TOP 20 – najlepsze filmy o imprezach!

Pierwszym skojarzeniem z frazą impreza w filmie, prawdopodobnie będzie zakrapiane spotkanie nastolatków, okraszone dużą ilością prymitywnych żartów albo seksualnych wstawek. Może i słusznie, jednak jeśli spodziewacie się takiego filmu na pierwszym miejscu poniższego zestawienia, to się miło rozczarujecie. Oto najlepsze filmy o imprezach!


Zobacz również:

TOP 10 – Najwięksi skandaliści Hollywood!

TOP 20 – najlepsze filmy o tańcu!

TOP 20 – Najlepsze seriale animowane dla dorosłych!

TOP 50 – Najlepsze komedie w historii!

TOP 50 – Najlepsze polskie filmy w historii!


20. +1 (2013), Dennis Iliadis

To nie jest film jakichś specjalnie wysokich lotów. Jest dobry do obejrzenia na raz, gra aktorska nie boli za bardzo, a muzyka zdecydowanie jest jedną z mocniejszych stron. Jest impreza, młodzi się bawią, aż w pewnym momencie, w ziemię trafia coś na kształt meteroytu – z kabli sypią się iskry, a część bohaterów… cofa się w czasie? Widzą drugie wersje siebie, gdy bawią się na imprezie, której przebieg śledzimy od nowa. Na ekranie zobaczycie między innymi Rhysa Wakefielda (Noc Oczyszczenia). +1 nie zostało ciepło przyjęte przez widownię, ale jest luźnym thrillerem science-fiction, który ma szanse się spodobać, szczególnie jeśli szukacie filmów z dobrą imprezą w tle. (A. Borucka)

fot. Kadr z filmu +1


19. Spring Breakers (2012), reż. Harmony Korine

Czy Spring Breakers to jeden z najbardziej niedocenianych filmów ostatnich lat? Na pewno jest to pozycja, która podzieliła zarówno publiczność, jak i krytyków. Dla jednych był to zaledwie pusty, nic niereprezentujący sobą film o rozwydrzonych małolatach chcących się zabawić podczas przerwy wiosennej. Dla drugich zaś obraz ten przedstawiał bardzo odważną krytykę współczesnego świata. Film posiada gwiazdorską obsadę z Seleną Gomez na czele, lecz na szczególną uwagę zasługuje tu charyzmatyczna kreacja Jamesa Franco. (MC)

imprezy

fot. Materiały prasowe


18. Firmowa Gwiazdka (2016), reż. Josh Gordon, Will Speck

Jedna z bardziej zwariowanych komedii 2016 roku opowiada o wielkiej firmowej imprezie, która wymyka się spod kontroli. Znajdziecie tam wszystko, czego można się spodziewać po komedii tego typu- zwariowane zwroty akcji, zabawne gagi i niezła, komediowa gra aktorska. Fani podobnych, lekkich komedii na pewno się nie zawiodą. (A. Bar)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. kadr z filmu Firmowa Gwiazdka


17. Udając gliniarzy (2014), reż. Luke Greenfield

Każdy chyba marzył o byciu policjantem – istnym macho, który emanuje siłą i pewnością siebie na widok, którego kobiety robią się subtelnie delikatne. Justin (Damon Wayans jr.) i Ryan (Jake Johnson) dostali od życia taką okazję. Bez żadnych kursów i szkoły stali się prawdziwymi gliniarzami. Życie dwójki nieudaczników nabrało rumieńców, kiedy postanowili przyjść na jedną z imprez w przebraniach policjantów. Nie sądziłem, że perypetie dwóch przebierańców mogą być tak zabawne. Przyjaciele wbijają na miasto a wraz z nimi piekło.  Scenariusz w obsłudze jest banalnie prosty – ale tutaj to atut, który bardzo dobrze funkcjonuje. Megaatrakcyjne dialogi i sytuacje rozluźnią każdą posiadówkę przy piwie i chipsach. (DW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. Materiały prasowe


16. Oldschool – niezaliczona (2003), reż. Todd Philips

Kiedy jesteś młody często tego nie doceniasz. Kiedy z kolei chcesz wrócić do beztroskich lat, jest już za późno. Mitch (Luke Wilson) i jego dwóch przyjaciół z dzieciństwa Frank (Will Ferrell) i Beanie (Vince Vaugh) mają na to antidotum. Chłopcy zrażeni życiowymi problemami idą na całość. Przyjaciele postanawiają zorganizować imprezę na pocieszenia Mitcha, który jest załamany po tym jak nakrył swoją kobietę na zdradzie. Problemy zaczynają się kiedy domek bohatera zostaje przeznaczony na cele uniwersyteckie. Jak przechytrzyć status i dziekana, który jest wrogiem z przed lat? Coś się wymyśli, w końcu od czego ma się przyjaciół. (DW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. Materiały prasowe


15. Moja wielka, wściekła rodzina (2006), reż. Tyler Perry

Czy hałaśliwy zjazd rodzinny to już impreza? Cóż, to w końcu Medea, więc tak. Grana przez mężczyznę siedemdziesięciolatka jest spoiwem całej rodziny. To ona właśnie pomoże zażegnać rodzinne kryzysy, załamania i doradzi w sprawach sercowych. Przygotujcie się na tonę śmiechu (czasem na niskim poziomie), trochę historii do wzruszeń i szczyptę wywodów dających do myślenia. W rolę Medei jak zwykle wciela się Tyler Perry. (A. Borucka)

fot. Kadr z filmu Moja wielka wściekła rodzinka


14. Witaj w domu, panie Jenkins (2008), reż. Malcolm D. Lee

Kilkanaście lat temu, Martin Lawrance był znanym i całkiem lubianym komikiem, mającym na swoim koncie takie filmy jak Bad Boys, Agent XXL czy Diamentowa AferaDziś, niestety, komik ten stał się cieniem samego siebie, nie występując w zbyt dużej ilości produkcji. Warto jednak zapoznać się z jego talentem komediowym w poprzednich produkcjach – Witaj w domu, panie Jenkins to udana komedia ze znaną obsadą, traktująca o rodzinnym zjeździe. Zabawa gwarantowana! (KW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. materiały prasowe


13. Human Traffic (1999), reż. Justin Kerrigan

Human Trafffic to historia pięciu weekendowych imprezowiczów. W filmie śledzimy 48 godzin z życia grupy przyjaciół, gdzie alkohol miesza się z narkotykami, a wieczna impreza przenosi się z miejsca na miejsce. W międzyczasie śledzimy ich rozmowy, na poważniejsze i mniej poważne tematy, które dotyczą większości młodych ludziach na świecie. Jeśli macie też ochotę na dobrą muzykę, nie zawiedziecie się. Całość to debiut reżyserski, w którym udało się zebrać kilka mniej i bardziej znanych nazwisk, w tym John Simm (Doctor Who), Andrew Lincoln (Żywe Trupy) czy Shaun Parkes (Zagubieni w kosmosie). (A. Borucka)

fot. materiały prasowe


12.  Poznaj moich rodziców (2004), reż. Jay Roach

Kontynuacja komedii Poznaj mojego tatę, traktuje tym razem o spotkaniu rodziców Pam (Teri Polo) i Grega (Ben Stiller). To spotkanie rodzinne doprowadzi do wielu zabawnych nieporozumień i gagów zapadających w pamięć oraz wielkiej imprezy Fockersów. Produkcja prezentuje podobnie wysoki poziom co część pierwsza i o wiele, wiele wyższy niż trzecia odsłona. Oprócz Polo i Stillera, w obsadzie są Robert de Niro, Dustin Hoffman, Blythe Danner i Barbara Streisand. (KW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. materiały prasowe


11. Sąsiedzi (2014), reż. Nicholas Stoller

Ludzie z sąsiedztwa to wbrew pozorom bardzo istotna sprawa. Lubimy mieć ciekawych i normalnych sąsiadów z naciskiem na normalnych. Kiedy do okolicy wprowadza się bractwo studenckie nie możesz przewidzieć konsekwencji.  Małżeństwo wokół, którego toczy się akcja poznaje lidera grupy Teddy’ego Sandersa (Zac Efron), który okazuje się być bardzo miłym i sympatycznym gościem. Niestety pierwsze wrażenie jest często mylne. Sielanka przemija, kiedy roller coaster młodzieńczego testosteronu zaczyna przyspieszać. Na początku na spokojnie – tylko grillowanie. Kiedy przy sterach już nikogo nie ma, cała ulica zamienia się w jedną wielką imprezę. Sympatyczny sąsiad zamienia się w rekina zabawy i nic nie jest go w stanie zatrzymać. Młoda para zaczyna działać: jak pozbyć się nowego sąsiada? (DW)

Najlepsze filmy o imprezach

Fot. Materiały prasowe

Zastępca Redaktora Naczelnego

Początkujący scenarzysta, zapalony publicysta i sfiksowany popkulturowiec.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?