Advertisement
Advertisement

TOP 15 – najlepsze easter eggi z filmu Deadpool 2

Filmowe adaptacje komiksów o naczelnym wesołku Marvela nawiązaniami stoją. Zarówno pierwsza jak i druga odsłona przygód Deadpoola to worki bez dna przepełnione easter eggami. I pisząc „easter eggi” mamy na myśli nie tylko odniesienia do komiksowego uniwersum Marvela, choć te rzeczywiście przeważają, ale całą gamę nawiązań popkulturowych szeroko pojętych. Oto kilkanaście z nich wyłowionych w Deadpoolu 2 – najbardziej charakterystycznych i najzabawniejszych. Uwaga, spoiler na spoilerze!


Zobacz również:

Ranking filmów Marvel Cinematic Universe!

TOP 15 – Najlepsze memy i reakcje na Avengers: Wojna bez granic

Porozmawiajmy o Deadpool 2! Pod ostrzałem #37

Imperium jako archetyp państwa kapitalistycznego? Rozważania po seansie Solo

TOP 2018 – Najlepsze filmy roku! Ranking aktualizowany!


15. Wolverine, Ty draniu!

Film Deadpool 2 rozpoczyna się ujęciem stylizowanej na pozytywkę z baletnicą figurki przedstawiającej martwego Wolverine’a. Rosomak nadziany na pal to oczywiście nawiązanie do ostatniej sceny Logana. Deadpool w pięknym stylu drwi z kolegi ze wspólnego uniwersum, oskarżając go o kopiowanie osiągniętego sukcesu.

Deadpool 2

Fot. screenrant.com


14. My Heart Will Go On

Cóż to była za czołówka! Nie ma chyba na świecie osoby, która nie kojarzy charakterystycznego intro z filmów o Jamesie Bondzie. Wyposażone w monumentalną piosenkę od lat stanowią popis umiejętności i wyobraźni reżyserów odpowiedzialnych nadzwyczajnie za ten jeden element. W Deadpoolu 2 podniosłą pieśń wykonuje sama Céline Dion, a nasz bohater miota się w jej rytm między napisami początkowymi.


13. Biedna Daisy

À propos! Pamiętacie przezabawne napisy początkowe z pierwszej części? „Scenariusz: prawdziwi bohaterowie”, „Występuje: boski idiota”. Druga odsłona Deadpoola i w tym temacie nie zawodzi – „Reżyseria: jeden z gości, który uśmiercił pieska w Johnie Wicku”.

Fot. usatoday.com


12. Głęboki wdech

Po odzyskaniu paczki kokainy ukrytej w mieszkaniu Al, Wade nasypuje sobie narkotyku do maski, by następnie (mając ją już na sobie) uderzyć w nią. Jest to jawna kpina z charakterystycznego dla Lebrona Jamesa ruchu, który koszykarz wykonuje przed meczami, wyrzucając w powietrze chmurę talku.

Fot. slamonline.com


11. Studio dusigrosz

Świat Deadpoola to rzecz jasna świat X-Menów. Gdy bohater po nieudanym samobójstwie ląduje w X-Mansion, naśmiewa się, że studio „nie dało kasy” na zaangażowanie żadnego bardziej rozpoznawalnego X-Mena. W tym momencie, dosłownie na dwie sekundy, na ekranie pojawia się cała ich gromada, obradująca akurat w pokoju obok.

Fot. costa.info.pl


10. Shake it off, shake it off!

W tej samej scenie pozbawiony chęci do życia Deadpool ma na sobie kompletnie niepasującą do jego wizerunku koszulkę. Różowe elementy, koty, słodki napis. Okazuje się, że owymi kotami są Meredith i Olivia, czyli kudłate pupile samej Taylor Swift! Żona Ryana Reynoldsa, Blake Lively przyjaźni się od lat z piosenkarką, a koty Tay to już praktycznie legendy internetu, a w szczególności Instagrama Swift. Sam projekt t-shirta Deadpoola to z kolei nawiązanie do jednej z poprzednich ról Reynoldsa, mianowicie w filmie Zostańmy przyjaciółmi.

Fot. teebirthday.com


9. Łysy profesor

Po raz kolejny w Deadpoolu aż roi się od metakomentarzy na temat odtwórcy roli profesora Charlesa Xaviera – Patricka Stewarta. Najzabawniejszy to ten, który pada z ust Wade’a, gdy bohater przymierza Cerebro – „pachnie jak Patrick Stewart”.

Fot. moviefone.com

Stały współpracownik

Filmoholiczka z wyboru - od klasycznego Hollywoodu począwszy, na współczesnym kinie niezależnym skończywszy. Dorastała z Harrym Potterem, jako 20-latka odkryła magię Star Wars. Zapatrzona w rozśpiewany i roztańczony świat musicali, zasłuchana w muzyce filmowej, zaczytana w literaturze pięknej. Ulubiony czas w roku? - Awards Season. Najlepszy przyjaciel do poduszki? - Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?