TOP 20 – Najlepsze filmy na mundial!

I stało się. Największa i najbardziej prestiżowa impreza na świecie właśnie ruszyła. Mężczyźni zasiadają przed telewizorami w wygodnych fotelach z całym rynsztunkiem kibica. Choć kobiety coraz częściej ulegają piłkarskiej magi, wciąż uczą się kiedy jest spalony. To jest jednak mało istotne. Liczy się moc kibicowania. Nasza reprezentacja po 12 latach przerwy zagra na Mistrzostwach Świata w Rosji. My z tej okazji przygotowaliśmy ranking najlepszych filmów piłkarskich. Wszystko po to, aby wprowadziły was w klimat sportowej rywalizacji. Śmiało wybierzcie ulubioną pozycję z  listy, a następnie w oczekiwaniu na mecz wrzućcie na swoje duże telewizory.


Zobacz również:

TOP 20 – Najlepsze filmy na podstawie komiksów DC!

Top 15 – Najlepsze filmy o piłce nożnej

TOP 20 – najlepsze filmy o imprezach!

TOP 2018 – Najlepsze filmy roku! Ranking aktualizowany!


20.Tygrysy murawy (2005), reż. Jesse Dylan

To klasyczna familijna propozycja w piłkarskim klimacie. Drogi tato, zrób popcorn i nachosy, a Twoja najmłodsza pociecha nie zapomni tej wspólnego filmowego wieczoru. Genialny komik  Phil Weston postanawia trenować drużynę swojego syna i zdobyć z nią mistrzostwo. Z kolei jego największym rywalem jest Buck, który nie zaznał jeszcze porażki. Mistrzostwa świata to najlepszy pretekst, aby przypomnieć sobie tą humorystyczną opowieść. (D. Wajda)

Top 20- Najlepsze filmy na mundial

Fot. Materiały prasowe


19. Buddy – pies na gole (2001), reż. Bill Bannerman

Okej, przyznaję – nie jest to pozycja dla wszystkich. Zdecydowanie nadaje się dla najmłodszych widzów i tych, którzy mają bzika na punkcie psów i piłki nożnej. Co ciekawe, Pies na gole to już trzecia odsłona serii o psie-sportowcu i nie ostatnia. Buddy grał także w kosza, bejsbol, rugby oraz siatkówkę. (K. Wdowik)

Kadr z filmu Buddy – Pies na gole


18. Podkręć jak Beckham (2002), reż. Gurinder Chadha

Film opowiada historię młodej Hinduski, która decyduję się wstąpić do żeńskiej drużyny futbolowej. Mamy tutaj klasyczne rozwinięcie akcji, ponieważ bohaterka zakochuje się w trenerze.  Film Gurinder Chadhy udowadnia, że nikt nie robi lepiej komedii obyczajowych o tematyce społecznej od Brytyjczyków. Podkręć jak Beckham porusza take tematy jak emancypacja kobiet oraz tolerancja. Jeśli Twoja kobieta nie ma ochoty na towarzyszenie Ci przy mundialowym fotelu, to może przekona ją piłkarska opowieść z żeńskiej perspektywy. Kto nie próbuje, ten nie pije szampana. (D. Wajda)

Top 20- Najlepsze filmy na mundial

Fot. Materiały prasowe


17. Skrzydlate świnie (2010), reż. Anna Kazejak

Film Skrzydlate świnie pokazuje nam piłkę nożną od strony kibiców. Nie są to jednak zwykli kibice przychodzący raz na jakiś czas na mecz ulubionej drużyny, lecz tzw. utrasi – osoby, które dopingowaniu ukochanej drużyny podporządkowali całe swoje życie. Są to również często pseudokibice, którzy dopuszczają się przemocy czy innych przestępstw, choć dla nich to wyraz miłości do klubu piłkarskiego. Liderem takich ultrasów jest Oskar Nowacki (Paweł Małaszyński) – 35-letni kibic Czarnych, lokalnej drużyny z Grodziska Wielkopolskiego oraz sprzedawca dewocjonaliów. Gdy ten traci źródło utrzymania oraz dowiaduje się, że Czarni w wyniku długów przestają istnieć, postanawia zdradzić barwy klubowe i przyjąć dobrze płatną ofertę poprowadzenia dopingu innej drużyny. Oskar musi sobie poradzić nie tylko z wyrzutami sumienia, ale także z zemstą porzuconych kolegów. (M. Chrzczonowski)

mundial

fot. Kadr z filmu Skrzydlate świnie


 16. Gwiazdy (2017), reż. Jan Kidawa- Błoński

Film przy, którym (głównie mężczyźni) mogą sobie przypomnieć o latach, kiedy marzyło się o zostaniu sławnym piłkarzem. Jak już wiemy nie jest to takie łatwe. Aż łezka może zakręcić się w oku. Gwiazdy to historia młodego piłkarza oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Jana Banasia – byłego reprezentanta Polski. Film o miłości, intrydze i sporcie – o tym co jest w życiu ważne. (D. Wajda)

Top 20 - Najlepsze filmy na mundial

Fot. Kadr z filmu Gwiazdy


15. Shaolin soccer (2001), reż Stephen Chow

Najbardziej odjechane mecze piłki nożnej jakie kiedykolwiek widziałem. Sport z przymrużeniem oka. Historia, w której prawa fizyki nie istnieją. Przewrotki, strzały z półobrotu i wiele fantastycznej akcji. Sześciu mistrzów kung-fu, postanawia wziąć udział w turnieju piłki nożnej. Pomóc im mają umiejętności nabyte w klasztorze Shaolin – to musi być zabawne. Film dla całej rodziny, przy którym jest sporo zdrowego śmiechu. (D. Wajda)

Top 20 - Najlepsze filmy na mundial

Fot. Kadr z filmu Shaolin Soccer


14. Zwycięski gol (2000), reż. Michael Corrente

Jeden z najlepszych filmów o piłce nożnej. Wspaniała opowieść o małym klubie piłkarskim, który pomimo tego że grają w nim sami amatorzy mierzy się z największymi szkockimi klubami piłkarskimi. Sportową atmosferę wspomaga wspaniała muzyka, znakomita gra aktorska z Robertem Duvallem i Michaelem Keatonem. Fabuła dotyczy drugoligowej szkockiej drużyny piłkarskiej, do której trafia była gwiazda Celticu Glasgow. Właściciel klubu jako cel stawia zdobycie Pucharu Szkocji. Dla fanów piłki nożnej jest pozycja obowiązkowa. (D. Wajda)

Top 20- Najlepsze filmy na mundial

Fot. Kadr z filmu Zwycięski gol


13. Szukając Erica (2009), reż. Ken Loach

Film Szukając Erica posada dość nietypową obsadę, bo w głównej roli mamy byłego basistę The Fall – Stevena Evetsa, a obok niego widzimy było gwiazdę Manchesteru United, legendarnego napastnika – Erica Cantonę. Bohater filmu – Eric Bishop to zapalony kibic oraz listonosz, który przeżywa życiowy kryzys. Pod wpływem marihuany zaczyna on widzieć swojego piłkarskiego idola – Erica Cantonę. Halucynacje, które mogłyby zdawać się niezdrowe, przynoszą jednak zaskakujące rezultaty. Eric pod wpływem rad Cantony zaczyna nawiązywać lepsze stosunki z byłą żoną oraz z pomocą przyjaciół stawia się członom narkotykowego gangu. Świetny komediodramat z piłką w tle. (M. Chrzczonowski)

mundial

fot. Kadr z filmu Szukając Erica


12. Mundial. Gra o wszystko (2012), reż. Michał Bielawski

Film dokumentalny ukazujący reprezentacje Polski na przestrzeni lat 1980-1982 oraz przestawiający jeden z największych sukcesów w Polskiej piłce, jakim bez wątpienia było zdobycie trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w Hiszpanii. Mundial. Gra o wszystko nie skupia się jednak tylko na aspektach sportowych ówczesnej reprezentacji, ale również towarzyszącym im problemom poza boiskowym. Mamy tu więc przedstawioną sytuację polityczną oraz dowiadujemy się m.in., że przez bojkot zachodniej Europy polskiego reżymu o mało co tacy piłkarze jak Boniek, Młynarczyk, Smolarek, Buncol, Lato, Majewski i Żmuda wcale nie pojechaliby do Hiszpanii. (M. Chrzczonowski)

mundial

fot. Materiały prasowe


11. W środku wulkanu (2016), reż.  Sævar Guðmundsson

Jeden z kilku dokumentów na naszej liście, tym razem traktujący o fenomenalnej islandzkiej drużynie, która zszokowała piłkarski świat swoimi umiejętnościami i wolą walki. Produkcja skupia się na piłkarzach Islandii i tym, jaką drogę przeszli od marzeń o Mistrzostwach Europy do dojścia do ich ćwierćfinału. (K. Wdowik)

Fot. materiały prasowe

https://multikino.pl/wydarzenia/sport/wielka-pilka-na-wielkim-ekranie

"Nie ganiaj za ludźmi. Bądź sobą, rób swoje i pracuj ciężko. Odpowiedni ludzie- Ci którzy naprawdę pasują do Twojego życia pojawią się i zostaną". Absolwent dziennikarstwa. W wolnych chwilach konferansjer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Emil pisze:

Polecam również irański OFFSIDE (2006) w reżyserii Jafara Panahiego. Młode dziewczyny zrobią wszystko, by zobaczyć mecz reprezentacji kraju, w którym sportowcy walczą o awans do Mistrzostw Świata. Prawo zabrania wpuszczania kobiet na stadion piłkarski, więc będą musiały użyć fortela.
Mocno polityczny film reżysera, który za krytykujące system władzy w Iranie został skazany na 20 lat zakazu opuszczania kraju.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?