TOP 10 – Patrick Stewart najlepsze role

5. Ebenezer Scrooge, Opowieść wigilijna (1999), reż. David Hugh Jones

Ekranizacja opowiadania Charlesa Dickensa o skąpcu Ebenezerze Scrooge’u, którego w noc wigilijną odwiedzają trzy duchy i doprowadzają do jego przemiany. Patrick Stewart odgrywa tu główną rolę, w której spisał się wyśmienicie i stworzył chyba najlepszą kreację zgorzkniałego Scrooge’a, jaka dotąd powstała.

Patrick Stewart

Fot.. Materiały prasowe

4. Darcy, Green Room (2015), reż. Jeremy Saulnier

Green Room to kino przemocy w najlepszym wydaniu, w którym niezwykle spokojny Patrick Stewart, grający przywódcę neonazistów, wyrasta na najjaśniejszy punkt produkcji. Świetny film i jeszcze lepsza kreacja Stewarta.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z filmu Green Room

3. Sterling, Jeffrey (1995), reż. Christopher Ashley

Świetna rola Stewarta w filmie o trudnej tematyce. Główny bohater, Jeffrey, jest gejem i zakochuje się w Stevenie, który okazuje się być chorym na AIDS. Postanawia jednak związać się z nim, ale żyć w celibacie. Sterling grany przez Stewarda jest w podobnej sytuacji, gdyż jego partner również jest nosicielem wirusa HIV.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z filmu Jeffrey

2. Jean-Luc Picard, seria Star Trek (1987-1998)

Rola kapitana Jean-Luca Picarda pozwoliła wypłynąć Stewartowi na szerokie wody w filmowym showbiznesie. Przez 7 lat wcielał się w tę postać w serialu Star Trek: Następne pokolenie, a potem w trzech kinowych produkcjach Star Trek VII-IX. Picarda w kreacji Patricka Stewarta wiele osób może kojarzyć z memów, w których jego wizerunek jest często wykorzystywany.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z serialu Star Trek: Następne pokolenie

1. Profesor Charles Xavier, seria X-Men (2000-2017)

Zdecydowanie największa rola w bogatej karierze Patricka Stewarta. W postać profesora Charlesa Xaviera, dyrektora szkoły dla mutantów, wcielał się przez 17 lat, w ciągu których zagrał w 7 filmach z uniwersum X-Men. Pożegnalny występ ze swoją ikoniczną rolą zanotował w Loganie, w którym z postacią Wolverina rozstawał się również Hugh Jackman. Ciężko wyobrazić sobie produkcje o mutantach bez tych dwóch panów.

Patrick Stewart

Fot. Kadr z filmu X-Men

Ilustracja wprowadzenia: pinterest.com

Redaktor współprowadzący działu Gry

Zawodowy kanapowiec, którego siłą trzeba powstrzymywać przed obejrzeniem kolejnego odcinka serialu. Wieloletni fan kina azjatyckiego - żaden łamiący prawa fizyki chiński wojownik czy wytatuowany japoński gangster nie jest mu straszny. Podczas wypadu do kina ze znajomymi nie pogardzi również dobrym filmem superbohaterskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?