zagrał w 7 filmach z uniwersum X-Men. Pożegnalny występ ze swoją ikoniczną rolą zanotował w Loganie, w którym z postacią Wolverina rozstawał się również Hugh Jackman. Ciężko wyobrazić sobie produkcje o mutantach bez tych dwóch panów.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z filmu X-Men

Ilustracja wprowadzenia: pinterest.com

Redaktor współprowadzący działu Gry

Gra więcej, niż powinien. Od czasu do czasu obejrzy jakiś film, ale częściej sięgnie po serial w domowym zaciszu. Niepoprawny fanatyk wszystkiego, co pochodzi z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?